LĘK PRZED LĘKIEM

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

LĘK PRZED LĘKIEM

przez Zoltan 25 cze 2010, 14:10
Witam.
Obecnie mam 18 lat,na nerwicę cierpię od 14 roku życia. Miałem okres prawie 3 letni,bez prawie żadnych objawów, czasem tam jakiś lęk był,ale jak najbardziej był on do wytrzymania i nie przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu. Od jakiegoś tygodnia nerwica powrocila, kiedyś obawiałem się przed schizofrenią, wkońcu wytłumaczyłem sobie że schizy raczej niebede mial,i mocno zakodowalem sobie to w swojej glowie. Teraz nerwica objawia się w całej okazałosci,ale lęk niema podloza strachu przed schizofrenią,tylko poprostu przed lękiem. Chory mechanizm. Przykład... Od tygodnia,najgorzej czuje się w godzinach wieczornych,coś koło 17,18, siedze sobie przy komputerze,lub zajmuje się czymś co mnie pochłania,czuje się dobrze, żadnego lęku,nic,patrzę na zegarek - 18:10 , i zaczynam myśleć sobie że zawsze o tej porze mam najsilniejszy lęk, no i po jakichś 10 minutach zmagania się ze sobą,lęk się pojawia w całej okazałości. Od tygodnia jade na benzodiazepinach,biorę ogolnie malo, 2 razy dziennie po cwiartce klonozepanu 2MG,ale biorę to nawet jak się czuje dobrze... Poprostu biorę to za wczasu,bo wiem że lęk niedlugo nastąpi. Jak sobie z tym poradzić? Mieliscie podobnie?

Wiem,chaotycznie i głupio napisane. Urok benzo. Otępiają mnie. Dlatego chce jak najszybciej rzucic ten syf,ale narazie bez tego bym chyba niedał rady.

Re: LĘK PRZED LĘKIEM

przez Pasman 25 cze 2010, 15:15
[quote]Przykład... Od tygodnia,najgorzej czuje się w godzinach wieczornych,coś koło 17,18, siedze sobie przy komputerze,lub zajmuje się czymś co mnie pochłania,czuje się dobrze, żadnego lęku,nic,patrzę na zegarek - 18:10 , i zaczynam myśleć sobie że zawsze o tej porze mam najsilniejszy lęk, no i po jakichś 10 minutach zmagania się ze sobą,lęk się pojawia w całej okazałości. [/quote]

Niestety, masz alergię na komputer.
Spróbuj go nie używać przez tydzień.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Re: LĘK PRZED LĘKIEM

przez Tatka 25 cze 2010, 16:38
Żadna alergia na komputer tylko tak to właśnie jest z lękiem. Zauważ Zoltan jak wiele wspólnego ma twoje myślenie z narastaniem leku. Typowa nerwica....Polecam ci terapię w tym względzie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg