Lęki przed macierzyństwem ostatniej szansy,gamofobia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Lęki przed macierzyństwem ostatniej szansy

przez betty_boo 19 maja 2010, 12:09
Sama nie wiem, ale ta wizyta zasiala we mnie jeszcze wiecej watpliwosci,bo moze nie kocham meza i dlatego nie mamy dzieci, moje cialo samo daje taki znak- wiem ze to troche irracjonalne, ale takie mam mysli

jesli Cie to pocieszy to ja tez miałam i mam takie mysli. chociaz bez sensu byłoby gdyby kazda niepłodność była jakimś znakiem z nieba, prawda:)?

Re: Lęki przed macierzyństwem ostatniej szansy

przez amandia 19 maja 2010, 12:16
betty_boo napisał(a):
Sama nie wiem, ale ta wizyta zasiala we mnie jeszcze wiecej watpliwosci,bo moze nie kocham meza i dlatego nie mamy dzieci, moje cialo samo daje taki znak- wiem ze to troche irracjonalne, ale takie mam mysli

jesli Cie to pocieszy to ja tez miałam i mam takie mysli. chociaz bez sensu byłoby gdyby kazda niepłodność była jakimś znakiem z nieba, prawda:)?

Nigdy nie uważałam niepłodności (czy jakiejkolwiek innej choroby) za znak z nieba, czy za karę za coś - choć nie powiem takie myśli przelatywały przez moją głowę.
Niemniej idąc tym tokiem rozumowania osoba chora może pomyśleć np. skoro zachorowałem to może czas umierać, po co się leczyć, może to sygnał od Boga? Nie żyjemy w czworakach i dla mnie takie myślenie jest kompletnie pozbawione sensu, choć przyznaję się, jak widzicie sama mam takie myśli, choć potrafię zdać sobie sprawę z ich absurdalności, tylko co zrobić by się nie pojawiały skoro wiem, że są głupie :silence:

przez Kasia* 02 cze 2014, 14:00
To ja tak mam:/nie mam zamiaru wychodzić za mąż

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Imipramina 02 cze 2014, 17:43
a byłaś kiedyś u psychologa? jaka jest przyczyna Twojej niepłodności jeśli mogę zapytać?
boisz się, ale to czasami właśnie psychika ogranicza możliwość zajścia w ciążę
3mam kciuki za Ciebie

Sortuj wg