Nie wierze w bajki że nerwica bierze się z

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nie wierze w bajki że nerwica bierze się z

przez *Monika* 19 cze 2010, 18:26
galazka_jabloni, jaki lekarz? rodzinny? psychiatra?

Dlaczego na terapię nie chcesz pójść?
Obrazek
Główny Moderator

przez Receptor1 19 cze 2010, 18:30
Monika1974 napisał(a):Receptor1,
A kto Ci powiedział,że na terapii rozmawia sie o przeszłości? Co za bzdura totalna. Pierwszy raz usłyszałam takie stwierdzenie.
Szkoda,ze nie wiesz na czym polega psychoterapia. MOże poczytaj o niej,żeby dowiedzieć się, a potem wypowiadać się w tym temacie.

chodziłem na psychoterapie do dwoch psychologów długi czas mówią tylko to co chcesz usłyszeć

przez *Monika* 19 cze 2010, 18:32
Tatka, tak, masz rację, podoba mi się Twoje stwierdzenie. Jest w nim dużo prawdy.
Terapia jest wskazana, chociaż nie jest łatwo w czasie niej się pozbierać. Bo napewno cosuświadamia, powoduje takie zderzenie się z prawdą o nas samych. Często nam sięto nei podoba, dlatego chodzenie na sesje w jakimś okresie nam sie nie podoba, odnosimy wrazenie,ze nic nie daje,że jest gorzej,że nam się pogarsza. Narazie sobie nei umiem odpowiedziec dlaczego tak się dzieje.......8 miesiecy terapii dopiero za mną, albo dla niektórych juz za mną..........a ja mam wrazenie,ze w miejscu stoję,że jest gorzej.

Chodzisz na terapię?

[Dodane po edycji:]

Receptor1,

No to niestety muszę Cię rozczarować.
MOja terapeutka zawsze mówi coś czego nie wiem, nie wiedziałam, albo uswiadamia mi pewne mechanizmy, z których sobie nie zdawałam sprawy.
Bez urazy....poszukaj kogoś kto ma superwizora jednego, albo dwóch. Kogoś, kto należy do PTP i ma doswiadczenie.
Moze trafiłeś na kogoś niekompetentnego?
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez galazka_jabloni 19 cze 2010, 18:36
u mnie było dużo takich czynników i sporo jest, a na psychoterapię pójdę, chcę pójść już mam nawet termin, nie chcę brać tylko leków, a szczerze mówiąc, jak po tej rozmowie z lekarzem zaczęłam dopuszczać do siebie swój stan... to się boję, że to będzie konieczne...bo moje życie polega na ciągłym wmawianiu sobie, że tyle przeszłam to przejdę więcej i nie mogę się nad sobą rozczulać, a w środku to jest zupełnie inaczej... zastanawiam się kiedy się posypię, a może to już? "Zawsze iść - rozkaz, który mam we krwi, małą wojnę w sobie mieć".. Myślicie, że sama psychoterapia wystarczy? bo ja miałam i mam dość pokręcone życie... sam lekarz tak powiedział, tylko jak trzy razy powiedział, że się zastanawia gdzie w tym wszystkim jest pani? gdzie są pani emocje, to ja myślałam, że on to mówi tak sobie, jako pytanie retoryczne i nie odpowiedziałam. Ogólnie to wyglądało tak, że przez całą godzinę rozmawialiśmy o życiu, i można to podsumować tak: "w sumie to do pana przyszłam, ale ogólnie nie jest tak źle, bo wszystkim innym jest ciężko..."
PS to był psychiatra, ale może to była taka jego strategia??
Ostatnio edytowano 19 cze 2010, 18:51 przez galazka_jabloni, łącznie edytowano 1 raz
galazka_jabloni

przez savior 19 cze 2010, 18:46
Dlaczego po amfetaminie czy alkoholu nawet najwiekszy muł staje sie duszą towarzystwa????? o czym to swiadczy??
savior

przez *Monika* 19 cze 2010, 18:56
savior,
O głupocie tych, którzy ją zażywają.
Latwiej jest się naćpać bo powoduje zmianę postrzegania świata, niż samemu wypracować sobie metodę walki z własnymi słabościami, chorobą.
Obrazek
Główny Moderator

przez savior 19 cze 2010, 19:02
Monika1974 ok o głupocie zapewne tak bo wszyscy wiemy ze narkotyki szkodzą :mrgreen: .. chodziło mi jednak o zupełnie co innego,pewną ogólne załozenie ze charakter/emocje mozna z powodzeniem modyfikować chemią co moze sugerowac ze pewne patologiczne reakcje społeczne nie musza wynikac sensu stricte z zaburzen psychicznych gdyż mogą miec własnie swe źródło w źle funkcjonującym materialnym mózgu...
Ostatnio edytowano 19 cze 2010, 19:06 przez savior, łącznie edytowano 1 raz
savior

przez galazka_jabloni 19 cze 2010, 19:04
czyli będzie dobrze bez leków? poczekam na tą psychoterapię trochę długo, bo do 23 lipca, ale postaram się wtedy otworzyć... może mi się uda... tyle wytrzymałam to teraz też wytrzymam...
galazka_jabloni

przez *Monika* 19 cze 2010, 19:08
savior,

Wiem co miałeś na myśli........
Wg Ciebie źródło w źle funkcjonującym materialnym mózgu.. można leczyć tylko amfą, lekami.

Alkoholika teżwyleczysz za pomocą amfy tak? Bo ma nie takąchemię w mózgu jak trzeba? Poprzez nie taką chemię popadł w alkoholizm tak?
Nie rozśmieszaj mnie......
Proponuję zakupic stos leków i zażywać,zeby sie wyleczyc i naprawić swoją chemię.

galazka_jabloni,

Dasz radę. Terapia to orka na ugorze, bardzo ciężka praca nad sobą, swoim zachowaniem, myśleniem.
Często ludzie ją przerywają.....bo jest cieżko w jakimś momencie.
W jakim nurcie będzie ta Twoja terapia?
Obrazek
Główny Moderator

przez savior 19 cze 2010, 19:13
Monika1974 widze ze jednak nie rozumiesz przesłania... przedstawiając rzecz schematycznie i wybitnie lapidarnie chodzi mi o to ze "skoro następuje diametralna poprawa nastroju i funkcji poznawczych u zaburzonej psychicznie jednostki po okreslonych substancjach psychotropowych to swiadczy to o tym ze jej zaburzenie ma/bądź moze miec podłoze biologiczne a nie sticte natury duchowej/psychicznej" ...
savior

przez galazka_jabloni 19 cze 2010, 19:15
ogólnie to nie mam pojęcia w jakim nurcie, w każdym razie chodzi o DDA
galazka_jabloni

przez *Monika* 19 cze 2010, 19:18
savior,

W przypadku CHAD owszem, ale chyba nie masz na myśli zaburzeń lękowo-depresyjnych i emocjonalnych.

Ok....temat rzeka. Jedne przypadłosci można wspomagać leczeniem farmakologicznym, niektóre niekoniecznie.

galazka_jabloni, Wreszcie zrobisz cos dla siebie. Bedzie cieżko, ale jak to wszystko przetrwasz będzie inaczej.
Obrazek
Główny Moderator

przez brokenwing 19 cze 2010, 19:20
savior,
alkohol i amfetamina są psychoaktywne w obydwu przypadkach ...mówimy o depresantach ,o krótkotrwałym działaniu -pozornie pozytywnym .
Na dłuższą metę ,potrafią zmienić np;depresje w psychozę,w schorzenie o cechach maniakalnych. Odradzam ten sposób poprawiania sobie nastroju.

...że,nie wspomnę o ogromnej ilości popełnianych przestępstw pod wpływem alko i amfy ...i niestety samobójstw
Ostatnio edytowano 19 cze 2010, 19:23 przez brokenwing, łącznie edytowano 1 raz
brokenwing

przez *Monika* 19 cze 2010, 19:22
brokenwing,

Też twierdzisz ,że zaburzenia emocjonalne, nerwice są spowodowane przez uszkodzenia biologiczne, przyczyny biologiczne mózgu? ;)
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg