ból pleców-czy to też objaw nerwicy???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: ból pleców-czy to też objaw nerwicy???

przez eapg 30 cze 2010, 12:32
u mnie to chyba napięcia mięśni bo łapię się na tym,że je napinam do granic niemożliwości..zaczęłam chodzić na masaże,może pomoże :mhm:

przez *Monika* 30 cze 2010, 18:35
Paranoja, to somatyka juzsie włącza. Ja kojarzę,ze u mnie najpierw w marcu 2009 roku pojawiły sie problemy z dyskopatią, właśnie odcinek dolny kręgosłupa zaczął mnie boleć.Nawet zrobiła mi się wypuklina. Chodziłam na masaże manualne, po miesiącu przeszły te boleści. W październiku zachorowałam.
W ogóle stress kumuluje się w różnych częściach ciała, szczególnie okolicach lędźwiowych. POnoć najlepsze jest pływanie. Ja nie umiem niestety pływać.
Obrazek
Główny Moderator

przez MARIAN1967 30 cze 2010, 20:46
Paranoja, Monika1974,
mieszkam na wsi,pracuję fizycznie i dlatego problemy z kręgosłupem ,bóle pleców to dla mnie chleb powszedni.Nigdy nie zauważyłem u siebie aby ból pleców był objawem nerwicy.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paranoja 30 cze 2010, 21:16
Monika1974, no właśnie nagle zaczęłam mieć te bóle, generalnie nie przemęczam się, nie nadwyrężam a kręgosłup boli. Objawy somatyczne mam, tzn kulę histeryczną. Być może bóle pleców są kolejnym objawem nerwicy...
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez *Monika* 01 lip 2010, 18:57
Paranoja, znam to z autopsji. Ja chodzę na terapię. A Ty?
Obrazek
Główny Moderator

przez painman 07 kwi 2011, 23:40
Paranoja napisał(a):MARIAN1967, podsumowanie :brawo:

No ja niestety też ostatnio cierpię na bóle pleców i to napewno nie od siedzenia przy kompie, chociaż może od garbienia się czy krzywego siedzenia w pracy juz prędzej. Mnie boli dolny odcinek kręgoslupa. nie moge się schylić, jak się schyle to mam trudności z wyprostowaniem się
Witam. Chciałem zapytać czy ktoś zmaga się z podobnym problemem co ja. Mianowicie przeszedłem mnóstwo rehabilitacji i nic. Problem zaczął się od uszkodzonego kolana z którym męczyłem się 2 lata zanim mi je poprawnie zoperowano. W międzyczasie pojawił się problem pleców w odcinku lędźwiowym (kręgosłupa). Ogólnie też ze względu na kolano ograniczyłem się ruchowo, (praca przy komputerze) i żyłem do dzisiaj w dużym stresie.
Stopniowo objawów mi dochodziło, począwszy od:
-kręgosłup lędźwiowy (stacjonarny ból, przeskakiwanie, problemy ze schylaniem, leżeniem itd)
-kręgosłup szyjny (ból, strzelanie)
-barki (maskryczne strzelanie i czasem z bólami)
- strzelanie nadgarstków, kolan
- ból i przeskakiwanie w pachwinach (biodra)
- ból w okolicy mięśnia 4głowego czasem gdzieś koło łokcia
- bóle kręgosłupa gdzieś w odcinku piersiowym
- ból w klatce piersiowej, trochę serducho i nawet problemy z oddychaniem (usg cisnienie okey).
- ucisk gdzieś w tyle głowy
Bóle cały czas się zmieniają. Raz boli 1 z 2 a raz 3 z 4.
Żyłem w dużym stresie i jest coraz gorzej bo dodatkowo przejmuje się że lekarze mi nie pomagają i coraz więcej mam dolegliwości.
Jeszcze potrafiłem wymiotować i mieć biegunki w mega stresowych sytuacjach. Ogólnie brzuch też mnie bolał i miałem często wzdęcia. Jak coś zjem lipnego to od razu boli itd.
Miałem też rezonans w odcinku lędźwiowym i mam 2 wypukliny centralne bez ucisku na korzeń L4/L5/S1. Na rehabilitacji mówili mi że najprawdopodobniej w szyi też mogę coś mieć nie tak z dyskami. Jednak cała rehabilitacja, akupunktura itd nie pomagała. Wcześniej sporo różne sporty trenowałem, a teraz lipa straszna. Ostatecznie lekarz mi powiedział że to z głowy problem. Że mam wyluzować i wracać stopniowo do sportu a zmiany w kręgosłupie to jak byśmy zrobili każdemu MR-a to na 10, 9 by miała wypukliny itp. Najbardziej narzekam na kręgosłup i strzelanie stawów. Faktycznie to z nerwów? Miał ktoś podobnie? theluka@tlen.pl

przez *Monika* 08 kwi 2011, 00:29
painman, Powiem w wielkim skrócie. Od notrycznego stressu brzudko mówiąc siada somatyka. Wiem co mówię.
Jeśli nie nauczysz się redukować stressu, będziesz żył w coraz większym napięciu. Napięcie to też forma lęku. Stress może lokować się w różnych częściach ciała.
Ja chodzę raz na pól roku profilaktycznie do niewidomego masażysty na 10 sesyjek pod rząd. Jest chiropraktykiem.
Miałam dwie wypukliny.....nie chce wracać myślami do bólu, który mi przysporzyły.
Było to dwa lata temu. Po wypuklinach nie ma śladu w sensie...nie boli przy dotyku, przy czynnościach dnia codziennego.
Wtedy chodziłam do niego pod rzad 20 razy. Później miałam przerwę dwutygodniową. Po tej przerwie znowu zaliczyłam 10 masaży pod rząd. Piszę masaże. Mam na myśli jego ręczne wyczyny na moich plecach, kręgosłupie, barku, szyi, ramionach, rękach wraz z prawidłowym oddechem, naciąganiem, podciąganiem, dociskaniem. Później profilaktyka w domu poprzez dbałość o prawidłową postawę, wykonywanie czyności w prawidłowych pozach. Naprawdę pomaga.
Takiego masażysty jak mój nigdzie nie spotkałam wcześniej.
A uwierz...chodziłam prawie wszędzie.
Skończył szkołę w Laskach dla niewidomych i całe życie zajmował się i uczył pod kątem rehabilitacji.
A druga sprawa.....może psychoterapia?

-- 08 kwi 2011, 00:41 --

painman, usunęłam Twój post bo skopiowałeś to samo do innego wątku.
Uważam,że tutaj napewno ktoś się odniesie do tego co napisałeś.
Obrazek
Główny Moderator

bóle kręgosłupa nerwica bóle psychogenne objawy dolegliwości

przez painman 08 kwi 2011, 00:42
Witam. Chciałem zapytać czy ktoś zmaga się z podobnym problemem co ja. Mianowicie przeszedłem mnóstwo rehabilitacji i nic. Problem zaczął się od uszkodzonego kolana z którym męczyłem się 2 lata zanim mi je poprawnie zoperowano. W międzyczasie pojawił się problem pleców w odcinku lędźwiowym (kręgosłupa). Ogólnie też ze względu na kolano ograniczyłem się ruchowo, (praca przy komputerze) i żyłem do dzisiaj w dużym stresie.
Stopniowo objawów mi dochodziło, począwszy od:
-kręgosłup lędźwiowy (stacjonarny ból, przeskakiwanie, problemy ze schylaniem, leżeniem itd)
-kręgosłup szyjny (ból, strzelanie)
-barki (maskryczne strzelanie i czasem z bólami)
- strzelanie nadgarstków, kolan
- ból i przeskakiwanie w pachwinach (biodra)
- ból w okolicy mięśnia 4głowego czasem gdzieś koło łokcia
- bóle kręgosłupa gdzieś w odcinku piersiowym
- ból w klatce piersiowej, trochę serducho i nawet problemy z oddychaniem (usg cisnienie okey).
- ucisk gdzieś w tyle głowy
Bóle cały czas się zmieniają. Raz boli 1 z 2 a raz 3 z 4.
Żyłem w dużym stresie i jest coraz gorzej bo dodatkowo przejmuje się że lekarze mi nie pomagają i coraz więcej mam dolegliwości.
Jeszcze potrafiłem wymiotować i mieć biegunki w mega stresowych sytuacjach. Ogólnie brzuch też mnie bolał i miałem często wzdęcia. Jak coś zjem lipnego to od razu boli itd.
Miałem też rezonans w odcinku lędźwiowym i mam 2 wypukliny centralne bez ucisku na korzeń L4/L5/S1. Na rehabilitacji mówili mi że najprawdopodobniej w szyi też mogę coś mieć nie tak z dyskami. Jednak cała rehabilitacja, akupunktura itd nie pomagała. Wcześniej sporo różne sporty trenowałem, a teraz lipa straszna. Ostatecznie lekarz mi powiedział że to z głowy problem. Że mam wyluzować i wracać stopniowo do sportu a zmiany w kręgosłupie to jak byśmy zrobili każdemu MR-a to na 10, 9 by miała wypukliny itp. Najbardziej narzekam na kręgosłup i strzelanie stawów. Faktycznie to z nerwów? Miał ktoś podobnie? theluka@tlen.pl
Ostatnio edytowano 08 kwi 2011, 00:54 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zdublowany post

bóle kręgosłupa nerwica bóle psychogenne objawy dolegliwości

przez *Monika* 08 kwi 2011, 00:49
painman, odpisałam Tobie w poprzednim wątku "Ból pleców, czy to też objaw nerwicy".
Nie wklejaj swojego postu w paru wątkach. Bo będzie bałagan :D
Obrazek
Główny Moderator

przez paradoksy 08 kwi 2011, 08:09
przyłączono do istniejącego tematu
paradoksy

przez milka89 08 kwi 2011, 22:27
mam dokładnie to samo! pod lewą łopatką mam wrażenie, jakby ktoś mi coś wbił, czasem jak kicham, to az mi łzy z bólu lecą. Miałam robione prześwietlenie i wszytsko w porządku...lekarka powiedziała, że to z nerwów...a osttanio mi się pogarsza i od wczoraj mam to samo tez z prawej strony....normlanie, czasem nie moge oddychac;(
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez painman 08 kwi 2011, 23:07
w tej chwili jestem na etapie zapominaniu o stresie i próbuje pomału ćwiczyć mimo że z bólami (tak mi lekarze mówili)... jak nie pomoże to będę szukać w terapii manualnej bo jeszcze nie byłem. Tzn parę standardowych chwytów na rehabilitacji robili mi ale to chyba typowe zabiegi trwają dużej jak minute.

-- 09 kwi 2011, 12:18 --

Monika. A te zabiegi manualne to aż tyle razy byłaś na nich...? ja wstępnie zadzwoniłem do takiej osoby która się tym zajmuje we Wrocławiu i powiedział mi człowiek, że ok. 3-4 zabiegów się robi. Jak wygląda sprawa z bezpieczeństwem przeprowadzanych tego typu zabiegów?

przez Saska 16 kwi 2013, 22:05
Heja, mnie też boli, w dolnej części kręgosłupa jedno miejsce. Boję się, że to coś poważnego... masakra
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Jednak iść! Przecież iść!
Będę iść!

przez sebastian86 16 kwi 2013, 22:07
Saska, lędzwie pewnie.to normalne w nerwicy czy depresji.mnie jeszcze pobolewa kark , czasem ostro.
We Are The Champions 2016(L)

Sortuj wg