Czy mogę mieć tokofobię ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czy mogę mieć tokofobię ?

przez wovacuum 18 maja 2010, 18:06
linka, moze dziewczyna bala siè sama wejsc do gabinetu???skoro obawiala siè ciàzy( nie uprawiajàc seksu 8) -byc moze ta wizyta u lekarza przerazala jà jeszcze bardziej...
wovacuum

przez linka 18 maja 2010, 20:51
wovacuum, możliwe, ale sama wiesz, jak ciężko czasem powiedzieć coś nawet przy najbliższej osobie......czasem lekarz nigdy nie wyciągnie z ciebie czegoś jeśli obecny jest przy tym inny członek rodziny.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez vanity 19 maja 2010, 19:20
rozmawiałam sama z psychiatrą, a później psychiatra pogadał z rodzicami.

tato nie zgodził się na te krople, bo to jakieś silne psychotropy
a mi już lepiej : )

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdaa 19 maja 2010, 19:30
Krople silne psychotropy? :? O masz... Może Waleriana? ;)
Możesz nam napisać nazwy tych leków co dostałaś i nazwę tych kropelek?

[Dodane po edycji:]

p.s. Jak dobrze że tata zna się lepiej na psychiatrii niż psychiatra :lol: :great: ;)
Magdaa

przez linka 19 maja 2010, 19:51
Magdaa napisał(a):Krople silne psychotropy? :? O masz... Może Waleriana? ;)

No no, ja bym jeszcze wzięła pod uwagę hydroxyzinę ;)

Magdaa napisał(a):Możesz nam napisać nazwy tych leków co dostałaś i nazwę tych kropelek?

Tak tak, bom ciekawa.

Magdaa napisał(a):p.s. Jak dobrze że tata zna się lepiej na psychiatrii niż psychiatra :lol: :great: ;)

Też mnie zawsze rozbrajali tacy "znawcy" :roll:

Ja sobie zdaję sprawę, że ślepo ufać lekarzowi to też nie jest najlepszy pomysł, ale pojęcia nie mając o tym zgadzać się albo nie na leki....odważne, odważne.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez vanity 19 maja 2010, 21:24
no wiesz, ale ta lekarka nie zna mnie dobrze.
a ja np. bardzo nerwowo wszystko opowiadam jak rozmawiam z kimś obcym.
mogła sobie pomyśleć, że jest ze mną naprawde coś nie tak

nie zgodził się na krople, bo nie mogłabym wtedy chodzić do szkoły, miały 'niezłe' skutki uboczne.
nazwe leku napisze jutro, bo nie wiem gdzie leży

przez Magdaa 19 maja 2010, 22:08
Czekamy z wypiekami na twarzy co to za leki dostałaś i co to za magiczne silne krople psychotropy po których się nie chodzi do szkoły. Już płonę z podniecenia :twisted: ;) Może też sobie takie skombinuję- niedługo sesja na studiach, może mnie zwolnią dzięki takim magicznym kropelkom ;)
Magdaa

przez vanity 20 maja 2010, 16:52
nie znam nazwy kropelek, mi lekarz o nich nie mówił

miałam środek nasenny i uspokajający Hydroxyzinum

przez Magdaa 20 maja 2010, 16:58
A jaki środek nasenny? Nazwa.
Zapytaj ojca o nazwę tych kropli i nam tu napisz.

A Hydroxyzinum bardzo ciężki psychotrop. Lepiej nie brać- można osiwieć i wszystkie zęby stracić, takie ma silne skutki uboczne. I absolutnie żadnej szkoły na tym ;)

Oczywiście żartuję. Nie ma chyba nic lżejszego na receptę niż Hydro. Ale nie sądzę aby miało Cię to wyleczyć z tokofobii- lekki środek uspokajający i środek nasenny. To nie jest wyjście z problemu. To bardziej może coś na natrętne myśli powinnaś dostać chyba- na moje oko oczywiście, ale ja nie jestem lekarzem :?

Maszeruj do psychologa.
Magdaa

przez vanity 02 cze 2010, 19:29
Nie powiedziałam, że Hydro jest ciężki .
To te kropelki. Nie wiem czy tato będzie pamiętał .

przez Magdaa 02 cze 2010, 20:28
To w końcu znasz tą nazwę tych kropli 'ciężkich psychotropów'? Zapytaj taty- jak tak dobrze zna się na lekach to na pewno pamięta nazwę ;) A Hydro to najsłabsze co może być na uspokojenie, prawie jak melisa.
Magdaa

przez vanity 18 paź 2010, 21:16
Witam. Powróciłam tutaj. Wiecie co się okazało? Że lęk z ciążą znowu wrócił. I martwie się o to, że do końca mojego życia będzie się nawracał.
Teraz jestem w sytuacji, w której NIEMOŻLIWE jest zajście w ciąże. Nie mam nawet, żadnych 'argumentów'. Ale przez to, że spóźnia mi się 1,5 okres, zaczynam znowu wariować. Nie wiem co się ze mną dzieje. Do mojego mózgu nie dochodzi, że nie jest możliwe bym zaszła w ciąże. Natomiast jedynym powodem na brak okresu jest ciąża.
Czytałam i wiem, że to normalne. W takim wieku [17 lat] zdarzają się jeszcze nieregularne okresy.

I znowu to samo... Panika, stres, sprawdzanie brzucha, objawy somatyczne.
Chyba jedynym wyjściem będzie pójście do ginekologa
, który zrobi mi USG.

Tak sobie myślałam, że chyba nie będę mogła współżyć. Bo choć będę brała środki antykocepcyjne, to i tak im uwierzę i ciągle będę żyła w strachu... jeszcze gorszym.

Sortuj wg