Pytania o leczenie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Pytania o leczenie

przez rushia 24 maja 2010, 15:36
Ostatnio jest ze mna bardzo kiepsko wiec postanowilam isc do psychiatry. Co prawda bylam juz z 3 lata temu ale leczenie nie przebiegalo jak powinno.. Tak wiec pamietam ze jak bylam u psychiatry to chcial zebym opowiedziala mu o swoich objawach i swoim dziecinstwie. Problem lezy w tym ze o sobie moge opowiadac godzinami (bo wszystko jest wazne, boje sie ze jak nie bedzie wiedzial wszystkiego to postawi zle diagnoze) i nie umiem opisac swoich objawow. Mozecie podac jakies terminy czy cos? Bo on napewno bedzie wiedzial o co mi chodzi, a opisac z serca jest trudno.. Na jakie objawy powinnam zwrocic najwieksza uwage? Czy spotkanie nie bedzie za krotkie? Co jaki czas bede tam chodzic? Czy leki wylecza mnie nie tylko z objawow takich jak ataki paniki czy z np paralizujacych glupich obaw albo fobii szkolnej, czy na to pomoze tylko psychoterapia? Ile trwa leczenie, jak bede sie podczas niego czula i czego nie bede mogla robic? (np jazda samochodem?) Czy psychiatre mozna prosic o jakies np zwolnienia w szkole, na jakis czas z chodzenia albo np z nauki? Kiedy sie trafia do psychiatryka i po co wlasciwie sie tam trafia? Co moze mnie czekac oprocz lekow i psychoterapii? (chodzi o te wlasnie zwolnienia, szpitale itd) Czy powinnam sie domagac czegos?

Re: Pytania o leczenie

przez miki74 24 maja 2010, 22:41
Psychiatra może dać zwolnienie ze szkoły. Do psychiatryka trafia się po to, by lepiej żyć i być szczęśliwszym niż przed psychiatrykiem. Psychiatra często zaleca psychoterapię oprócz leków, ale nie zawsze. Czasem trzeba kilka razy być u psychiatry, zanim on dobierze właściwe leki. Nie masz co się bać, że psychiatra nie dowie się jakichś ważnych rzeczy o Tobie i chorobie. To są specjaliści, wiedzą o co pytać i na co zwracać uwagę. Więc prawdopodobnie lekarz pokieruje rozmową tak, by dowiedzieć się, czego chce. Są leki na fobię szkolną i inne lęki.

Generalnie zalecam, byś się mniej bała i niepokoiła. Będzie dobrze. Trafiasz w ręce specjalisty. Więc się tak nie denerwuj.
miki74

Sortuj wg