Wasze sposoby na nagromadzone zle emocje

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Wasze sposoby na nagromadzone zle emocje

przez sebastian86 24 lip 2010, 14:21
elo. ktos ma jakies ciekawe spostrzezenia dotyczace radzenia sobie ze zmagazynowanymi emocjami i uczuciami w psychice?
We Are The Champions 2016(L)

Re: Wasze sposoby na nagromadzone zle emocje

przez wrazliwy 24 lip 2010, 14:27
No dobrze jej wygadać się, wylać werbalnie te nagromadzone emocje - jednak z osobą empatyczną, która nas lubi, akceptuje, rozumie.
Drugi sposób to można przelać to na jakąś formę artystyczną, np. pisanie, muzykowanie.
Trzeci sposób to uprawianie sportu - wtedy możesz się wyżyć, endorfiny idą do głowy.:)

To tyle mogę napisać. Pozdrawiam. :smile:
Ludzie, którzy uchodzą za twardych są tak naprawdę dużo bardziej wrażliwi niż ci, którzy są mocno chwaleni za swoją wylewną wrażliwość. Chcą uchodzić za twardych, ponieważ ich wrażliwość, gdy się ujawnia, przysparza im tylko bólu.

przez Magdaa 24 lip 2010, 14:31
Trzeba się wyżyć. Powalić pięściami w worek bokserski, iść na basen, pobiegać, porąbać drewno, uprawiać dziki seks... itd itp. A potem dla relaksu iść potańczyć na balety i poczytać w domu dobrą książkę ;) :pirate:
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wrazliwy 24 lip 2010, 14:37
No tak, dzikiego seksu nie polecałem pewnie dlatego, że nie mam możliwości uprawianie jego. :(

Poza tym balety też są fajne, ale może kogoś stresuje wyjście do takiego miejsca.

Magdaa, to dobra książka w domu jest też dobrym ujściem emocji? Trochę koliduje z pozostałymi możliwościami wyrzucenia emocji. ;)
Ludzie, którzy uchodzą za twardych są tak naprawdę dużo bardziej wrażliwi niż ci, którzy są mocno chwaleni za swoją wylewną wrażliwość. Chcą uchodzić za twardych, ponieważ ich wrażliwość, gdy się ujawnia, przysparza im tylko bólu.

przez TheGrengolada 24 lip 2010, 14:44
Mnie uspokaja świeże powietrze i herbata (zwykła herbata, bez ,,prądu" i innych wspomagaczy) :)

przez sebastian86 24 lip 2010, 16:10
u mnie impreza lub seks to narazie marzenie. a cos niekonwencjonalnego ktos moze podsunac?

przez Lonita 03 sie 2010, 10:58
Moze zacznij pisac pamietnik
Lonita

przez sebastian86 03 sie 2010, 11:41
to raczej zly pomysl gdy sie ma duzo zlych wspomnien

przez paradoksy 03 sie 2010, 11:59
ja sobie radzę - niestety - autoagresją. nie umiem się tego oduczyć, nie znam lepszego dla siebie sposobu na rozładowanie emocji, a nawet jeśli bym znała, to pewnie i tak nie potrafiłabym przestać...
paradoksy

przez linka 03 sie 2010, 12:06
Sport, idę na basen i pływam do utraty sił, albo ćwiczę brzuszki - coś co wypompowuje mnie z energii, ewentualnie uciekam do książek fantasy, odpływam w wyobraźnię.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez -asia- 03 sie 2010, 12:27
Mi pomaga - wysiłek fizyczny, głośna muzyka, płacz, czasem wypowiedzenie na głos w samotności tego, co mnie „boli”, tzn. zdefiniowanie tego, wyrzucenie tego z siebie przed samą sobą. Walczę zawzięcie ze swoją tendencją rozładowywania emocji poprzez działania autoagresywne.
-asia-

przez betty_boo 03 sie 2010, 13:04
iść pobiegać, wyjść z domu, łazić po górach, zmęczyć sie do upadłego - to takie strategie na dłuższą metę, bardziej krótkofalowa i drastyczna (ale z natychmiastową skutecznością) to rzucanie o ziemię jakimś przedmiotem, wyżywanie się na nim (czymś co się może zepsuc i nie bedzie nam szkoda lub czyms wytrzymałym).

przez Izuś 03 sie 2010, 13:10
Ja musze się wykrzyczeć i wypłakać , bo jak tego nie zrobie to mnie potem przez kilka dni dusi , czuje jakby mi cos na klatce siedziało .

przez neo_asia 03 sie 2010, 13:42
Moze zacznij pisac pamietnik

to raczej zly pomysl gdy sie ma duzo zlych wspomnien

Zdecydowanie dobry. Złe wspomnienia/doświadczenia/emocje będziesz dusił w sobie. Próbując przelać je na papier powinieneś poczuć swego rodzaju ulgę. To działa na tej samej zasadzie co wypowiedź werbalna (no może bez informacji zwrotnej), w każdym razie polecam. I mam nadzieję,że nie panuje powszechnie pogląd,że pamiętniki dobre są dla gimnazjalistek. ;)
Poza tym słuchanie muzyki, muzykowanie,rozmowa, spacer... ogólnie działanie.
neo_asia

Sortuj wg