Boję się sama spać :(

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Boję się sama spać :(

przez Sean1 06 cze 2010, 17:45
Mi troche pomaga myslenie, ze teraz tak naprawde toczy sie zycie w nocy, ludzie pracuja, ogladaja tv, albo spia, by wstac rano do pracy, a ja tu leze zlany zimnym potem i sie boje jakiegos durnego horroru, ktory obejrzalem, albo czegos, sam nie wiem czego. Z dolu sasiad, na gorze sasiad, za sciana rodzina. Ludzie maja powazne problemy, a ja tu sie boje zasnac. Takie myslenie czasami pomaga.

przez tajemniczyusmiech 07 cze 2010, 14:35
Witam! :lol:

Momoko, kochana ja od lat mam podobny problem. U mnie to nieuzasadniony lęk przed nieobudzeniem, lęk przed ciemnością. Od lat zasypiam dopiero gdy zrobi się jasno. W tedy ogarnia mnie spokój, cisza, czuję się bezpieczna. Gdy mam się położyć o 1 do łóżka od razu ogarnia mnie dziwne uczucie, wiercę się, nie mogę nic ogarnąć. A co idzie za moim zasypianiem nad ranem? Czasem sen do 15.
Fałsz, zawiść, płaskość, mierność, nikczemność, głupota: oto rafy, o
które łódź moja potrąca, płynąc przez życia mętne i cuchnące błotem pod
niebem zachmurzonym, bez gwiazd i bez słońca. Wiem, że błota nie
przepłynę.

przez Lost17 06 lip 2010, 23:13
Mam identyczną sytuacje co ty.Mam 17 lat a jeszcze nigdy sama nie spałam w całkowitej ciemności.Dzisiaj wkońcu spróbuję się odważyć.Ogarnia mnie taki lęk ,że mi się płakać chce.Moja mama wyzywa mnie ,żebym się wstydziła w takim wieku jeszcze z nią spać.Boje się strasznie i czekam tylko do świtu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez love_caffeine 06 lip 2010, 23:17
Ja też się boję spac jak jest ciemno, zasypiam nad ranem, około 4 jak się robi jasno.. Nocą męczą mnie najgorsze lęki..
...I'll be there as soon as I can, but I'm busy mending broken pieces of the life I had before...
...There's nowhere left to hide, in no one to confide, the truth burns deep inside and will never die...

przez 19_latek 08 lip 2010, 12:44
Tez tak mam czasami ze jak ide spac to mam lęki i boje sie. Jednak jak tak pomysle racjonalnie, przejde sie po pokoju to mi przechodzi bo w koncu to tylko psychika. Nigdy nie bralem nic przeciwlekowego w takim momencie, staram sie jakos to przezyc.
19_latek

przez cookiecrisp 08 lip 2010, 18:51
Kiedy moja nerwica się nasilała, zasypiałam przy zapalonym świetle, w pozycji półsiedzącej (kiedy się kładłam, gula w gardle stawała się nieznośna i byłam pewna że się duszę) i często jeszcze z kubkiem herbatki ziołowej w rękach :mrgreen:
Teraz dzielę pokój z młodszą siostrą, a kiedy nocuję poza domem np. u znajomych po imprezach, pakuję się zawsze do łóżka/śpiwora koleżanki lub kolegi :mrgreen: i jest w porządku :D

przez Zakochana363 05 paź 2011, 20:49
Ja też się strasznie boję spać sama, ale tylko po horrorach. Tyle że wystarczy na przykład, że obejże jeden odc. serialu kriminalnego to odrazu mam schizę na kilka dni. Wtedy bardzo chcę spać z mamą, tylko że ona nie nie chcę i mówi mi, że jestem za duża na to żebym z nią spała. Czasami w nocy jak już nie wytrzymuję toidę do siostry.

Ale pamietam, że jak miałam 7 lat, to chodziłam na yogę i to mi pomogło.

przez skohinka 06 paź 2011, 10:34
Ja tez mam podobny problem.Gdy przyjezdzam do rodzicow prosze siostry aby ze mna spały poniewaz boje sie spac sama.W swoim domu na szczescie zawsze jest moj narzeczony ale boje sie jak musi gdzies ,pojechac nie zostalabym sama w domu na noc,mimo ze dzieckiem dawno przestalam byc.
Codziennie pytam, czy kiedyś to się skończy
I nienawidzę słów: "Nic nas nie rozłączy"

przez marcja 06 paź 2011, 19:56
Nigdy nie rozumialam tego problemu - sposob na to jest banalnie prosty.Wystarczy, ze po nieprzespanej nocy ( np.po usnieciu o 6 rano) wstaniemy 2,5 h pozniej i rozpoczniemy aktywnosc dzienna. I jesli nie kolejnej nocy, to jeszcze kolejnej padniesz ok 22 i tak skoncza sie leki...

przez dogomaniaczka 07 paź 2011, 20:42
cóż ja niestety też mam ten problem, zostaję teraz na weekend sama i już się martwię..:( dwie noce..jakoś trzeba przeżyć..

Sortuj wg