szybki lek na atak leku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

szybki lek na atak leku

przez Kn24 27 cze 2010, 20:46
Jaki lek jest najlepszy jesli chodzi o nagly atak leku? jak dziala to benzo? slyszalam ze dziala szybko to dobrze ale czy nie zadziala mi tak ze bede totalnie niekumata itd? wyjezdzam za pare dni i boje sie atakow w aucie i nie tylko dlatego potrzebne mi sa na tem wyjazd jakies leki ktore mi pomoga jutro sie wybieram do lekarza moze cos doradzicie?? bylabym wdzieczna:)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Re: szybki lek na atak leku

przez celineczka3 28 cze 2010, 12:30
Benzo faktycznie zmula, ale od czasu do czasu po prostu trzeba go zażyć. Ja osobiście polecam relanium. Tylko trzeba pamiętać żeby ten lek zażywać tylko doraźnie i w odpowiednich dawkach bo może porządnie otłumanić.
celineczka3

przez linka 28 cze 2010, 12:41
Mnie tam benzo nie zamulało....trzeba sobie oczywiście samemu "wyważyć" jaka dawka działa na nas uspokajająco a nie robi z nas zombiaków.
Ja na takie stany brałam alprazolam (Afobam, Alprazomerck, Alprox, Neurol, , Xanax, , Zomiren-ten jest najtańszy z odpowiedników) ja jadłam 0,25 ewentualnie 0,5 mg i po 15-20 minutach byłam już o niebo spokojniejsza.
Tylko trzeba stosować w naprawdę krytycznych sytuacjach, bo nie dość, ze nasz organizm szybko się przyzwyczaja, co może skutkować zwiększeniem dawki to jeszcze uzależnia.
No ale jak piszę, leki są dla osób chorych - i stosowane rozsądnie są bezpieczne.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kn24 28 cze 2010, 15:07
czyli z takich lekow typu benzo moge zamiast jednej tabletki wziasc np polowke i pomoze??

przez linka 28 cze 2010, 15:12
Kn24, to zależy, na każdego tak naprawdę działa inna dawka.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ALEKS*OLO 28 cze 2010, 15:43
Na mnie bardzo dobrze działa Hydroxyzyna (tabletki) w takich atakach lęku, już 10mg pomaga mi ; w większym napięciu 40mg i zapominam co to lęk.
Zomiren też, ale mnie on przymula, 0,25 mg i chce mi sie lulać :D
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez linka 28 cze 2010, 16:00
No właśnie, a są osoby które walą 0,5 albo 0,75 mg zomirenu, żeby w ogóle ruszyć się z domu ....ja bym była warzywkiem po takiej daweczce......
Także Kn24, tak jak piszemy - musisz sama wypróbować po czym będziesz się dobrze czuła....

ALEKS*OLO zapodała tu myśl, bo zupełnie zapomniałam a jest jeszcze hydroxizin - atrax. Znacznie bezpieczniejsza od benzodiazepin - a może będzie na ciebie działać.
Przyjaciel forum

przez Kn24 29 cze 2010, 15:54
no wlasnie mam hydroxyzyna i mam 10 mg a to podobno najslabsza dawka a mi pomaga i lekarka jeszcze dodala ze to bezpieczny lek wiec pewnie na tym na razie poprzestane :):) dzieki dziewczyny :)

przez wieslawpas 30 cze 2010, 15:49
najszybciej dziala piwo. kiedys zawsze wozilem ze soba jedno, na wszelki wypadek. tak bardzo wierzylem w jego moc, ze mialem zadnych lękow ani leków.

przez Tenuis 30 cze 2010, 16:48
"Afobam" -> mi psychiatra powiedział, że żeby mnie nie uzależnił, mogę go brać maksymalnie 3 razy w tygodniu. Stosuję się do jego zaleceń. Lek jest uzależniający i bardzo szybko są zauważalne efekty jego działania, więc jest też psychotropem. Ale... czasami bywają chwile, kiedy nie da się bez niego obejść... :hide:
Tenuis

Sortuj wg