Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez Morgana 25 mar 2013, 18:11
Mihau ma rację.. mam podobne odczucia kiedy wychodzę do ludzi, wstydzę się siebie i tego co o mnie pomyślą.. ale staram się w jakiś sposób perswadować sobie że to czy mnie zaakceptują czy nie to ich problem nie mój, ja mam być sobą. Mimo swoich wad i fobii nie chować głowy w piasek, mimo swej nieśmiałości i strachu przed akceptacją nie uciekać. Bo nie zawsze wygląd jest istotny a nasze wnętrze które oddaje bogactwo nas samych... Myślę że tego trzeba się trzymać by nie zwariować. Tzn ja tak sobie staram radzić bo przez wiele dni miałam problem z zaakceptowaniem siebie... teraz jest lepiej. I mam nadzieję że Tobie też będzie lepiej.

Fobia społeczna!

przez beladin 28 mar 2013, 19:10
Morgana, Dokładnie :D
beladin

Fobia społeczna!

przez sebastian86 31 mar 2013, 12:00
chodzicie na przyjecia rodzinne typu wesela czy komunie?
We Are The Champions 2016(L)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez carlosbueno 31 mar 2013, 12:03
sebastian86 napisał(a):chodzicie na przyjecia rodzinne typu wesela czy komunie?
nie chodzę, unikam ludzi zwłaszcza dalszej rodziny, bo nie znoszę pytań co u Ciebie i kiedy w końcu znajdziesz dziewczynę, pracę itd. Takie przyjęcia jeszcze bardziej obniżają moją samoocenę także wolę unikać tych konfrontacji.
Największy Forumowy Maruda

Fobia społeczna!

przez niecierpliwy 31 mar 2013, 12:07

Robie wszystko co moge zeby nie pojsc. Wymyslam choroby, cos mnie boli itp. A jak juz ide to w trakcie wychodze gdzies i wracam za 2h.
Kuwa a jeszcze jutro lany poniedzialek :/. Masakra - znowu bedzie jak na przesluchaniu

Fobia społeczna!

przez sebastian86 31 mar 2013, 12:13
no ja tez obawiam sie pytan niewygodnych.nawet jesli cos wkrece rodzinie to i tak sie czuje jak błazen

Fobia społeczna!

przez carlosbueno 31 mar 2013, 12:16
sebastian86, mnie już sama obecność ich przeszkadza, oni wiedzą mniej więcej o mojej sytuacji życiowej i czuje się tym skrępowany, wstydzę się siebie.

Fobia społeczna!

przez sebastian86 31 mar 2013, 12:18
carlosbueno, no dokladnie wstyd jest, poczucie bycia czarną owcą.no i dolujace bywa patrzenie na zartujacych i zadowolonych czlonkow rodziny...

Fobia społeczna!

przez carlosbueno 31 mar 2013, 12:19
ja to nawet ciężko znoszę opowieści matki o sukcesach życiowych moich kuzynów ich ślubach, budowie domu, awansach wiem że to takie płytkie jest ale co zrobić.

Fobia społeczna!

przez mark123 31 mar 2013, 12:20

Jak kiedyś (w dzieciństwie i okresie nastoletnim) były przyjęcia rodzinne, to chodziłem, bo jak bym został w domu, to by mi się nudziło. Obecnie już nie ma tego w mojej rodzinie, ale gdyby się nagle coś zmieniło, to obecnie bym nie poszedł, bo teraz zostając w domu już by mi się nie nudziło.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez sebastian86 31 mar 2013, 12:22
carlosbueno, no u mnie w rodzinie beda wesela dwa, kuzynka m.in. wychodzi za mąz za zaradnego i dobrze sytuowanego czlowieka,no i automatycznie jest porownanie u mnie.

Fobia społeczna!

przez carlosbueno 31 mar 2013, 12:30
u mnie się na szczęście chyba wesela skończyły wszystkie kuzynki, kuzynowie są pożenieni, tylko ja brat i jeszcze 50 letni kuzyn został. U mnie większość kuzynostwa ma wille, 2,3 auta, pracują po 15 h na dobę także żyjemy w totalnie innym świecie.

Fobia społeczna!

przez sebastian86 31 mar 2013, 12:32
carlosbueno, cale dziecinstwo sie czulem gorszy ale myslalem ze z tego wyrosne a tu ch*j...

Fobia społeczna!

przez mark123 31 mar 2013, 13:16
sebastian86 napisał(a):carlosbueno, no dokladnie wstyd jest, poczucie bycia czarną owcą.no i dolujace bywa patrzenie na zartujacych i zadowolonych czlonkow rodziny...

Ja się okropnie czułem, gdy rodzice kazali mi iść do pokoju rówieśnika, natomiast gdy siedziałem z dorosłymi, to jeśli nie musiałem się odzywać, to czułem się w miarę.

carlosbueno napisał(a):ja to nawet ciężko znoszę opowieści matki o sukcesach życiowych moich kuzynów ich ślubach, budowie domu, awansach wiem że to takie płytkie jest ale co zrobić.

U mnie w rodzinie z tego co wiem, to oprócz pewnych dwóch osób (ze strony matki) to nikt sukcesów za bardzo nie osiągnął.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg