Siwienie spowodowane nerwicą?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Monika* 30 sie 2011, 00:01
skateordie, Za naturalny kolor naszych włosów odpowiedzialne są znajdujące się w korzeniach włosa melanocyty - komórki wytwarzające substancje koloryzujące - melaniny.
Pierwsze "siwe" - tak naprawdę wcale nie siwe, a całkowicie pozbawione barwnika - włosy pojawiają się wtedy, gdy melanocyty przestają prawidłowo funkcjonować. Czupryna ma wtedy kolor keratyn, z których włosy są zbudowane - biały lub lekko beżowy, czasami z odcieniem żółtego. Fizjologiczne - zwane też starczym - siwienie może rozpocząć się już między 30 a 40 rokiem życia.
Jeśli "szron" pokrywa skronie ludzi 20-25-letnich, to mamy do czynienia z siwizną przedwczesną, ale w wyniku przebycia niektórych chorób, bardzo silnego stresu albo znacznego wyniszczenia organizmu, bezbarwne włosy mogą pojawić się dużo wcześniej.
Najprawdopodobniej każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która mimo bardzo sędziwego wieku nie ma ani jednej siwej nitki we włosach. Nie ma reguły.
Obrazek
Główny Moderator

przez mm_ 07 wrz 2011, 15:07
Na pierwszym miejscu stoją geny jeśli chodzi o starzenie się. Mój wujek miał wszystkie siwe włosy w wieku 40 lat.

Co pewien czas wyciągam sobie siwe włosy z głowy, właśnie wtedy gdy nerwica i depresja najbardziej atakują, wtedy cera zaczyna robić się szara..więc moim zdaniem stres ma duży wpływ na starzenie się organizmu.
mm_

przez Amon_Rah 10 wrz 2011, 13:45
skateordie, ja mam z prawej strony z przodu calkiem siwe pasmo od 14-go roku zycia. I jestem pewien, ze bylo to spowodowane katowaniem przez ojczyma- alkoholika i trauma z tym zwiazana.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mm_ 10 wrz 2011, 14:22
27, a zaczęło się może dwa lata temu..
mm_

przez Misiek_NL 10 wrz 2011, 21:45
Ja też mam 27 i też siwieje na bokach... ;)

Ale podobno "szpakowaci" są przystojniejsi ;)
Misiek_NL

przez AgaRadom 10 wrz 2011, 21:53
niom ja mam 27 lat rowniez i na bokach skroni juz osiewialam od roku tak mam po zawalonym egzaminie z matury itd problemy z matmą eg.komosyjny nieudany związek

Sortuj wg