strach

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

strach

przez Justyna91 16 sie 2010, 05:28
Witam, nie wiem czy dobrze trafiłam, ale spróbuję.
Nawet nie wiem od czego zacząć. To zaczęło się już jakiś czas temu. Panicznie się boję, boję się u siebie w domu, mieszkam z rodzicami, ale kiedy np. wszyscy śpią a ja jeszcze siedzę przy komputerze to muszę mamę budzić żeby zaprowadziła mnie do mojego pokoju. Śpię przy zapalonym świetle. Bardzo często (prawie co noc) kiedy leżę już w łóżku, na boku np, boję się przewrócić na drugi bok, boję się, że ktoś jest w pokoju, boję się ruszyć, boję się oddychać, chociaż jak przychodzę do pokoju sprawdzam wszystko i zamykam drzwi na klucz. Gdy wieczorem jadę gdzieś samochodem to również ktoś musi mnie odprowadzać do samochodu i sprawdzić czy nie ma w nim nikogo. Boję się jak jeżdzę, że ktoś jest z tylu i mnie zaatakuje albo coś.
Na początku nie było to dla mnie takim problemem, ale z dnia na dzień jest coraz gorzej. W tych sytuacjach jest mi słabo, pocę się.
Nie wiem co robić..

Re: strach

przez Lajla 16 sie 2010, 10:28
Wydaje mi się, że dobrze trafiłaś. Dla mnie twoje lęki świadczą o nerwicy lękowej. Ja też czasem jak sobie wkręcę że w pokoju jest duch to nie mogę usnąć, boj się iść do toalety itp. Mi pomogła psychoterapeutka, która wytłumaczyła, że te "potwory" są w mojej głowie. Umów się na wizytę u terapeuty. Będzie dobrze :D
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

przez Justyna91 22 sie 2010, 04:19
przepraszam, że tak długo nie pisałam, byłam nad morzem, musiałam odreagować.
kolejna nieprzespana noc...
Nie to, że boję się duchów, dla mnie ciągle się wydaje, że ktoś obcy jest w domu, wydaje mi się, że ktoś cały czas puka do drzwi, "słyszę" jak ktoś pod domem zamyka i otwiera samochód. Ciągle wydaje mi się, że ktoś mnie śledzi. W dzień jestem spokojna, ale jak już zaczyna się ściemniać to zaczyna się masakra..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lajla 23 sie 2010, 10:02
Idź do terapeuty, on na pewno Ci pomoże:)
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

Sortuj wg