Co najlepiej działa na Waszą nerwicę?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Co najlepiej działa na Waszą nerwicę?

przez linka 15 sie 2010, 12:55
Na moją nerwicę najlepiej zadziałała psychoterapia połączona z farmakoterapią.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Shadowmere 15 sie 2010, 12:56
plywanie i miłość,poczucie,że jestem chciana i bezpieczna.
Shadowmere

przez Lajla 15 sie 2010, 13:08
Na mnie najlepiej działa jak przez kilka godzin poćwiczę sobie, tak, że jestem padnięta, wyczerpana, obolała i spocona. Fajne uczucie :D
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomy 1939 15 sie 2010, 15:25
Moim zdaniem,unikanie sytuacji stresujących,odpowiednia dieta,witaminki magnez,potas,b,omega3,do tego dużo ruchu,najlepiej pobiegać troszeczkę przed spaniem.

przez mikamika 15 sie 2010, 16:58
na mnie za bardzo nic nie dziala, ale jakbym musiala cos wybrac to.... xanax, niestety
mikamika

przez koszatniczka 15 sie 2010, 22:31
sport (począwszy od spaceru a skończywszy na jeździe konnej), przyjaciele, rozmowy z ludźmi, komputer, zrobienie czegoś przyjemnego dla siebie (np. relaksujaca kąpiel, zakupy), psychoterapia, obowiazki zwiazane z pracą, studiami, domowe porządki+praca w ogródku, ulubiona muzyka, pokonywanie przeszkód.... sporo tego, ale odkad wychodze na prostą pokochałam życie na nowo i potrafię czerpać z niego radość, bo wie ze choćby nerwica znów wróciła ze zdowojona siłą to pokonam ją jak juz wiele razy mi sieto udało, a jak nerwica "wie" ze zostanie przeze mnie pokonana to nawet nie próbuje atakowac ;p

przez Ludowa 16 sie 2010, 12:13
-najbardziej chyba praca zawodowa. Obecna jest w zasadzie moją pierwszą.W cześniej były różne dorywcze zajęcia na studiach, ale nic co traktowałabym poważnie. Początki były przerażające. Bałam sie rozmawiać z ludźmi, zwłaszcza przez telefon, bo tak cięzej coś komuś wytłumaczyć . Mam odpowiedzialną pracę, byłam przerażona, że wyjdzie na wierzch moja niekompetencja, że zaszkodzę wizerunkowi całej firmy... Jest jednak coraz lepiej, jestem coraz pewniejsza siebie, nie tylko w kontaktach z ludźmi. Nie zawsze jest różowo na przykład gdy ktoś patrzy mi na ręce, które automatycznie zaczynają się trząść ;).
-przyjaciele, czas z nimi spędzany i świadmość, że ludzie mnie lubią
Ludowa

przez braw 16 sie 2010, 18:35
Mi pomaga racjonalizacja. Branie tego tałatajstwa na logikę; tzn podważanie myśli, negocjowanie z nimi udowadnianie sobie, ze wszystkie objawy somatyczne są "wytworem" umysłu. Moim zdaniem właśnie umysł (jego odpowiednie nastawienie) jest najpotężniejszą bronią w walce z nerwicą. Oczywiście dobrze działa "bycie zajętym" i wszelkiego rodzaju prace fizyczne. Zero tabletek zero niekompetentnych psychologów. By wygrać (wygrywać) nerwicą trzeba walczyć sam na sam. Dużo oczywiście zależy od charakteru osoby, nastawienia i motywacji. Z obserwacji siebie odkryłem, że jeśli jestem przyparty do muru tzn muszę coś zrobić, gdzieś póść itp to po prostu to robię a nerwica musi zaczekać.
pozdrawiam

przez cookiecrisp 16 sie 2010, 18:50
Mi pomaga racjonalizacja. Branie tego tałatajstwa na logikę; tzn podważanie myśli, negocjowanie z nimi udowadnianie sobie, ze wszystkie objawy somatyczne są "wytworem" umysłu. Moim zdaniem właśnie umysł (jego odpowiednie nastawienie) jest najpotężniejszą bronią w walce z nerwicą.
podziwiam :shock: mi podczas ataku paniki jakoś ciężko dyskutować z moim pomylonym umysłem :/ im wiecej mysle, tym jest gorzej. dlatego biorę dużą dawkę leku i ide spac. jak sie wyspie, zwykle jest lepiej... to tylko taki doraźny środek, ale moje zycie polega wlasnie na tym zeby tylko przezyc do jutra/weekendu/spotkania z terapeuta/wakacji/etc. :?

przez braw 16 sie 2010, 18:54
doraźny środek nie jest rozwiązaniem. to najgorsze wyjscie, tym bardziej,że jak mawiała moja babcia "najtrwalsza jest prowizorka" a leki to moim zdaniem właśnie prowizorka ;) pozdrawiam

przez cookiecrisp 16 sie 2010, 19:10
widac ze nigdy nie byles w powaznym stanie. doceniaj to :)

kiedy czlowiek jest w stanie "jak mogę najszybciej i w miare malo bolesnie sie zabic?" kazdy srodek jest dobry, nawet jesli jest dorazny.

przez mikamika 16 sie 2010, 21:03
cookiecrisp napisał(a):widac ze nigdy nie byles w powaznym stanie. doceniaj to :)

kiedy czlowiek jest w stanie "jak mogę najszybciej i w miare malo bolesnie sie zabic?" kazdy srodek jest dobry, nawet jesli jest dorazny.

oj tak braw, widac ze nie miales nigdy prawdziwego ataku... co najwyzej wiekszy stres
mikamika

przez braw 16 sie 2010, 21:13
oj dziewczyny, miałem w zyciu niezłe jazdy uwierzcie mi. agorafobia w pełnej krasie i inne zawały raki załamki itp. podczas ataku czasem przekracza się granicę realności i wtedy jest łatwiej przetrwać. ale nie licytujmy sie. Wydaje mi się, że może predyspozycje do walki z nerwicą są cechą osobniczą (tak samo jak skłonności do nl). miłej nocy i przepraszam autora wątku za lekki oftop ;)

przez Muzzzynek 17 sie 2010, 11:51
Hmm... Umnie najlepiej działa samotnosc, w momencie "ataku" . w tym momencie jestem senny i pomaga mi wyrko...odpoczynek i nikogo do okoła...:)
I am what I am

Sortuj wg