Czynniki wpływające na powstanie nerwicy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czynniki wpływające na powstanie nerwicy

przez k_o82 09 cze 2010, 15:17
duży wpływ ma miejsce, osoby w tym miejscu, to jak sam się czuje w jakimś otoczeniu...
k_o82

przez galazka_jabloni 09 cze 2010, 16:46
tak, a zwłaszcza ludzie, potrafią naprawdę człowieka mocno zgasić
galazka_jabloni

przez *Monika* 09 cze 2010, 23:07
k_o82, otoczenie, rodzina, która dołuje............
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez k_o82 09 cze 2010, 23:11
Monika1974, tak... jeśli jesteś całkowicie niezależna i wolna zawsze możesz
zmienić otoczenie, miejsce zamieszkania... poznać nowych znajomych ... ale nie każdy może zostawić wszystko
i zacząć od nowa życie...
k_o82

przez *Monika* 09 cze 2010, 23:14
k_o82,

NIe wiem czy byłoby mnie stać na takie wyzwanie. Zostałabym całkiem sama..nawet bez tego dołującego otoczenia.....
Gdzies w głębi serca kocham Ich.......ale mam tyle złosci w sobie......ze nie rozumiem siebie....
Zostawienie wszystkiego.......to naprawdę jest wyzwanie. Ciężkie jak na nasze czasy...........
Praca, lokum,........
Obrazek
Główny Moderator

przez k_o82 09 cze 2010, 23:41
Monika1974 napisał(a):k_o82,
NIe wiem czy byłoby mnie stać na takie wyzwanie.
Zostałabym całkiem sama..nawet bez tego dołującego otoczenia.....
Gdzies w głębi serca kocham Ich.......ale mam tyle złosci w sobie......ze nie rozumiem siebie....
Zostawienie wszystkiego.......to naprawdę jest wyzwanie. Ciężkie jak na nasze czasy...........
Praca, lokum,........

też mam dużo nienawiści i złości... nie rozumiem sam swojego zachowania w niektórych sytuacjach,
co się zemną dzieje... jak się zachowuję i to się pogarsza z każdym dniem...
próbuję jeszcze jakoś funkcjonować, pracować... nie jest mi łatwo... nie mam z kim
pogadać... nawet nie rozumie mnie moją własna rodzina...
z ust matki i ojca pada tylko krytyka ..
mieszkam w domu z rodziną bo coś mnie tu trzyma... i nie wiem kiedy się wyrwę stąd...
poza tym nic więcej...
ja się już przekonałem że praca i pieniądze potrafią dużo zmienić nie na lepsze... kosztem bliskich i własnego zdrowia.
pozostały mi tylko marzenia do realizacji które nie pozwalają mi sie poddać bo chce je zrealizować...
nie wiem tylko ile jeszcze tak mogę funkcjonować... wiem też że mogę skończyć szybko
bo nie boję się tego że mogę kiedyś kopnąć w kalendarz, noszę przy sobie codziennie kartę oświadczenia woli.
k_o82

przez narthex 10 cze 2010, 22:37
Napewno jeszcze slabe ukrwienie obwodowe - bladosc paznokci - ale jesli slabe ukrwienie paznokci to takze i mozgu= ciagle ziewanie, sklonnosci do nerwicy i depresji.
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez *Wiola* 11 cze 2010, 00:19
narthex napisał(a):Napewno jeszcze slabe ukrwienie obwodowe - bladosc paznokci - ale jesli slabe ukrwienie paznokci to takze i mozgu= ciagle ziewanie, sklonnosci do nerwicy i depresji.

Myślisz,że to ma wpływ? Ja mam np niskie ciśnienie. i to co mówisz, ale sądziłam ,że to raczej skutek nerwicy, a nie jedna z przyczyn, ale może.. A i na dodatek wypadanie płatka zastawki mitralnej, a z tym się człowiek rodzi, ale ponoć często idzie to w parze z nerwicą, więc może jednak nie tylko słabość naszego umysłu, ale również i ciała.
Moderator

przez galazka_jabloni 11 cze 2010, 00:22
Tak się zastanawiam, czy nerwica to na pewno słabość naszego umysłu? bo jednak życie z nią wymaga wielkiej siły... a jeśli ludzie są na tym forum i jednak starają się walczyć z tym jakoś, to jednak chyba świadczy o tym, że to nie do końca słabość. Zobaczcie ile czynników zostało wymienionych w pierwszym poście i jak wielu ludzi to wszystko potwierdziło. Ciekawe jak wielu ludzi jest, w których życiu pojawiły się te wszystkie czynniki i nie zachorowali na nerwicę lub depresje? Pewnie, gdyby tego wszystkiego nie było, a nerwica przyszła od tak sobie, to pewnie wtedy to by była słabość?
Ostatnio edytowano 11 cze 2010, 00:27 przez galazka_jabloni, łącznie edytowano 1 raz
galazka_jabloni

przez *Wiola* 11 cze 2010, 00:24
Ponoć dostajemy tylko tyle ile możemy znieść... Cholera, znoszę to z pokorą, ale chcę jeszcze pożyć inaczej.
Moderator

przez galazka_jabloni 11 cze 2010, 00:29
A może jest tak, że po prostu musimy znieść to co dostajemy? ja się staram wierzyć, że to musi mieć jakiś głębszy sens, choć jeszcze tego nie wiemy jaki
galazka_jabloni

przez MARIAN1967 14 cze 2010, 22:21
Monika1974, po 16-stu latach obserwacji i analizy zjawiska zwanego potocznie nerwicą inaczej patrzę na ten problem ,niż ktoś kto ma dopiero roczny staż.I cała metoda walki z nerwicą oparta jest na likwidacji czynników powodujących ją .I bardzo dobrze mi mi służy.Ja po prostu wiem jakie czynniki źle na mnie wpływają i o ile to możliwe staram się likwidować je.16-ście lat temu lekarz powiedział mi ,że nerwica to choroba duszy,bolał mnie wtedy brzucha a wszystkie badania wychodziły OK.Nerwica najczęściej pojawia się wtedy ,gdy życie nam się nie układa,mamy problemy z realizacją marzeń,pojawia się przewlekła choroba i inne trudności.Nerwica nie lubi ludzi szczęśliwych.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez k_o82 14 cze 2010, 23:00
miejsce pracy, dużo osób w wieku 18-28 lat,
zagłośna atmosfera
głupie uśmiechy i spojrzenia, gesty.
kontakt telefoniczny z klientem, wysłuchiwanie czyjejś pretensji.
k_o82

przez fobia 15 cze 2010, 09:37
wiola173 napisał(a):Myślisz,że to ma wpływ? Ja mam np niskie ciśnienie. i to co mówisz, ale sądziłam ,że to raczej skutek nerwicy, a nie jedna z przyczyn, ale może.. A i na dodatek wypadanie płatka zastawki mitralnej, a z tym się człowiek rodzi, ale ponoć często idzie to w parze z nerwicą, więc może jednak nie tylko słabość naszego umysłu, ale również i ciała.

o właśnie zapomniałam ,że to nieszczęsne wypadanie zastawki mitralnej spowodowało u mnie pierwszy atak paniki

Sortuj wg