Czy mogę mieć tokofobię ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czy mogę mieć tokofobię ?

przez vanity 08 maja 2010, 21:28
Dobra, jakoś się wezme w garść .
Za bardzo wszystko przeżywam, już sobie wymyślałam co powiem rodzicom, co ginekologowi
. :roll: O rany.
W poniedziałek znowu do lekarza i zrobią mi badania, może wtedy dowiem się co mi jest.
I dzięki, za odpowiedzi. Przynajmniej troche mi lepiej.

przez takajakaś18 08 maja 2010, 21:33
Mysle ,ze powinnas koneicznie isc do lekarza(psychiatra najlepiej chyba)..,bo takie myslenie nie jest zdrowe.naprawde myslalas,ze z psem mozesz zajsc w ciaze?czy tylko lęki blokuja Ci do tego stopnia racjonalne myslenie? :-|
takajakaś18

przez vanity 08 maja 2010, 21:42
Skąd to się wzięło ?

Już odpowiadam. Mam jakieś dolegliwości pokarmowe [opisywałam to zresztą wyżej], jeździ mi po brzuchu, chyba kłują mnie jajniki [ ale na to też może byc wyjaśnienie, bo zbliża się data miesiączki]. Problem w tym, że zgubiłam kalendarzyk . I teraz nie wiem, czy okres miałam na początku miesiąca, czy w środku. Ale to już moja wina.
No i właśnie przez te dolegliwości, ZACZĘŁAM WSZYSTKO WYOLBRZYMIAĆ [ nawet zdaje mi się, że brzuch mam większy | może to sprawka oglądania go co chwile i dotykania]. Po nocach rozmyślam, skąd 'mogły' się dostać plemniki do mojego ciała. Dodatkowo bezsensu naczytałam się w internecie o obajwach ciąży, a gdy zobaczyłam, że chociaż dwa się zgadzają, zaczęłam panikować.

Nie wiem co się ze mną dzieje. Jestem osobą z reguły bardzo nerwową. Do psychiatry nie pójdę, bo ze wstydu bym się zapadła pod ziemie.

Uwierzyłabym, że nie jestem w ciąży gdybym dostała miesiączke. A narazie nic, a nic. Jeszcze ma prawo ok. 8 dni się nie pokazać.
Ostatnio edytowano 08 maja 2010, 21:45 przez vanity, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 08 maja 2010, 21:44
vanity, ból jajników to może być też zapalenie przydatków. dobrze byłoby iść do ginekologa
się zbadać.
paradoksy

przez depresyjny86 08 maja 2010, 21:46
Hmmm słuchacze Radia Maryja mają Tokofobie...ale nie o tym to temat :smile:
:)

przez vanity 08 maja 2010, 21:54
No to jak okres się nie pojawi w ciągu jeszcze 8 dni, zjawię się u ginekologa
. Szczerze mówiąc nigdy się nie badałam.

Dodam, że już po raz 2 mam taką fobię. Pierwszy raz gdy przez przypadek wytarłam się recznikiem taty. Ja wiem, że to nie jest realne. Ale nie mogłam sobie wmówić tego do mózgu :( . Oglądałam brzuch i tak samo wydawał się większy. Nagle dostałam okres i wtedy dopiero odetchnęłam z ulgą.

Cieszę się, że mogę jakoś w miare normalnie porozmawiać o swoim problemie. Na innym forum 'zadowolone ciężarne mamuśki', poprostu mnie zbeształy. Teksty typu ' jakaś wariatka chce wzbudzić sensacje', 'będziesz miała bliźniaki - po tacie i psie', nic mi nie pomogły. JESZCZE GORZEJ, bo zostałam pod znakiem zapytania. Widocznie źle trafiłam.

I wiem, że nie można zajśc z psem w ciąże. Tak jakby... wyszłam poza realne granice i zaczęłam 'filozofowac'. "A może jednak...?" itd. Nie wiem jak to inaczej opisać . :?
Ostatnio edytowano 08 maja 2010, 22:04 przez vanity, łącznie edytowano 1 raz

przez majstero 08 maja 2010, 21:56
vanity napisał(a):Do psychiatry nie pójdę, bo ze wstydu bym się zapadła pod ziemie.

Naprawdę dziewczyno oklaski się tobie należą. Lepiej być chorą, niż dać sobie pomóc. Po tym co piszesz, tym bardziej powinnaś się leczyć.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez thedrspa6 08 maja 2010, 21:58
Droga dziewczyno :)

Nie masz się naprawdę czym przejmować, bo wszystko jest naprawdę --> :great: :great: :yeah:

Zajść w ciążę z psem?? --> Całkowicie nie możliwe, bo my ludzie jesteśmy inaczej zbudowani od zwierząt.

Ospermiona pościel przez psa?? --> No i co? Warto zmienić ze względu na higienę, a i tak sucha sperma nie ma już życia tzn plemniki wymarły.

Plemniki w okolicy?? --> A same dostały się do środka do ciemnej groty dziewicy, to też raczej nie możliwe, bo nawet sucha sperma która długo leży też nie ma życia, no i gdzie indziej je znaleść??

Basen?? --> E nie, na pewno nie, za pomocą basenu nie można zajść w ciążę.

Żel taty?? --> Smaruje nim np: plecy to gdzie tam plemniki, bo ja nie widzę? Chyba ropa z pryszczy. Wkładałaś ten żel do środka do swojej jaskini? Jak już wyżej wspomniałem sucha sperma ma życie?? NIE!! to czego się obawiasz?

Żeby zajść w ciążę, to musiałabyś uprawiać sex bez zabezpieczenia, bo ciąża bierze się jedynie ze świeżego wytrysku, plemniki potem dostają się do śluzu czy jakiś tam płynów ustrojowych w pochwie i wędrują, aż do jajnika znaleźć jajeczko, żeby je zapłodnić.

Odpowiedź jest prosta: "NIE JESTEŚ W CIĄŻY, NIE MOŻESZ BYĆ I NIE BĘDZIESZ Z TAKICH POWODÓW".
Radziłbym tobie iść do psychiatry, zamiast czekać na okres, pogarszać samopoczucie, aż dostaniesz liczne somatyczne objawy związane z nerwicą i robić z siebie pośmiewisko przed rodzicami.
Mi się wydaje, że najlepszym psychiatrą będzie okres, który Cię wyciszy i da Ci do rozumu, że nieźle musiałaś się nakręcać i zrozumiesz, że takie zajście w ciążę jest całkowicie niemożliwe.

Nie obrażaj się, że tak ostro pisałem (jeśli tak to odbierzesz), ale chciałem prościej i krótko wytłumaczyć.

Życzę ci spokojnych dni :angel: :papa:

przez magdalenabmw 08 maja 2010, 22:05
Myślę, że przesadzacie z tym psychiatrą :? Sporo młodych dziewczyn ma takie durne myśli, ja też miałam, ale wieku może 10, może 12 lat, a nie 16... Jednakże pamiętam koleżanki które mając i 16 miały takie jazdy... Miałam koleżankę co obkładała klapę sedesu papierem toaletowym w szkolnym kiblu, żeby w ciążę nie zajść. Także bez przesady z tym psychiatrą, takie myślenie przytrafia się wielu nastolatkom- jakkolwiek głupio i nieprawdopodobnie to brzmi !

Autorko tematu
- ja mam pomysł, idz kup test ciążowy (koszt ok 10zł), zrób go i zobacz że nie jesteś w ciąży. Uspokoisz się. A rozmowa z psychologiem by Ci się przydała. Każdemu by się przydała.
magdalenabmw

przez vanity 08 maja 2010, 22:12
Uhh.. Strasznie dziękuje za ten dłuugi kometarz. Kurcze, aż jest mi glupio. Ale napewno pomoże. Co innego jak ja sobie wmawiam, a co innego jak ktoś .
Dopisze, że ten żel to do masażu ;)
Ale i tak to nie realne, bo żel wycikałam tak by wprost wylatywał z pojemnika. Także jakieś krople obok nie zebrałam.

Ps.uzupełniłam wcześniejszy komentarz

przez thedrspa6 08 maja 2010, 22:13
magdalenabmw, Może i tez przesadziłem i dopiero teraz mi przyszło do głowy, że lepiej nie do psychiatry bo nie wiadomo jakie znowu leki przepisze, może lepiej poszłaby do psychologa? I zgadzam się z tym testem, ale one nie zawsze gwarantują 100 procent pewności wyniku, bo może być tak, że źle wykona test a tu 2 kreski i gorsza panika, albo nie doczyta instrukcji :D

vanity, no problem ;)... Pamiętaj od czego jest forum i od czego są ludzie na tym forum i najważniejsze od czego jest psycholog ;)

przez vanity 08 maja 2010, 22:18
No właśnie czaję się na test od 3 dni. I nie mam odwagi. A jak mnie oszuka ? Czytałam wpisy na jakimś forum, że takie przypadki bywały.

Btw. 3 dni temu, miałam myśli samobójcze. Bałam się, że jak kupię test i mnie oszuka, to coś sobie zrobię. :? Ale z tymi myślami samobójczymi - to już mi przeszło. Popatrzyłam z innej perspektywy. Jakby się czuli rodzice, znajomi. Poza tym, rodzice napewno by mi pomogli .
Ostatnio edytowano 08 maja 2010, 22:21 przez vanity, łącznie edytowano 1 raz

przez vanity 08 maja 2010, 22:24
Tą obecną fobie miałam pierwszy raz z 3 miesiące temu. [?]
A teraz, już po raz drugi - od środy. Od środy mam jakieś zaburzenia pokarmowe. W dalszym ciągu nie wiem co to jest. Gdybym ich nie miała, napewno nie siałabym takiej paniki.

przez thedrspa6 08 maja 2010, 22:26
vanity napisał(a):rodzice napewno by mi pomogli .

Na pewno pomogą, bo Cię kochają i rozumieją, ale ja uważam, że taka rozmowa z rodzicami nie ma sensu, bo jesteś już wystarczająco dużą dziewczynką, zapewnię chodzisz do pierwszej klasy szkoły średniej, to po pierwsze, a po drugie jak to będzie wyglądać no i jak ktoś zareaguje gdy zapytasz się np:
Taty --> "Tato, czy mogę zajść w ciążę, jeśli użyję twojego ręcznika, albo żelu?"
Mamy --> "Mamusiu, czy na zgwałconej przez psa pościeli na której zostawił spermę może będę w ciąży?"

Pomyśl jakie to będzie pośmiewisko i jak to wygląda, albo twoja matka wpadnie w panikę i będzie zwariować gorzej od ciebie, a ojciec może spać z wygodnego fotela ze śmiechu.

vanity napisał(a):Od środy mam jakieś zaburzenia pokarmowe.

A nie przypadkiem zatrucie pokarmowe, no chyba, że z nerwów, bo ja tak czasem mam jak się zdenerwuję, albo nakręcę, to mi niedobrze, nie mogę jeść i latam do kibla jak głupi.

Śmiertelniczka napisał(a):Zły pomysł z tym testem.

Akurat czemu? Jak dziewczynka chce spróbować to czemu nie?

Sortuj wg