Pająki

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Pająki

przez TheGrengolada 16 sie 2010, 23:30
Generalnie należę do tych ,,niewrażliwych": zniosę widok krwi, myszki, węże i inne gady i płazy. Ale pająki mnie przerastają, dostaję po prostu ataku paniki. Nie nazwałabym tego arachnofobią, ale po prostu pająki są czynnikiem wywołującym u mnie typowy atak paniki jak przy nerwicy lękowej. Macie jakiś pomysł, jak sobie z tym radzić? Zbliża się jesień, więc będzie tych potworków coraz więcej...

Re: Pająki

przez Sian 17 sie 2010, 00:27
Mam podobnie choć nie z pająkami,a z nietoperzami. Nic we mnie nie wzbudza takiego lęku i odrazy jak te stworzenia, a na moje nieszczęście mieszkam na poddaszu i ciągle latają mi po korytarzu. Nie mówiąc już o tym, że gościłam takiego dwa razy(!)w mieszkaniu. Ja bym na Twoim miejscu dokładnie sprzątała dom a ewentualnych intruzów zza łóżka i innych kątów zawsze wciągała odkurzaczem. :bezradny:

przez Shadowmere 17 sie 2010, 07:28
Litości!Pająki to pożyteczne i fajne chłopaki,już dawno slyszalam,że mieszkają tylko w dobrych domach u dobrych ludzi :) Skoro do Ciebie przylazly,to znaczy,że Ci ufają i o żadnym odkurzaczu mowy byc nie może.Zresztą nie każdą rzecz,ktorej się boimy da się wciągnąć odkurzaczem czy trzasnąć gazetą.Spóbuj sama zrobic sobie małą sesję bahawioralną-zaczyna się bardzo lagodnie od zdjęć pluszowych lub rysunkowych kolorowych pająków-i tak przez kilka dni/tygodni-ogladaj sobie takiego wesolego nieożywionego pająka na obrazku,a potem podwyższamy poprzeczkę :)
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TheGrengolada 17 sie 2010, 12:56
Shadowmere, brzmi rozsądnie - ale najgorzej jest, kiedy po prostu siedzę sobie przy biurku, a tutaj nagle coś zlatuje w dół po niteczce, po prostu nie da się nie skoczyć z przerażenia na równe nogi :/ no ale może będzie lepiej, jeśli się z tym oswoję
didol, na pewno sprzątanie jest jakimś wyjściem, przerabiałam to w sumie niedawno, ale żadnych gości nie znalazłam, co najwyżej trochę pajęczyn za meblami. Późnym latem pojawia się ten problem, że wchodzą pająki do domu przez okno i różne inne szpary, bo chyba wyczuwają już zimę i ciągną do światła. Trochę jednak trudno mi siedzieć w domu przy zamkniętym oknie, zwłaszcza, że czasem bywa jeszcze nieznośnie ciepło.
Dzięki Wam za odpowiedź :)

przez noise 17 sie 2010, 19:27
Ja nienawidzę wszelkiego rodzaju robactwa, a w szczególności ciem i pająków. I tych wielkich komarów, i motyli też, chrabąszczy, i szczypawek - brrr, i wszystkich robali, które rozmiarem przekraczają 3 milimetry, mają futro, kolce, szczypce. Przerażają mnie te ohydztwa. :/
noise

przez kuba24 09 wrz 2010, 16:40
ja mam dwa ptaszniki w domu; ptasznika olbrzymiego oraz ptasznika bialokolanowego i powiem ci szczerze ze nie powinnas sie bac tych malych stworzonek bo są mniej grozne niz na przyklad pszczoly czy osy,pająk zaatakuje tylko kiedy czuje sie zagrozony,pozatym są pozyteczne,zjadają muchy i komary. te wieksze pajaki (jak moje) nawet karaluchy czy inne insekty. czy robi Ci sie słabo na widok pająków? może powinnas sie przelamac i wziąć na reke jakiegos pajączka,widzialem kiedys program o lękach na tle pająkowi niby tylko w taki sposób można to wyleczyc.
pozdrawiam

przez eldruto 09 wrz 2010, 21:51
zaprzyjaznij sie z jakims. Znam osoba ktora karmila pajaka w swojej lazience- takiego normalnego jakiegos komara czy cus...muchy mu do pajeczyny dawala itp

cos wymyslisz:)

przez Misiek_NL 09 wrz 2010, 22:19
Ja też raz zaprzyjaźniłem się z pająkiem z rogu... Nawet nazwałem go Stefan ;)
Misiek_NL

przez anwet 09 wrz 2010, 23:19
pająki są obleśne..
fuj
anwet

przez marciatka 10 wrz 2010, 11:18
Ja nie mogę znieść myśli, że któryś z nich mógłby na mnie wejść...
Mam wstręt do owadów z cienkimi nóżkami. Te nóżki im odpadają, np jak ktoś im przyłoży i mi się niedobrze robi od widoku tych kończyn oddzielnie od reszty. Brrr...
Co ciekawe, te zwykłe komary, które są małe i mają małe nóżki, nie przerażają mnie tak. Najgorsze pająki, pasikoniki, świerszcze i te bydlackie komary z nogami w wersji extralong.

Sortuj wg