Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez Im_Back 10 sie 2011, 07:30
Kokonik,

Monika dobrze radzi ,ja dodam .
Że fajnie by było jak byś się zdecydował na diagnozę
w warunkach klinicznych . Diagnoza na "dochodzonego"
nie zawsze jest trafna ,warunki kliniczne eliminują czynniki inne .
Co pozwala trafniej zdiagnozować pacjenta .A dobra
diagnoza to 50% sukcesu .
Im_Back

ehhh, ta fobia społeczna

przez borewicc 15 sie 2011, 02:22
Witam,
od jakiegos czasu zauwazylem ze cos sie ze mna dzieje nie tak,
prawdopodobnie moja fobia społeczna sie pogłębia, w wieku 26 lat gdzie chyba powinno byc coraz lepiej , jest coraz gorzej
najwiekszy problem mam z osobami ktorych nie znam, zawsze myslalem ze musze kogos poznac, zdobyc zaufanie, poznac granice zachowania i wtedy moge byc w koncu sobą,
i na szczescie sobą, ktorego ludzie naprawde lubią,
przy nowych, nie wiem co powiedziec, jak zagadać, wymyslam wymowki i, ide na impreze - pije i jestem innym czlowiekiem,
nie raz slyszalem od dziewczyn ze jestem jedna z nielicznych osoba ktora wola po pijanemu niz na trzezwo, ale mam juz dosc alkoholu , nie chce sobie zniszczyc zdrowia, zycia
jesli ktos mial podobny problem , albo wie cos na ten temat to bylbym wdzieczny za wszelka pomoc,
na razie chce kupic tabletki z dziurawcem, ale nie wiem co jeszcze moge zrobic ? jakies cwiczenia , przełamywanie sie ?
Ostatnio edytowano 15 sie 2011, 02:39 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połaczono

Fobia społeczna!

przez Im_Back 15 sie 2011, 06:27
borewicc,
prawdopodobnie moja fobia społeczna sie pogłębia

Tzn ;Masz fobie społeczna ,diagnozowaną i uczęszczałeś na terapie żeby coś z tym zrobić ?
Czy tylko brzmienie tych dwóch słów "fobia społeczna" Wydaje Ci się tak fajne ,że
masz gdzieś leczenie ,ewentualnie nieśmiałość lub inną cechę charakteru powodującą
problemy przy poznawaniu nowych ludzi ?
Im_Back

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez carlosbueno 15 sie 2011, 08:52
prawdopodobnie moja fobia społeczna sie pogłębia, w wieku 26 lat gdzie chyba powinno byc coraz lepiej , jest coraz gorzej

Ja też czekałem i myślałem że jakoś samoistnie się uspołecznię ale to samo nie nadchodzi. Alkohol też mi pomaga w nawiązywaniu znajomości w ogóle w wyluzowaniu, ale nie chcę stać się alkoholikiem. Nie mam stwierdzonej fobii społecznej, ale mam depresję i lęki o charakterze społecznym. Może terapia zwłaszcza grupowa pomogłaby Ci , w tabletki z dziurawca to raczej wątpię.
Największy Forumowy Maruda

Fobia społeczna!

przez Im_Back 15 sie 2011, 08:55
carlosbueno,
no terapia to podstawa ,bez niej wpadasz w czarną głęboką du*ę .
Nic się samo i łatwo nie robi .
Im_Back

Fobia społeczna? Lęk? Pewność siebie? Opiszę problem. Pomóżc

przez sfolen 01 wrz 2011, 15:32
Wiem że strasznie odkopuje, ale na jakiś czas to minęło, wolałem nie wchodzić na to forum i nie przypominać sobie tego. Przestałem chodzić do psychologów i psychiatrów... ale cóż 1 września - czuję że to wraca... :/. Nie zmieniłem się nic, zmienił się tylko fakt że wtedy szkoła się skończyła, a teraz zaczęła...

Mój znajomy ma fobię społeczną

przez monia2907 15 wrz 2011, 23:25
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo kompletnie sobie nie radzę.
Poznałam niedawno pewnego chłopaka przez internet i dowiedziałam się, że ma on strasznie zaniżoną samoocenę, że wstydzi się przebywać z ludźmi, że ma problemy ze zwykłym zrobieniem zakupów, że nic mu się nie chce i nie ma absolutnie żadnej woli życia! Próbuję jakoś do niego dotrzeć, pomóc mu, ale on na wszystko odpisuje, że to i tak nie ma sensu, że pewnie coś tam się nie uda, że on już jest na to skazany... Ale kiedy pierwszy raz do niego napisałam (sam podał do siebie kontakt na jednym z portali), napisał, że bardzo się cieszy z mojej wiadomości. Myślę, że on naprawdę chce się wyrwać z tej swojej skorupy, ale nie tyle nie umie, co po prostu nie chcę. Błagam, poradźcie, jak mogę mu pomóc?
Ostatnio edytowano 15 wrz 2011, 23:37 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poąłczono

Fobia społeczna!

przez majewski4 20 wrz 2011, 11:49
mam podobne objawy na grupie na ktora chodze nie umiem sie otworzyc a na wet doradzic komus w jakims problemie cos mnie blokuje

-- 20 wrz 2011, 11:49 --

prosze o pomoc

Fobia społeczna

przez BB1 21 wrz 2011, 20:38
monia2907 napisał(a):Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo kompletnie sobie nie radzę.
Poznałam niedawno pewnego chłopaka przez internet i dowiedziałam się, że ma on strasznie zaniżoną samoocenę, że wstydzi się przebywać z ludźmi, że ma problemy ze zwykłym zrobieniem zakupów, że nic mu się nie chce i nie ma absolutnie żadnej woli życia! Próbuję jakoś do niego dotrzeć, pomóc mu, ale on na wszystko odpisuje, że to i tak nie ma sensu, że pewnie coś tam się nie uda, że on już jest na to skazany... Ale kiedy pierwszy raz do niego napisałam (sam podał do siebie kontakt na jednym z portali), napisał, że bardzo się cieszy z mojej wiadomości. Myślę, że on naprawdę chce się wyrwać z tej swojej skorupy, ale nie tyle nie umie, co po prostu nie chcę. Błagam, poradźcie, jak mogę mu pomóc?

A może on nie ma zaniżonej samooceny tylko jest przewrażliwiony ? Uważa że jak zostanie wyśmiany to stanie się coś strasznego ?
A tak narawdę nic się nie dzieje ?
Ostatnio edytowano 04 paź 2011, 18:37 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
BB1

Fobia społeczna!

przez Sky 04 paź 2011, 15:43
czy potrzebuje pomocy lekarza? nerwica/fobia
Witam serdecznie, postanowilam zarejestrowac sie na tym forum poniewaz od jakiegos czasu borykam sie z problemem. Mianowicie zauwazylam u siebie wyrazne objawy straszliwego zdenerwowania/ fobii w sytuacjach calkowicie normalnych i neutralnych np . podczas zajec, w ciasnych pomieszczenia z duza iloscia osob, podczas wykonywania cwiczen laboratoryjnych, ale naprawde nieskomlikowanych, kiedy wszyscy patrza sie na mnie, ba nawet ostatnio podczas zakladania konta w banku. Duszność, kolatanie serca, wrazenie zemdlenia, drzenie rak... W dziecinstwie podobne objawy mialam w kosciele, nie wiem, czy to moze byc nawrot jakiejs fobii? Ostatnio dokonalo sie wiele zmian w moim zyciu ale mam wrazenie ze doszlam po tym do siebie.nie chce sie tez za bardzo nad soba rozczulac i isc z tym do lakarza, bo po prostu boje sie ze coraz bardziej sobie to wmawiam. Jednakze moze powinnam? prosze o pomoc :cry:
Ostatnio edytowano 04 paź 2011, 18:36 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
Sky

Fobia społeczna

przez burakota 04 paź 2011, 18:31
Do lekarza możesz zawsze pójść. Powiesz jakie masz objawy i on to już oceni. Ja szczerze mówiąc mam podobnie, ale tylko na zajęciach. Po prostu nie mogłam na nie chodzić w zeszłym semestrze, bo dopadały mnie straszne lęki. Teraz mam wieeeeeelki problem z zaliczeniami, zdałam egzaminy, ale jak się okazuje z zaliczeniami jest bardzo pod górę i już widzę to jak mnie wyrzucają z uczelni. Denerwuję się kosmicznie, bo to jest już permanentny stres prowadzący prosto do zagłębienia nerwicy. Musiałam się wyżalić. A Ty do tego lekarza możesz iść, tylko jakiegoś dobrego, powie czy Ci coś dolega i będziesz wiedzieć. Ja mam nerwicę lękową i objawy mam podobne. :) Ale nie chcę Ci też wmówić, że jesteś chora, ja bym do tego lekarza jednak poszła na Twoim miejscu :)

Fobia społeczna!

przez Sky 04 paź 2011, 19:43
ale masz tak od zawsze? ja szczerze mówiac wczesniej moze nie bylam przesadnie towarzyska itd ale jednak nic z takich rzeczy jak teraz sie nie dzialo. czasami lekko denerwowalam sie przed wystapieniem publicznym czy egzaminem ustnym, ale w normi. ba, pamietam ze jeszcze 3 lata temu na jednym egzaminie bylam az za bardzo wyluzowana. zastanawiam sie co moglo mi sie nagle przestawic w glowie? nowe srodowisko? dodam ze zaczelam nowe studia i opuscila mnie wazna osoba.. Tyle ze psychicznie czuje sie ok, jedynie te somatyczne objawy stresu..
Sky

Fobia społeczna!

przez burakota 05 paź 2011, 14:00
Sky, Nie, nie od zawsze. Odkąd zaczęłam studia... pierwszy semestr ok ale do sesji. W czasie jej trwania pojawił się pierwszy objaw: gula w gardle. Wydawało mi się najpierw, że to jabłko mi jakoś stanęło w przełyku, ale za długo tam tkwiło, mama mi powiedziała, że to na pewno z nerwów. Zdałam sesję, gula zniknęła. Potem było już tylko gorzej, co sesję coraz gorzej. Doszło do tego, że nie mam teraz wielki problem ze skończeniem jej teraz, a już październik (przedłużenie do połowy tego miesiąca). Ja często też tak mam, że odczuwam stres somatycznie, a nie czuję zdenerwowania: najbardziej wysuwają się na czoło mdłości i uczucie, że zaraz zemdleję, szumi mi w głowie, zaczęło mnie też coś piec pod żebrami w jednym punkcie z lewej strony blisko środka. A dzisiaj po zjedzeniu myślałam, że wszystko zwrócę i do tej pory mi niedobrze. Ja kiedyś też byłam bardzo wyluzowana, do matury podeszłam z uśmiechem na ustach, denerwowałam się tylko przed ustną, ale to był zwykły stres przed egzaminem.
Myślę, że to co ostatnio zdarzyło się w Twoim życiu mogło się przyczynić do tych odczuć. Myślę, że gdybyś wybrała się do psychiatry to od razu zobaczyłby, czy masz nerwicę. Moja lekarka od razu zobaczyła, jeszcze nie zdążyłam usiąść na krześle, a ona już widziała. Także radzę Ci pójść. :)

Fobia społeczna!

przez *Monika* 07 paź 2011, 21:27
rafal1070, Ile czasu chodziłeś na terapię?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg