Sport a nerwica

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Sport a nerwica

przez Ewelinaa 24 maja 2010, 16:08
Moi Drodzy,

Czy uprawiacie jakiś sport?? Jeśli tak, to jaki?? Czy to pomaga Wam się wyluzować, pozbyć się lęków?? Może dzięki temu Wasza nerwica osłabła?

Proszę o Wasze komentarze
Pozdrawiam wszystkich :)
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady

Re: Sport a nerwica

przez isabella_28 24 maja 2010, 16:13
Czesc
U mnie jest gorzej po wysilku fizycznym z napadami leku,wiec dziala odwrotnie niz pewnie powinno.Przeciez sport to zdrowie,ale widac nie u mnie:)))
isabella_28

przez celineczka3 24 maja 2010, 17:18
Ja się czuje bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie, żebym długo nie ćwiczyła. Po takim wysiłku(zwlaszcza pływaniu) czuje sie zdrowo zmęczona, odprężona i spokojniejsza. W związku z tym i nerwica jest słabsza. W ogóle wysiłek fizyczny dla osób zestresowanych jest koniecznością jeśli chce się zachować równowagę psychiczną. Aktywuje te obszary mózgu które są nieaktywne gdy jesteśmy zestresowani, odciążając te obszary które w takich sytuacjach są bardzo pobudzone.
celineczka3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlos 24 maja 2010, 17:47
Siłownia :)

przez Goldielocks 24 maja 2010, 17:51
Yoga (ostatnio się troche opuściłam w ćwiczeniach, wstydzior :oops: ), stretching - w przyszłości mam zamiar też wrócić do biegania. :mrgreen:

Aktywność fizyczna mnie rozluźnia i pozwala na rozładowanie negatywnych emocji. Cudów, to nie działa, ale zawsze coś. Przynajmniej nie siedzę na dupie, a od siedzenia rośnieeeee. ;)
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez wovacuum 24 maja 2010, 17:58
plywanie!!! :D
wovacuum

przez eldruto 24 maja 2010, 18:47
Wszystko co oderwie twoja glowe od zmartwien i bezsensownych strachow jest pomocne. Ale sport ma tez inne zalety:
- Grupowy np; pilka nozna - poprawia samoocene, zdobywasz przyjaciol, otwierasz sie na ludzi a nie dusisz rzeczy w sobie.
- czujesz sie lepiej bo jestes bardziej wysportowany, co pomaga ci wierzyc w siebie
- wyladowujesz energie, przez co nerwy nie wychodza z ciebie poprzez bole zoladka, serca itd.
i wiele wiele innych - znajdziesz na necie.
Sport nie wyleczy cie z nerwiwy, ale mysle ze bedzie pomocny w radzeniu sobie ze stresem, nadmiarem emocji.

przez Ewelinaa 24 maja 2010, 19:16
Dziękuję bardzo :)
Muszę się wziąć za jakiś sport, bo siedzenie i użalanie się nad sobą już mnie wykańcza.
Chcę w końcu zacząć żyć <help>
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady

przez zdesper 24 maja 2010, 19:19
Ja się czuje bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie, żebym długo nie ćwiczyła. Po takim wysiłku(zwlaszcza pływaniu) czuje sie zdrowo zmęczona, odprężona i spokojniejsza. W związku z tym i nerwica jest słabsza. W ogóle wysiłek fizyczny dla osób zestresowanych jest koniecznością jeśli chce się zachować równowagę psychiczną. Aktywuje te obszary mózgu które są nieaktywne gdy jesteśmy zestresowani, odciążając te obszary które w takich sytuacjach są bardzo pobudzone.

Dobrze ze napisalas"Dla osób zestresowanych".W przypadku osob z nerwicą sport nie zawsze jest dobrym pomyslem.
zdesper

przez celineczka3 24 maja 2010, 19:49
Zdesper dlaczego uwazasz ze sport nie jest dobrym pomyslem dla osob z nerwica?
celineczka3

przez zdesper 24 maja 2010, 19:56
Między innymi temu że wysilek fizyczny jest ogromnym stresem dla organizmu.Po wysilku fizycznym spada poziom dopaminy a rośnie ilosc kortyzolu. Normalny czlowiek poczuje prawdopodobnie zmęczenie ,natomiast osoba chora może miec nasilenie swoich objawów chorobowych.Oczywiscie organizmy sa rózne i rózne sa nerwice więc nie zawsze musi tak być.Ja na obecny czas zrezygnowalem z siłowni bo to co się dzieje po treningu przechodzi ludzkie pojęcie.
zdesper

przez miki74 24 maja 2010, 21:48
Nie jestem ekspertem, lecz zadziwiłeś mnie stwierdzeniem, że sport może pogorszyć samopoczucie nerwicowców. Wszystkie źródła, z jakich korzystałem, polecały regularny, umiarkowany sport jako bardzo ważny element walki z nerwicą. Trudno mi uwierzyć, żeby było inaczej.
miki74

przez celineczka3 24 maja 2010, 22:16
Podzielam zdanie miki74. Ja również nigdy nie spotkałam się z takimi uzasadnieniami potencjalnej szkodliwości aktywności fizycznej w przypadku nerwicy.
celineczka3

przez isabella_28 24 maja 2010, 22:20
Nie kloccie sie .Ja jestem przykladem rzadkosci byc moze-osoby na ktora zle dziala wysilek fizyczny.
isabella_28

Sortuj wg