OKROPNE UPAŁY I BÓL GŁOWY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

OKROPNE UPAŁY I BÓL GŁOWY

przez christina122 10 cze 2010, 20:24
Czy od upału może boleć bardzo mocno głowa, można być bardzo sennym, znużonym , mieć zawroty głowy i być osłabionym ? bo ja jestem i jakoś tak dzisiaj strasznie boli mnie głowa.
A wy jak się czujecie w te dni, kiedy na dworze temperatura osiąga 30 stopni C ?

Re: OKROPNE UPAŁY I BÓL GŁOWY

przez savior 10 cze 2010, 20:26
moze bolec głowa od wysokiej temperatury powietrza,niskiego ciśnienia itp.. mnie dzis głowa poprostu pęka z bólu..
savior

przez Joaśka 10 cze 2010, 20:29
Jest już topic: nerwica i upały. :smile:
Ja się czuję wtedy koszmarnie, dziś myślałam, że nie wytrzymam. Tak jak Was koszmarnie (!!!!) boli mnie głowa. Bardzo ciężko mi się też oddycha, wciąż jest mi duszno, pali mnie skóra i jest czerwona (nie od słońca!), mam szybki niespokojny puls. Jak jutro ma być jeszcze cieplej to ja nie wiem... :cry: :evil:
Joaśka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez narthex 10 cze 2010, 21:56
Przykro mi Joaśka ze upaly ci tak szkodza... Ale jesli nie szkodzi wam pobyt na sloncu polecam poopalac sie codziennie, skora wyprodukuje wtedy troche witaminy d i odrazu lepiej sie poczujecie serio. Pobyt na sloncu stabilizuje stezenie hormonow ponoc tez.
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez tictac 10 cze 2010, 23:08
A propo upałów to jeszcze jutro i w sobotę będzie najgorzej potem przyjdzie ochłodzenie.

http://zapodaj.net/images/06d86c6ef815.png - jutro
http://zapodaj.net/images/e5b176f1196d.png - sobota
http://zapodaj.net/images/513121ea7ca6.png - niedziela

Pozdro.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Joaśka 11 cze 2010, 07:06
tictac, ja to mam chyba zawsze pecha, właśnie dziś i w sobotę muszę być w Warszawie, mam uczelnię... :roll: No nic, może jakoś przetrwam, wczoraj wypiłam prawie 4 litry wody (głowa wtedy mniej boli tak więc - pić dużo!!!) i nie wiem ile wypiję dziś. :P
Joaśka

przez ewaryst7 11 cze 2010, 09:27
Z wodą nie należy przesadzać.Cztery litry , to za dużo..Ja wczoraj miałam też bol glowy.Ten upal , po prostu zwala z nóg.

przez linka 11 cze 2010, 11:01
- W takie upały należy pić od 3 do 5 litrów - mówi Magdalena Makarewicz-Wójec z Instytutu Żywności i Żywienia. - Najlepsza jest oczywiście woda mineralna niegazowana i gazowana. Pijąc gazowaną, należy jednak pamiętać, że się troszkę oszukujemy, bo tylko pozornie szybciej gasi pragnienie - dodaje. Niewskazane jest picie wody wysokozmineralizowanej, dobrej dla sportowców i osób skazanych na ciężki wysiłek fizyczny. - Najlepsza jest nisko- i średniozmineralizowana oraz niskosodowa dla osób z podwyższonym ciśnieniem - mówi Magdalena Makarewicz- Wójec z Instytutu Żywności i Żywienia.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Magdaa 11 cze 2010, 11:07
W takie upały 3l płynów to spokojnie. Pocimy się dużo, woda ucieka. I lepiej, jeśli woda ma jakiś smak- wtedy zostaje 'na dłużej' w organizmie.
Co do głowy i upałów- mnie też boli od kilku dni.
Magdaa

przez yans 11 cze 2010, 11:14
Tak, dlatego warto sobie przelać wodę z butelki do dzbanka i wcisnąć parę cytryn. Co prawda można kupić taką cytrynową wodę od razu ale ja wyczuwam jakiś szwindel - jakim cudem te wody mineralne - mimo że tak intensywnie cytrynowe - są takie klarowne? Czyżby jakieś... sztuczne "zakwaszacze" itp badziewie? Polecam własnoręcznie wdusić cytrynkę ;)
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez linka 11 cze 2010, 11:23
yans, też wolę do zwykłej mineralnej napakować cytryny, mięty i na noc do lodóweczki - a wtedy rano jest cuudo :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez yans 11 cze 2010, 11:42
o! z miętą nie próbowałem - ale yyy... sorr za durne pytanie... skąd miętę? taką z apteki, ziółko z torebki? z cukierków mitowych czy jak? ;)
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Majster 11 cze 2010, 11:48
christina122 napisał(a):Czy od upału może boleć bardzo mocno głowa, można być bardzo sennym, znużonym , mieć zawroty głowy i być osłabionym ? bo ja jestem i jakoś tak dzisiaj strasznie boli mnie głowa.
A wy jak się czujecie w te dni, kiedy na dworze temperatura osiąga 30 stopni C ?

Dokladnie jak Ty. Do tego dochodzi ból oczu trudny do zniesienia (mam koci wzrok) i podwojne widzenie, bez kitu. W samo poludnie unikam wychodzenia na naslonecznione przestrzenie bo po powrocie w cien trace wzrok. Kiedys wylazlem w takie upaly na balkon, jest caly na bialo, posiedzialem tam chwile, a po powrocie do mieszkania wyrznalem jak dlugi i nie wiedzialem jak sie do lazienki idzie.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez mm_ 11 cze 2010, 15:04
Ja w upały zawsze czuję się potwornie, dziś siedzę w domu, prawie nic nie robię a ciągle się pocę...Głowa też mnie dziś od rana boli...Nie znoszę takich upałów, człowiek nic nie robi a jest zmęczony, wykończony
mm_

Sortuj wg