Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez olek95 09 lut 2012, 00:17
Witam.Mam pewien problem i bardzo prosiłbym o radę... Jestem osobą nieśmiałą, w pewien sposób aspołeczną... nie mam znajomych, rzadko wychodzę z domu, zwykle jestem po prostu sam. Poza tym robię różne dziwne rzeczy z tym związane...Potafię to wszystko w sobie zaakceptować lecz problem polega na tym że kocham pewną dziewczynę...Niestety ona nie odzwajemnia tych uczuć...Nie z powodu wyglądu, mojej pobożności czy z podobnych przyczyn, ale z powodu mojego charakteru. Silvana (tak ma na imię) uważa że jestem zbyt aspołeczny i powinienem się zmienić. Zwykle się nie zmieniam z powodu innych ludzi ale znam już ją od dłuższego czasu i wiem że chce dla mnie dobrze. To jest bardzo miła i porządna dziewczyna więc wątpię aby mówiła mi to dla mojego zła. Bardzo ją kocham i chciałbym się dla niej zmienić...Piszę to dlatego gdyż proszę o radę w tym co powinienem w sobie zmienić lub co mogłoby pomóc mi się zmienić...może jakiś lekarz specjalista albo coś takiego. Bardzo dziękuję za każdą radę.
Ostatnio edytowano 09 lut 2012, 01:03 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Depresja

Fobia społeczna!

przez *Monika* 09 lut 2012, 01:06
olek95, Witaj!
Może należy szukać przyczyn ze względu na fobię społeczną?
Tutaj nie diagnozujemy na forum.
Najlepiej, gdybyś udał się do psychologa/terapeuty.
Uważam też, że powinieneś chcieć zmienić się dla siebie, nie dla dziewczyny, skoro jak napisałeś jesteś aspołeczny i to właśnie jest Twoją trudnością.
Nie wiem ile masz lat. Gdybyś był pełnoletni, sam zadecydowałbyś o udaniu się do w/w specjalistów. A tak musisz poprosić mamę, żeby poszła z Tobą do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Na terapii szuka się przyczyn trudności.
Obrazek
Główny Moderator

Fobia społeczna!

przez olek95 09 lut 2012, 01:21
Dziękuję za pomoc ;) Wezmę to pod uwagę. Chodziło mi tylko o radę więc jeśli można, to chciałbym aby ten post został usunięty ale jeśli niemożna to niekoniecznie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez *Monika* 09 lut 2012, 01:30
olek95, Raczej tu zostanie.
:D
Może jeszcze wypowiedzą się inni użytkownicy.
Ja nie jestem alfą i omegą, a moje rady, porady nie są profesjonalne. Mogę się przecież mylić.
:D
Obrazek
Główny Moderator

Fobia społeczna!

przez 23inna 24 lut 2012, 21:12
lęki,nerwica,fobia

Witam. Mam 16 lat . Od dwóch miesięcy dzieje się ze mną coś dziwnego. Na początku ciągle mi było niedobrze, słabo itd. To sie zaczeło pogarszać i gdzie kolwiek bym nie wyszła słabo mi się robiło, dusiłam się, płakałam, niedobrze mi było. Nie mogłam chodzić do szkoły bo odrazu się zwalniałam.Teraz będę mieć nauczanie indywidualne. W kościele jakbyłam też nie mogłam długo być. Poszłam do psychologa i powiedział mi, że to fobia społeczna. To się zaczeło pogarszać i poszłam do psychiatry. Zapisała mi leki : miansec ( biorę jedną tabletke przed snem), hydroxyzinum ( biorę jedną czasami dwie) i sertagen ( jedną). I Od paru dni dostaje takie ataki mam przewidzenia, słysze głosy, z 6 razy już zemdlałam, głowa mi pęka, mam wysokie tętno i ciśnienie, często mam paraliż nóg, cięzko mi się oddycha, czasami się dusze, mam koszmary, dreszcze, drgawki, i dostaje takie dziwne skurcze i ciarki które bolą na całym ciele, i do tego dostaje tej fobii w domu .Raz dostałam takiego ataku że mnie do szpitala zabrali. Chcieli mnie do psychiatrycznego wziąść ale się nie zgodziłam. Co jest ze mną ? Przecież od fobii chyba zwidów nie mam ? Pomóżcie mi co mogę zrobić ja już nie daje rady .
Ostatnio edytowano 24 lut 2012, 21:54 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Nerwica lękowa

Fobia społeczna!

przez *Monika* 24 lut 2012, 21:55
23inna, Możesz rozpocząć psychoterapię i leczyć się farmakologicznie.
Obrazek
Główny Moderator

Fobia społeczna!

przez 23inna 24 lut 2012, 23:51
*Monika* napisał(a):23inna, Możesz rozpocząć psychoterapię i leczyć się farmakologicznie.

no przecież biorę psychotropy i nic ;//

Fobia społeczna!

przez ala1983 25 lut 2012, 00:08
23inna,
I Od paru dni dostaje takie ataki mam przewidzenia, słysze głosy, z 6 razy już zemdlałam, głowa mi pęka, mam wysokie tętno i ciśnienie, często mam paraliż nóg, cięzko mi się oddycha, czasami się dusze, mam koszmary, dreszcze, drgawki, i dostaje takie dziwne skurcze i ciarki które bolą na całym ciele, i do tego dostaje tej fobii w domu .Raz dostałam takiego ataku że mnie do szpitala zabrali.

A może to któryś lek źle na Ciebie działa, i stąd takie objawy? Mówiłaś o tym wszystkim lekarzowi?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Fobia społeczna!

przez *Monika* 25 lut 2012, 00:28
23inna, psychotropy to nie wszystko, niestety. Pomyśl o psychoterapii.
Obrazek
Główny Moderator

Fobia społeczna!

przez Kiya 25 lut 2012, 00:52
Huh, też mi się zawsze robiło w kościele słabo. Myślałam, że przy takiej ilości ludzi zgromadzonej w jednym miejscu to nic dziwnego - słaby dostęp tlenu, itp. Dopiero teraz skojarzyłam, że to mogło być wszystko ze sobą powiązane...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Fobia społeczna!

przez Artemizja 25 lut 2012, 02:45
Kiya, oczywiście,że mogło.A czułaś wtedy też coś w rodzaju niepokoju?Taki lęk,którego nie potrafiłaś określić,nie byłaś w stanie powiedzieć skąd się bierze?Uczucie,że zaraz zemdlejesz i musisz jak najszybciej stamtąd wyjść?Brak powietrza?Mroczki przed oczami?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Fobia społeczna!

przez Laima 25 lut 2012, 06:34
23inna napisał(a):lęki,nerwica,fobia
Przecież od fobii chyba zwidów nie mam ?

Nie ma
Musisz jak najszybciej z skonsultować się z lekarzem.
Laima

Fobia społeczna!

przez Kiya 25 lut 2012, 23:05
Bellatrix, nie pamiętam tego aż tak dokładnie, to było z 10 lat temu... Wiem tylko, że kilka razy prawie zemdlałam. Nie widziałam już zupełnie nic, na ślepo udało mi się wydostać na świeże powietrze i powoli odzyskiwałam wzrok i świadomość. Innym razem miałam tak na procesji Bożego Ciała, w połowie drogi padłam i siostra zaprowadziła mnie do domu znajomych, do którego akurat miała klucze. Wysnułam teorię, że jestem wcieleniem antychrysta, lub po prostu opętał mnie szatan :P
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Fobia społeczna!

przez carlosbueno 25 lut 2012, 23:19
Mi jako nastolatkowi wielokrotnie robiło się słabo w kościele tak samo było jak nasza pani od biologii mówiła na lekcjach w szkole o chorobach a teraz czasem przy pobieraniu krwi.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg