napady paniki jak sobie radzic - film

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

napady paniki jak sobie radzic - film

przez wieslawpas 15 lip 2010, 14:45
Znalazlam na youtube swietny film o tym jak sobie radzic z napadami paniki. Ale to cos wiecej
raczej instrukcja zycia. Film jest angielsko jezyczny, ale czlwiek mowi bardzo zrozumiale.

film

Pozdrawiam

Wieslaw

Re: napady paniki jak sobie radzic - film

przez Helvetti 15 lip 2010, 14:56
Niestety kiepsko znam angielski, czy ma ktoś tłumaczenie?
got a date with suicide.

przez wieslawpas 15 lip 2010, 17:00
Hej,

A tutaj mam cos po polsku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 15 lip 2010, 17:22
wieslawpas, bardzo optymistyczne, tylko dlaczego tak trudne do wprowadzenia w zycie?
Obrazek
Główny Moderator

przez linka 15 lip 2010, 17:31
Ten pierwszy filmik zupełnie do mnie nie przemawia - nudyyy, utarte slogany....co z tego, ze ja wiem, ze nie umrę? wiem, ze to w mojej głowie? Koleś każe się uspokoić - żeby to było takie łatwe to by nie trzeba było się leczyć :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wieslawpas 15 lip 2010, 18:07
chyba trzeba codziennie taki film ogladac.

przez wazniak 15 lip 2010, 18:45
wiec i ja dodam cos od siebie :)) gdy dopadlo mnie to wstretne chorobsko dokladnie w styczniu tego roku, tez wlaczalem sobie ten filmik - troche uspokajal - bo zapewnial ze nic mi de facto nie grozi. niestety - leczenie benzo spowodalo to ze stal sie bezuzyteczny totalnie.. niestety benzo uzaleniza co spowodalo to ze zaczalem brac go naprawde sporo.. nawet dzien bez bezno powodowal to, ze objawy somatyczne pojawialy sie same ... no typowe uzaleznienie organizmu :/ cos fatalnego, wiec nie dalo sie uspokoic psychicznie skoro somatyka organizmu byla juz pod wplywem narkotyku

od 2 miesiecy jestem na SSRI i spokoj.... wolny w 99% :) i dobrze ze w 99% gdyz ostatnio mialem atak i co ? i pozwolilem mu swobodnie odejsc :) zastosowalem sie do filmu nr 1 - tj ze nic mi nie dolega, ze to jakas tam slabosc i ze to minie, tylko trzeba mu pozwolic sobie pojsc :) co zwykle mija po 10 minutach :) i podzialalo ..zreszta mam wrazenie ze te ataki przy SSRI sa takie :) spokojniejsze psychicznie

do czego zmierzam - film uzyteczny, ale nie w terapii srodkami uzalezniajacymi - przynajmniej u mnie... dopiero po ich odstawieniu - mozna ze spokojem go przeanalizowac i zaczac stosowac :)

przez Helvetti 15 lip 2010, 18:50
Jak narazie obejrzałam początek tego pierwszego, i jestem w szoku. Oni mówią że można się wyleczyć samemu. A tak się nie da.
got a date with suicide.

przez TheGrengolada 15 lip 2010, 18:55
helvetti88, generalny sens jest taki, że jeśli masz atak paniki, musisz sobie uświadomić, że to zaraz przeminie i na to się nie umiera oraz, że podczas takich ataków niemożliwe jest stracenie kontroli nad sobą. Nie można też robić nic, żeby pozbyć się ataku, on po prostu musi minąć, trzeba się do niego przyzwyczaić. Poza tym ten pan poleca zdrowy tryb życia, np. zdrowe jedzenie, ograniczenie kawy i cukru, sport, wysypianie się i poświęcanie odpowiedniej ilości czasu na relaks.

Mnie to przekonuje, ale pod pewnym warunkiem: że oprócz tego, co jest powiedziane w tym pierwszym filmiku bierze się leki. Po prostu nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek współpracy z moim umysłem w stanie paniki i uświadamiania mu, że nic się nie dzieje jeśli chodzi o etap choroby, gdy nie brałam jeszcze leków. Obecnie - owszem, mam ataki, ale nie są one tak gwałtowne i nie są całkowicie odrywające od świata i myślenie, że nic mi się nie dzieje przynosi spokój.

przez sitsaluti89 15 lip 2010, 18:58
Teksty typu "jak sobie sam nie pomożesz to nikt Ci nie pomoże" są conajmniej nie na miejscu(nawiązuję do filmików nie są to przytoczone słowa).
Jak wiadomo osoby chore mogą wiedzieć że nic im nie jest, ale mimo wszystko te ataki występują.
Ja naprzykład jak mam atak to zaczynam chodzić po mieszkaniu tam i z powrotem przez nawet 1h, wiem wiem dziwne to takie :?

przez To takie czary... 08 wrz 2010, 01:08
Pani psycholog była mocno zestresowana w obydwu wywiadach,szczególnie to widać na filmie nr 1 ,gdzie czasem ciężko jej było dobierać słowa.
Podejrzewam że po wyjściu ze studia mocno przylgnęła do ściany i przez chwile uczyła się normalnie oddychać :smile:

Ale i tak lepiej zniosła wywiad w TV niż ja bym zniósł...

Opowiadanie że sam możesz sobie zawczasu pomóc to bzdury. Nauczyć się panować nad lękami można tylko w trakcie psychoterapii ,dopiero gdy uda nam się wywlec i przerobić lęki z psychologiem.
To takie czary...

Sortuj wg