Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 23 sie 2012, 20:00
to tkwi głęboko w psychice, nawet nie wiem czy terapia jest w stanie cos pomoc na to

:shock: :shock:
Fobia społeczna nie jest na tyle ciężkim zaburzeniem by nie dało się z niej wyleczyć ... no chyba , że się nic z tym nie robi , to rzeczywiście rozumiem , że może wydawać się to niemożliwe :bezradny: ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć , że terapia działa ;)
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez nomorewords43 12 wrz 2012, 19:02
Fobia społeczna nie jest na tyle ciężkim zaburzeniem by nie dało się z niej wyleczyć ... no chyba , że się nic z tym nie robi

Sądząc po liczbie nicków zabanowanych na forum to wielu powinno odświeżyć ten wątek, prawda?
Ciekawe czy zabanowani mogą odczytać te słowa?
nomorewords43

Fobia społeczna!

przez tahela 12 wrz 2012, 19:35
Tomcio Nerwica,
owszem ,ale są rózne nasilenia i mozna spokojnie funkcjonować w społeczeństwie a są sytuacje, które są nie do przeskoczenia, nie kazdy jest Toba pamietaj o tym
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez halenore 12 wrz 2012, 19:37
Tomcio Nerwica napisał(a): ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć , że terapia działa ;)

A ja z własnego, że nie działa...
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Fobia społeczna!

przez nomorewords43 12 wrz 2012, 19:56
Bo Tomcio Nerwica trafił na terapie behawioralno-poznawczą, której skuteczność potwierdzają badania , a Ty pewnie na jakiegoś psychodynamicznego "mądralę"?

Ja miałem kłopot dodzwonić się do terapeuty i nie mam nawet psychodynamicznego mądrali.
Czuje smutek.
nomorewords43

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 12 wrz 2012, 22:44
Wreszcie ten wątek trochę odżył ;)

w społeczeństwie a są sytuacje, które są nie do przeskoczenia, nie kazdy jest Toba pamietaj o tym

Nie do przeskoczenia ? można to porównać do cytatu Forda "Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Bóg tak chciał, ale dlatego, że twój ojciec wpoił ci, że tak musi być." jak człowiek sobie wmówi , że nie może " przeskoczyć " pewnych sytuacji to tak będzie , a jeśli chodzi o fobię można to zrobić ;) więc tak wcale nie musi być , ale skoro tak uważasz to trudno , mi się udało no ale nie każdy jest mną przecież :roll:

A ja z własnego, że nie działa...

Zależy w jakim nurcie odbywała się terapia , do tego nie wiem jak przebiegała , bo wielu przypadkach jest tak , że pacjent zapomina o tym ( bądż nie wie) , że to on ma wykonać największą prace a nie terapeuta . Mimo to jeśli nie podziałało i nie masz ochoty ( bądż możliwość ) spróbować u innego terapeuty , to życzę powodzenia w każdym razie ;)

Ja miałem kłopot dodzwonić się do terapeuty i nie mam nawet psychodynamicznego mądrali.
Czuje smutek.

Dobre i to . Zresztą zawsze można skorzystać z literatury , wskazówek tych co wyzdrowieli i innych żródeł .
Chodziłeś wcześniej na terapie ? czy dopiero pierwszy raz ?
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez dogomaniaczka 12 wrz 2012, 22:46
tahela napisał(a):Tomcio Nerwica,
owszem ,ale są rózne nasilenia i mozna spokojnie funkcjonować w społeczeństwie a są sytuacje, które są nie do przeskoczenia, nie kazdy jest Toba pamietaj o tym

jak ktoś tak mówi to zawsze widzę w domyśle że widocznie jego fobie były małe i bez porównania z fobiami innych, którym się nie udało wyleczyć..a juz tym bardziej jeśli taka osoba nie bierze leków. To widocznie była za mało zaburzona, że sobie poradziła...

Fobia społeczna!

przez nomorewords43 13 wrz 2012, 14:28
dominika92 napisał(a):jak ktoś tak mówi to zawsze widzę w domyśle że widocznie jego fobie były małe i bez porównania z fobiami innych, którym się nie udało wyleczyć..a juz tym bardziej jeśli taka osoba nie bierze leków. To widocznie była za mało zaburzona, że sobie poradziła...

Kto sobie poradził z fobią / nerwicą był mniej chorszy od nas.
Owszem tak się zdarza. I jest irytujące.
Istnieje jednak szansa, że skoro sobie poradził to:
a) Dużo nad Sobą pracował Z tym, że do tego przydaje się punkt b:
b) miał szczęście na dobrego terapeutę ( z nurtu behawioralno -poznawczego).
a+b = Tomcio nerwica. czyli wyleczenie

Z tym, że terapeuci z nurtu poznawczo-behawioralnego to ciągle rzadkość,
Tu jest link do nich: http://www.pttpb.pl/
Tomcio ma szczęście, bo w stolicy tacy są. A na prowincji nie ma.
:why:
nomorewords43

Fobia społeczna!

przez dogomaniaczka 13 wrz 2012, 15:34
ja też chodzę na behawioralno- poznawczą i jest coraz lepiej :)

Fobia społeczna!

przez nomorewords43 13 wrz 2012, 15:54
dominika92 napisał(a):ja też chodzę na behawioralno- poznawczą i jest coraz lepiej :)

Przy okazji, wylogowało Cię, zanim napisałaś a gdzie chodzisz na terapie poznawczo - behawioralną?
Bo skoro Tobie jest coraz lepiej to na pewno chciałabyś, żeby innym też było coraz lepiej ?
nomorewords43

Fobia społeczna!

przez dogomaniaczka 13 wrz 2012, 16:00
Chciałabym, ale nie chcę tu robić reklamy, bo nie wolno, jak ktoś będzie zainteresowany to na pw chętnie napiszę :)

Fobia społeczna!

przez halenore 13 wrz 2012, 16:25
nomorewords43 napisał(a):Bo Tomcio Nerwica trafił na terapie behawioralno-poznawczą, której skuteczność potwierdzają badania , a Ty pewnie na jakiegoś psychodynamicznego "mądralę"?

Ja już w to nie wierzę. Psychodynamiczna, behawioralno-poznawcza - dla mnie bez znaczenia. Jedyne czego chciałabym jeszcze spróbować to freudowska psychoanaliza. Poznałam swoje mechanizmy, dowiedziałam się dużo o sobie, ale poza wiedzą nic z tego nie wynika. Żyję w strachu od lat i tylko cud mógłby coś zmienić.
A co do kolegi Tomcia: opanował część swojego lęku, ale reszty nadal boi się jak ognia. Przepraszam za brutalność.
Natręt Gramatyczny

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 13 wrz 2012, 20:51
A co do kolegi Tomcia: opanował część swojego lęku, ale reszty nadal boi się jak ognia. Przepraszam za brutalność.

Nigdy nie pisałem zbyt dużo o swoich lękach , jedynie o napadach paniki ( z których się wyleczyłem ) i fobii społecznej :roll: więc skąd możesz wiedzieć czy boje się reszty ? i jakie lęki można do tej reszty zaliczyć ? no chyba , że masz umiejętność diagnozowania ludzi przez internet :bezradny:

Do tego to śmieszne gdy ktoś pisze o kimś kogo nawet nie zna ;) udało ci się to wydedukować ? czy może kiedyś pisałem o innych lękach i o tym , że ich się boje jak ognia ? jeśli tak to przydałoby się przytoczyć te posty :roll:
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez halenore 13 wrz 2012, 20:56
Tomcio Nerwica napisał(a):

Nigdy nie pisałem zbyt dużo o swoich lękach , jedynie o napadach paniki ( z których się wyleczyłem ) i fobii społecznej :roll: więc skąd możesz wiedzieć czy boje się reszty ? i jakie lęki można do tej reszty zaliczyć ? no chyba , że masz umiejętność diagnozowania ludzi przez internet :bezradny:

Wiesz wystarczy odrobina wyobraźni i doświadczenie, żeby pewne rzeczy zauważyć.
Natręt Gramatyczny

Sortuj wg