Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna? Lęk? Pewność siebie? Opiszę problem. Pomóżc

przez Adamo 16 mar 2011, 22:11
To napisz mu to na kartce teraz i potem daj.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Nicky 17 mar 2011, 10:24
Nieśmiałość nie jest chorobą ;). Też jestem nieśmiały, jeszcze bardziej niż Ty ;).

przez sfolen 17 mar 2011, 16:32
Adamo - myślałem o tym, ale czy to nie będzie zbyt dziwne? Jak coś napisze jeden raz, to później jak to czytam to mi się to nie podoba. Ze wszystkim tak jest.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adamo 17 mar 2011, 21:33
Nie wiem.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez sfolen 23 mar 2011, 21:59
Ok. Długo z tymi kretynami, co mam w klasie nie wytrzymam. Już do szkoły chodzę w kratkę. Boję się tam chodzić. Nie wiem co zrobić. Nie mam już siły.

Fobia społeczna!

przez Anna Maria 30 mar 2011, 20:12
To nie jestem sama,pocieszające

Jak mam gdzieś wyjść panikuje że wyglądam źle.Dziś nie chciałam wyjść bo bałam się zostawić psiaki same-wiem że to są tylko preteksty aby się nie ruszyć i co z tego że wiem jak boli tak samo
Mijając ludzi na ulicy się porównuje,każdy wygląda lepiej a najgorszy dla mnie problem jak muszę się odezwać.
Gdy ktoś pojawi się w domu-chowam
Gdy ktoś chce porozmawiać ze mną uciekam pod byle pretekstem-głupim bo w panice nie myślę a potem mi wstyd
Na forum też mam wiele obaw a zarejestrowałam się w lepszym okresie bo teraz bym się bała
Nie wiem jak mam sobie radzić,nie da się żyć bez ludzi :bezradny:
Anna Maria

Fobia społeczna!

przez Red92 30 mar 2011, 20:13
Potrzebuję ludzi, ale nie chcę ludzi...

Fobia społeczna!

przez Anna Maria 30 mar 2011, 20:24
Red92 to podobnie jak ja,nie wiem na ile się boję ludzi a na ile ich po prostu nie chcę
Anna Maria

Fobia społeczna!

przez Red92 30 mar 2011, 20:28
kasiątko, ja umieram z samotności, bo potrzebuję ludzi... Potrzebuję ich, bo chcę czuć się dla kogoś potrzebny, ale zostałem tyle razy odrzucony, że zawsze czuję się gorszy... zawszę gdy wychodzę na ulicę czuje się obserwowany. Więc uciekam i to mnie wykańcza :hide:

Fobia społeczna!

przez amelia83 30 mar 2011, 20:32
kasiątko napisał(a):To nie jestem sama,pocieszające

Jak mam gdzieś wyjść panikuje że wyglądam źle.Dziś nie chciałam wyjść bo bałam się zostawić psiaki same-wiem że to są tylko preteksty aby się nie ruszyć i co z tego że wiem jak boli tak samo
Mijając ludzi na ulicy się porównuje,każdy wygląda lepiej a najgorszy dla mnie problem jak muszę się odezwać.
Gdy ktoś pojawi się w domu-chowam
Gdy ktoś chce porozmawiać ze mną uciekam pod byle pretekstem-głupim bo w panice nie myślę a potem mi wstyd
Na forum też mam wiele obaw a zarejestrowałam się w lepszym okresie bo teraz bym się bała
Nie wiem jak mam sobie radzić,nie da się żyć bez ludzi :bezradny:

...to mi jest tak bliskie Kasiątko kochana
ja chyba pod wpływem leków zmieniłam sie na bardziej gadatliwą i z lużniejszym sposobem bycia..nie chodzi mi o teraz bo teraz jest mi właśnie tak jak tu napisałaś.Od dwóch dni nie wylazłąm z domu, bo czuję sie gorsza od każdego,każdego...każdego....Tylko w domu jest mi okej w miarę bo są znane mi osoby,rodzina,która nie raz widziała mnie w gorszych stanach i ich nie moghę się wstydzić ...a tak...

Red92 napisał(a):Potrzebuję ludzi, ale nie chcę ludzi...

red 92 no dokłądnie raz chcę i wiem ,że inaczej się nie da ,wszyscy ich potrzebujemy przecież, a jednak to takie trudne często
:? ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Fobia społeczna!

przez depresyjny86 30 mar 2011, 22:15
Mam iść z czymś do kierowniczki i tak się wybieram już z tym z 3 dni...boje się iść tam do niej....
:)

Fobia społeczna!

przez inny 06 kwi 2011, 20:53
Ja miałem taką akcję na stażu, że zaniosłem stare teczki do innego wydziału, bo teoretycznie należały do nich, ale nie uzgodniłem tego z nikim. Położyłem tam u nich, powiedziałem babce o co chodzi, ta mówi ok, zostaw. Nagle przylazł szef tego działu i poszedł do mojego. Ja za nim, wchodzę i słyszę jak z nerwem do kierowniczki naszej, ze on ma wystarczająco papierów, poco mu jeszcze nasze i tak dalej. Chociaż do mnie nic nie mówił to nogi mi latały, serce stanęło i myślałem, że zaraz zemdleje. Jakby o coś mnie zapytali to bym nie umiał nic odpowiedzieć. Na szczęście po wyjściu jego, kierowniczka nie miała do mnie pretensji tylko podsumowała tamtego fajnymi słowami...
Człowiek nikt....no dobra, człowiek drewno

Fobia społeczna!

przez TheGrengolada 16 kwi 2011, 17:36
Jak wykręcić się od pójścia na dwie imprezy w przeciągu dwóch tygodni? :/

Fobia społeczna!

przez Badziak 16 kwi 2011, 18:12
Jeśli to domówki to powiedz po prostu, że jesteś na antybiotykach i że nie możesz pić, więc raczej sobie odpuścisz.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg