Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez depas 27 sty 2013, 21:58
Chciałbym chodzić dwa, nawet trzy razy w tygodniu, ale tak samo, funduszy brak. To już są miesięcznie astronomiczne koszta...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Fobia społeczna!

przez bułka 28 sty 2013, 22:33
depas nigdy nie spodziewałem się że fobia społeczna może być tak dobijająca. zawsze myślałem że to głównie tylko niechęć do kontaktów z ludźmi, a najgorszym jest nerwica lękowa. będzie lepiej - trzymam kciuki.
Shine on you crazy diamond...

F41.0
escitalopram 10 mg
pramolan 50 mg

Fobia społeczna!

przez depas 29 sty 2013, 00:32
Wiesz, fobia społeczna to jeden z terminów który do mnie pasuje... Ogólnie mam szerokie spektrum zaburzeń lękowych, całe życie się czegoś/kogoś boję, ale najgorzej jest w sytuacjach społecznych, stąd fobia. Ale niestety to nie jest tylko to jeszcze inne fajne rzeczy na które tylko wieloletnia terapia może pomóc, i jestem w jej trakcie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez bułka 29 sty 2013, 01:07
terapia to najlepsza rzecz jaka mogła mi się w tym wszystkim trafić, staram się przypomnieć jak najwięcej co na niej przepracowałem, gdyż mój zestaw leków działa już coraz mniej.
Shine on you crazy diamond...

F41.0
escitalopram 10 mg
pramolan 50 mg

Fobia społeczna!

przez mark123 29 sty 2013, 01:49
Tak sobie myślę, że mnie mój lęk przed relacjami społecznymi chyba dość poważnie utrudnia studiowanie. No bo gdyby nie on, to mógłbym wykonywać zadania grupowe, bronić ocen u wykładowców oraz zapytać kogoś z grupy lub wykładowcy gdy czegoś nie rozumiem (nie robię tych rzeczy, a także nie próbuję, ponieważ mam unikające podejście do lęku). Pewnie wtedy też nie szło by mi idealnie na studiach, ale sporo lepiej, a tak to z ledwością przechodzę wiele przedmiotów. W zasadzie to myślałem, że główną przyczyną jest moje niechętne podejście do nauki i to, że materiał jest trudniejszy, ale ostatnio zacząłem się nad tym bardziej zastanawiać patrząc na studia, a także drugą połowę szkoły średniej, przecież u mnie w grupie jest trochę osób mających niechętne podejście do nauki, a radzą sobie z takim materiałem w ocenach często lepiej niż ja i w szkole średniej potem było tak samo (wcześniej miałem zapał do nauki i były łatwiejsze rzeczy, więc to wystarczało), więc może główną przyczyną jest właśnie ten lęk. Zaczyna się robić mały kontrast, lęk społeczny z jednej strony stopniowo coraz bardziej zaczyna utrudniać mi życie, ale z drugiej strony nie przeszkadza mi on w samopoczuciu ogólnym.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez mgielka86 29 sty 2013, 12:47
Witajcie. Mam pytanie - czy są jacyś specjaliści, którzy zajmują się jedynie problemem fobii społecznej? Szukam kogoś kto mi powie co mam robić, a nie będzie tylko pytał co u mnie słychać. Zastanawiam się czy ktoś taki w ogóle istnieje. Może coś poradzicie?
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

Fobia społeczna!

przez beladin 30 sty 2013, 15:43
mgielka86, Pytaj o terapię poznawczo-behawioralną.
beladin

Fobia społeczna!

przez _z_ 30 sty 2013, 17:30
beladin napisał(a):mgielka86, Pytaj o terapię poznawczo-behawioralną.

Uważam że dobry psycholog SAM powinien ją jej zaproponować , a nie ona powinna pytać psychologa... Płaci - wymaga , a nie , płaci - prosi. Jeśli psycholog pyta tylko co u niej to chyba psycholog " z koziej dupy..."
navigare necesse est, vivere non est necesse
_z_

Fobia społeczna!

przez mgielka86 30 sty 2013, 18:38
No własnie. Po to oni są, żeby mnie ukierunkowali a nie, żebym to ja robiła tak jak do tej pory :?
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

Fobia społeczna!

przez beladin 30 sty 2013, 19:57
mgielka86, Napisze inaczej ..szukaj psychologa, który prowadzi psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Mam nadzieję, że tym razem wyraziłem sie dość jasno.
beladin

Fobia społeczna!

przez lolil 31 sty 2013, 10:46
Witam. Mam zdiagnozowaną przez lekarzy fobię społeczną. Zaczęłam pracować z dziećmi, ale nawet pośród nich czuję duży lęk, więc chcę zrezygnować z tej pracy. Czy głupio będzie napisać maila do rodziców dzieci że rezygnuję? Wiem że powinnam zadzwonić, ale czuję że nie dam rady. Nie dość że rozmowy przez telefon powodują u mnie lęk, to jeszcze zamierzam im powiedzieć/napisać że rezygnuję z powodu problemów osobistych a przez telefon pewnie chcieliby wytłumaczenia...

Fobia społeczna!

przez kamilwin 31 sty 2013, 14:41
lolil napisał(a):Witam. Mam zdiagnozowaną przez lekarzy fobię społeczną. Zaczęłam pracować z dziećmi, ale nawet pośród nich czuję duży lęk, więc chcę zrezygnować z tej pracy. Czy głupio będzie napisać maila do rodziców dzieci że rezygnuję? Wiem że powinnam zadzwonić, ale czuję że nie dam rady. Nie dość że rozmowy przez telefon powodują u mnie lęk, to jeszcze zamierzam im powiedzieć/napisać że rezygnuję z powodu problemów osobistych a przez telefon pewnie chcieliby wytłumaczenia...

Nie chcę się wymądrzać i Cię pouczać, bo wiem, że przez swoją fobię społeczną przeżywasz traumę, ale jak będziesz uciekać przed lękiem, to niedługo zacznie Cię nachodzić w innych sytuacjach - nabawisz się innych fobii. W końcu przestaniesz wychodzić z domu i w ogóle funkcjonować w społeczeństwie, bo lęk skurczy Twoją strefę komfortu do minimum. Spróbuj podjąć wyzwanie i pozostać w pracy, mimo lęku. W międzyczasie możesz skonsultować się z jakimś psychologiem, psychiatra, spróbować jakiejś terapii. Sięganie po leki odradzam, ale to Twoje życie i Ty w nim podejmujesz decyzje. Jak uznasz, że chcesz spróbować, to spróbujesz.

Trzymaj się ciepło!
"Sztuka Zarządzania Strachem"

Fobia społeczna!

przez lolil 31 sty 2013, 16:32
kamilwin napisał(a):Nie chcę się wymądrzać i Cię pouczać, bo wiem, że przez swoją fobię społeczną przeżywasz traumę, ale jak będziesz uciekać przed lękiem, to niedługo zacznie Cię nachodzić w innych sytuacjach - nabawisz się innych fobii. W końcu przestaniesz wychodzić z domu i w ogóle funkcjonować w społeczeństwie, bo lęk skurczy Twoją strefę komfortu do minimum. Spróbuj podjąć wyzwanie i pozostać w pracy, mimo lęku. W międzyczasie możesz skonsultować się z jakimś psychologiem, psychiatrą, spróbować jakiejś terapii. Sięganie po leki odradzam, ale to Twoje życie i Ty w nim podejmujesz decyzje. Jak uznasz, że chcesz spróbować, to spróbujesz.

Trzymaj się ciepło!

To znaczy z pracy rezygnuję głównie z powodu lęku, ale także z innych, "organizacyjnych" powodów. Chodzę na terapię, ale nie rozmawiałam jeszcze z terapeutą, a że z decyzją o rezygnacji z pracy muszę się pospieszyć to dlatego sama ją podejmuję. Jeszcze dzisiaj nie wiem jak to możliwe ale widziałam mamę dzieci, którymi się opiekuję, na szczęście mnie nie widziała bo z kimś rozmawiała. Ja raczej już kilka dni temu podjełam decyzję, teraz tylko zwlekam. Nie przyjmuję leków na fobię.

Fobia społeczna!

przez mgielka86 31 sty 2013, 17:19
beladin napisał(a):mgielka86, Napisze inaczej ..szukaj psychologa, który prowadzi psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Mam nadzieję, że tym razem wyraziłem sie dość jasno.

Jak najbardziej. Dziękuję:)

Sortuj wg