Nerwica lękowa - szpital psychiatryczny ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez momoko 28 maja 2010, 20:04
Czy ktoś z nerwicą lękową może trafić do szpitala psychiatrycznego ?
Jeśli można to kiedy jest już tak źle że się tam trafia ?

( Może te pytania są głupie, ale dla mnie to ważne, chciałabym wiedzieć ) .

Re: Nerwica lękowa - szpital psychiatryczny ?

przez Goldielocks 28 maja 2010, 20:26
Trafia się po próbie S, na własne żądanie albo kiedy jest, to choroba, przy której nie ma się pełnej świadomości objawów - schizofrenia, paranoja, hipomania itd.

Mam pytanie - boisz się możliwości pobytu w szpitalu?

Pozdrawiam. :D
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Tatka 28 maja 2010, 22:14
Do szpitala możesz zostać skierowanym kiedy nasilenie lęków i objawów jest duże. Szczególnie kiedy leczenie lekami nie przynosi efektów a terapię jest ciężko wdrożyć. A z powodu nie mijających lęków pacjent jest wyłączony z codziennego życia i może mieć myśli samobójcze.
Nie musi wcale być aż tak źle żeby iść na oddział zaburzeń afektywnych. Często od razu psychiatrzy kierują na oddziały. A czemu pytasz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Neko 28 maja 2010, 22:26
Ja jak jeszcze nie brałam leków, panicznie bałam się że trafie do szpitala :shock: ale to chyba w bardzo skrajnych przypadkach... jak faktycznie nic już nie pomaga
Neko

przez flare 07 gru 2010, 20:09
Ja mam inne pytanie.

Dziś byłem na pierwszej wizycie u psychiatry bo stwierdziłem, że w końcu pora się wybrać, no i powiedziała, że powinienem zostać skierowany na badania do szpitala (psychiatrycznego). Że nie może w pełni powiedzieć co mi dolega i jest to wypadek którego nie może jednoznacznie zdiagnozować.

Co to może oznaczać właściwie, czy zawsze tak się robi, czy może dolega mi coś więcej, nie wiem co o tym sądzić.

No i ile takie badania eeg itd trwają jeżel idostaje sie takie skierowanie, czy powinno da sie to robic w zwyklym szpitalu ?

przez hugim21 08 gru 2010, 10:54
W szpitalu idzie się zanudzić.Nie dość że to nic nie pomaga to traci się czas na oglądanie nafaszerowanych ludzi prochami. Wyglądają jak zombie , a to wszystko po to żeby nie zajmowali się swoimi genitaliami.

przez hugim21 08 gru 2010, 10:58
To moja opinia, o co moderatorce chodzi?

przez olinelka 29 gru 2010, 16:24
Jak byłam kilka tygodni temu w masakrycznym stanie-silne lęki, silna depresja, natręctwo myśli, nie mogłam żreć, spać ani nic zupełnie galareta to sama chcialam się zgłosić do szpitala psychiatrycznego. Poniewaz u mnie był to kolejny epizod to odczuwałam go o wiele silniej niż poprzednie i byłam pewna , że nie dam rady i w szpitalu mi pomoga. Całe szczęście dałam radę i leki zadziałały. Nie szybko, ale wytrzymałam. Tylko nie miałam (do tej pory nie mam) pojęcia co się robi , żeby do psychiatryka sie dostać na własne życzenie.

przez kite 29 gru 2010, 20:24
trzeba pójść do psychiatry lub lekarza rodzinnego po skierowanie. dzwonimy na wybrany przez nas oddział i umawiamy się na kwalifikacje. w konkretnym terminie stawiamy się w szpitalu ze skierowaniem, dowodem ubezpieczenia i ewentualną historią choroby. podczas rozmowy lekarz zadecyduje czy w danym przypadku hospitalizacja jest potrzebna i czy dla pacjenta w czymś to pomoże oraz czy jest w stanie coś wynieść i dać dla grupy(jeśli to terapia grupowa). przynajmniej w moim przypadku za każdym razem tak było
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez usa11 30 cze 2011, 18:28
A ja mam nerwicę lękową i nie chcę do żadnego psychiatryka, bo to i tak się za mną pociągnie, a poza tym nawet, gdy objawy się pojawiają, to nie aż do takiego stopnia, żeby tracić swoją świadomość.

przez kobieta28 01 lip 2011, 08:45
szpital psychiatryczny, jak dla mnie czysta masakra!!!! wyobrażam go sobie jak to napisał hugim21. zawsze się bałam, że tam trafie, ale moja psychoterapeutka mnie kiedyś tak rozwaliła. ja do niej mówię, że się boję ze zwariuję i wyląduję w szpitalu a ona do mnie, że jak bardzo będę chciała zwariować to pewnie tak się stanie!!!! :why: mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie:) ale jestem głupia i stereotypowo patrzę na tą kwestię, przecież w końcu to nic złego....każdy może mieć gorszy czas w życiu......więc ludziska nie przejmujmy się tym:)

przez sebastian86 27 cze 2014, 13:45
ja mam zaburzenia lękowo depresyjne mieszane i chyba za pare dni pojde do szpitala psychiatrycznego.leczenie ambulatoryjne przynosi nie do konca zadowalajace efekty i chyba nie mam wyboru.
We Are The Champions 2016(L)

przez pink_hope 27 cze 2014, 14:52
sebastian86, takie masz ciężkie objawy, nie dajesz rady...co się dzieje ze chcesz isc...
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez sebastian86 27 cze 2014, 17:43
pink_hope, moze nie ciezkie ale przewlekłe.mam niezbyt dobry sen,mdlosci,brak apetytu,stany depresyjne,nie dbam o siebie i czuje pustke i żal ciagle.no i to ciagle napiecie.chyba tylko w szpitalu mi tak ustawia leki zebym mogl jakos zyc dalej.
We Are The Champions 2016(L)

Sortuj wg