jak reagujecie na odwiedziny znajomych?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

jak reagujecie na odwiedziny znajomych?

przez ankaanka775 23 cze 2010, 14:27
ja chyba zwariowałam !!!!!!!
przyszła mama z siostrą a ja dostałam napadu nerwicy :bezradny: tętno mi skoczyło do 150 ,myślałam ,że za chwile zemdleje
poszły to zaczęło przechodzić ,ale nie na długo...koleżanka napisała na tlenie ,że przyjdzie na kawe i znów mnie dręczy ta myśl ,że przyjdzie i bedzie siedzieć
rano po przebudzeniu na myśl ,że pewnie ktoś przyjdzie dostaje znowu nerwa
czy wy też tak macie ? : :bezradny: :bezradny:
dodam ,że nigdzie nie wychodze ,chyba ,że musze
ale nie do koleżanek bo nie wysiedziałabym 10 minut
niby chce ,żeby ktoś przyszedł ,ale jhak juz przyjdzie to po paru minutach zaczynam sie nerwowo krecić i przeszkadza mi czyjas obecność
nie zawsze tak jest ,ale coraz częściej :why: :why:

Re: jak reagujecie na odwiedziny znajomych?

przez Lili-ana 23 cze 2010, 14:49
Tak, znam ten ból niestety :( Przez takie sytuacje zerwałam znajomość z kilkoma osobami właśnie przez nerwicę. Nie chciałam, żeby ktokolwiek mnie odwiedzał, ani ja do nikogo nie chciałam chodzić. Chyba, że było to spotkanie przy piwku, to wtedy objawy malały ale tak to ataki miałam straszne.
Teraz już tak nie mam, bo się leczę i chodzę na terapię.
Znów mam znajomych i nię boję się tak bardzo tych spotkań i choć nadal lubię przy piwku, to bez tego też daję radę :)

A Ty się leczysz?
Lili-ana

przez Korba 23 cze 2010, 15:43
niestety ja mam podobnie.
jak już ktoś przyjdzie to jest często całkiem w porządku, ale przed przyjściem mam okropne lęki.
jak sobie przypomnę, że kiedys odwiedzali mnie znajomi niemal codziennie, ciągle ktoś u mnie przesiadywał, to mam załamkę.
jak można tak się zmienić... :roll:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 19_latek 23 cze 2010, 16:29
Nie lubie jak mnie ktos odwiedza, wole ja kogos odwiedzic bo wiem ze moge wyjsc w kazdej chwili a jesli ktos do mnie przyjdzie to wyjscie bylo by nie na miejscu.
19_latek

przez *Wiola* 23 cze 2010, 17:11
Mam podobnie, niestety. Lubię mieć poczucie ,że to ja panuję nad sytuacją. Czyli mogę się położyć, jak się źle czuję schować w jakąś dziurę, a przecież jak ktoś obcy jest w domu nie mogę się tak zachować. Dlatego , pomimo ,że lubię ludzi unikam takich sytuacji:(
Moderator

przez Magdaa 23 cze 2010, 17:28
Mam tak samo.
Hmm zanim 'zapadłam' na NL to codziennie ktoś mnie odwiedzał- jeden znajomy wychodził i drugi wchodził, wielu już nawet nie pukało do drzwi. Od czasów NL różnie z tym bywa... Swego czasu miałam z tym ogromne problemy- przed przyjściem kogokolwiek (nawet rodziców!) czułam ogromny lęk itd. Najczęściej wszystko mijało jak już ten ktoś wszedł do mnie do domu. Raz tylko skończyło się atakiem. A tak to lęk duży przed, a potem luz... Teraz jest lepiej, ale to chyba przez to że jestem na lekach ;) Teraz już tak nie boję się odwiedzin. No dobra, trochę się boję ;)
Magdaa

przez ankaanka775 23 cze 2010, 20:49
Lili-ana napisał(a):Tak, znam ten ból niestety :( Przez takie sytuacje zerwałam znajomość z kilkoma osobami właśnie przez nerwicę. Nie chciałam, żeby ktokolwiek mnie odwiedzał, ani ja do nikogo nie chciałam chodzić. Chyba, że było to spotkanie przy piwku, to wtedy objawy malały ale tak to ataki miałam straszne.
Teraz już tak nie mam, bo się leczę i chodzę na terapię.
Znów mam znajomych i nię boję się tak bardzo tych spotkań i choć nadal lubię przy piwku, to bez tego też daję radę :)

A Ty się leczysz?

niestety nie lecze sie
odstawiłam leki po roku czasu bo mi nie pomagały ,biore tylko awaryjnie zomiren

przez ALEKS*OLO 23 cze 2010, 21:04
Nienawidze jak ktoś mnie odwiedza, i jak ktoś siedzi i siedzi i siedzi, moja koleżanka tak ma, przyjedzie o 13 i siedzi do 23 a mnie kur.wica bierze, siedze jak na szpilkach i głupio powiedzieć "ej weź wyjdź bo mam atak" .
Odwiedzać też nie lubie, bo jak wejde do kogoś i np za 10 min dostane ataku to co mam wyjśc po 10 min ? Szał..
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Paranoja 23 cze 2010, 21:30
ALEKS*OLO, ja też tak mam, nie lubię też wychodzić. Jak odwiedza mnie koleżanka to mam jej ochotę powiedzieć, żeby sobie poszła, bo mnie "nosi"
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Sortuj wg