Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez Kiya 10 maja 2012, 23:42
New-Tenuis, sądząc po opiniach, które czytałam na temat tego testu, to nie ma za bardzo co się nim sugerować...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Fobia społeczna!

przez New-Tenuis 11 maja 2012, 00:10
Kiya, no patrz, a ja już liczyłam na to, że nie jest tak źle ze mną. :D Tak serio, to chyba nie jest najgorzej faktycznie. Chociaż fobia społeczna to jest największa dolegliwość, która mi dolega. A głupie jest to, że jak już sobie wkręcę, że ludzie mnie wytykają palcami, to jestem na nich strasznie wkurzona. A tak naprawdę nic się nie dzieje, nikt o mnie nie mówi, tylko to mnie się zdaje, że mnie wyśmiewają... to jest bardzo uciążliwe. I dołącza się do tego poczucie jakiejś alienacji i niezdrowej odrębności...
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Fobia społeczna!

przez KrzysioPysio 13 maja 2012, 14:12
Trochę mnie nie było ...a wszedłem tutaj przez przypadek. Odnośnie kilku wypowiedzi. Hmmm... moim zdaniem to może aczkolwiek być nie musi fobia może to być jakiś zespół lęku pourazowego a niekonicznie fobia społeczna.

Fobia społeczna z moich doświadczeń, opini raczej inaczej się ujawnia. O agresji w miejscu publicznym nie ma mowy, bo będziesz sparaliżowany...albo wręcz w ogóle nie pojawisz się w miejscu publicznym. ...siedząc w knajpie raczej byś nic nie wziął do ust bo się inni patrzą ...i by akurat nagle ci się odechciało jeść. ..dlatego nie przesadzajmy na fobię nie każdy cierpi chociaż część objawów może dotyczyć jakiś relacji międzyludzkich, sytuacji społecznych....ale to nie musi być fobia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Cile 14 maja 2012, 21:46
Czuję ogromny strach i bezradność (czasem złość) na myśl, że będę musiał iść w miejsce gdzie z kolei będę zmuszony rozmawiać z kimś dorosłym kogo nie znam albo dawno nie widziałem (poczta, wyjazd do rodziny), czy to jest jakaś fobia?? Bo coś chyba jest nie tak, prawda? ;)

Fobia społeczna!

przez aqnieszka 17 maja 2012, 13:42
uwolniłam się od ludzi na dobre. najpierw szkoła, potem 3 lata pracy, 8 godzin dziennie udawania normalnej, rozmawianie, uśmiechanie się, nieźle mi nawet szło, z zewnątrz...
teraz mój chłopak pracuje, ja rzuciłam pracę
dziwnie tak nie pracować, wiem, to nie jest normalne, nie uczyć się, nie pracować, nic, ale wreszcie czuję się bezpiecznie
nie jest to szczyt moich marzeń, ale jak na moje możliwości to najlepsze wyjście
najbardziej na świecie bym chciała, żeby mój chłopak pracował w nocy, wtedy bym i tak spała, a w dzień byłby w domu, tylko on jeden na świecie mnie rozumie
dobrze, że mam psa, on jest ze mną cały czas

Fobia społeczna!

przez mamak 17 maja 2012, 14:09
aqnieszka, a zakupy? Nie da się niestety uwolnić od ludzi...

Fobia społeczna!

przez aqnieszka 17 maja 2012, 22:17
No tak, ale nie MUSZĘ nigdzie chodzić, ostatecznie mój chłopak może iść do sklepu itp. Zresztą, choć niekoniecznie odpowiada to definicji typowej fobii społecznej, anonimowy tłum mnie nie boli, gorzej jak już nawiążę jakąkolwiek relację z konkretną osobą, albo muszę ją nawiązać.

Fobia społeczna!

przez lucus 18 maja 2012, 00:55
Przez 8 godzin dziennie pięć razy w tygodniu męczę się niemiłosiernie z ludźmi w pracy.Przychodzę do domu i coś ciągle każe mi o nich myśleć.Chwytam się różnych zajęć ale ciągle patrzę na siebie czyimiś oczami.Ile lat tak można.Już jestem zmęczony.

aqnieszka, nie jest z tobą tak źle skoro potrafisz się z kimś związać.Mam wrażenie ,że gdybym ja potrafił to z myśleniem o stadzie mógłbym dać sobie spokój. Ale być może się mylę.Puki co samotność mnie przytłacza.Boję się wyjść do drugiej osoby.

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 18 maja 2012, 00:58
lucus, Mam ten sam problem , pracuje dokładnie tyle samo godzin i muszę się z tym zmagać .
New-Tenuis, Jakbym czytał o sobie .
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez tahela 18 maja 2012, 00:59
lucus,
hej a nie wiąże sie to u Ciebie z nerwicą natręctw, to ze myslisz o tym cąły czas później

-- 18 maja 2012, 00:08 --

lucus,
pisałęś kiedyś a forum,że byłes na psychoterapii dosc długo pomogła Ci cos?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Fobia społeczna!

przez lucus 18 maja 2012, 01:12
tahela, Niewątpliwie nerwica natręctw,zaburzenia depresyjno lękowe,ogólnie wczesne dzieciństwo i seria pewnych zdarzeń ,izolacja emocjonalna od otoczenia,unikanie bliskości...ale na co dzień gra pozorów.Od ponad roku psychoterapia i już sam nie wiem...Ile to może ze mnie wychodzić.Czy to zła terapia,czy splot obecnych okoliczności.Kiedy wreszcie będzie lepiej ...Bo wreszcie wybuchnę.Niemniej jednak wolałbym tak :twisted: a nie tak :cry:

Fobia społeczna!

przez tahela 18 maja 2012, 01:20
lucus,
znam te problemy, które sie pogłebiły szczegolnie u mnie od 1,5 roku i też izolacja od otoczenia na własna prośbę w sumie, terapia no własnie jakoś tak nie koniecznie w to wierzę.Ja tam specjalnie nie wierze ,ze bedzie super czasem sa rzeczy, które bardzo moga pogłebić w nas to co i tak juz mamy i to zostaje na zawsze chyba i jest gorzej niz było a czas tego nie leczy.
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Fobia społeczna!

przez lucus 18 maja 2012, 01:54
Ale przez parę miesięcy było lepiej .I wtedy chyba nadszedł czas pewnych podsumowań.Obejrzałem się za siebie i zobaczyłem jakie spustoszenie poczyniły lata zmagania się ze sobą czy też zwykłego marazmu. I z góry jak w lunaparku (tylko mniej kolorowym) szybki zjazd w dół.Co teraz?!Brak doświadczeń a zainteresowania obciążone natręctwami.
tahela, Pozdrawiam i życzę jak najlepiej . Przecież wreszcie będzie lepiej do cholery.Nagle nie wiadomo skąd przychodzi taki dzień kiedy łapie się nową -lepszą optykę.Pamiętam ,że tak było .Sam nie wiem co się urodzi z mojego obecnego stanu ale trzeba coś zmienić.Rzeczywistość zjada mnie dzień po dniu.Muszę ruszyć z miejsca bo zginę.

Fobia społeczna!

przez tahela 18 maja 2012, 02:15
lucus,
Z natręctwami to jeszcze da się życ ,ale z depresja jest ciezko, czasem na siłe się wyrywam z domu, ale w sumie odpuszczam spotkania ze znajomymi w wiekszosci czasu i ten smutek, zal i tesknota to mnie blokuje bardzo jeśli idzie o zycie. Wątpię zeby było lepiej kiedyś.Ja sie staram ruszać tylko ciagle idzie ze mna to poczucie ,że i tak wszystko robię na siłe ,że jestem obok tych zdarzen a nie w nich. I tak juz ponad rok a cięzko to prawie rok.
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg