Siwienie spowodowane nerwicą?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Siwienie spowodowane nerwicą?

przez paradoksy 04 maja 2010, 13:01
Śmiertelniczka, starzenie się jest także kwestią genetyki, nie tylko środowiska, upodobań, przyzwyczajeń i diety.
paradoksy

przez magdalenabmw 04 maja 2010, 13:08
Do tego wszystkiego co napisała Paradoksy dodam jeszcze tylko pracę- wiadomo, że ktoś pracujący w urzędzie będzie lepiej wyglądał niż ktoś pracujący ciężko fizycznie. Natomiast wg mnie stres i napięcie mają wpływ na starzenie się, ale największy wpływ ma genetyka. Np w mojej rodzinie każdy chyba wygląda na więcej lat niż ma, natomiast w rodzinie mojego chłopaka każdy wygląda o wiele młodziej niż ma naprawdę, np on wygląda na 18-19 a ma prawie 25. Tak samo jego rodzice- są pod 60tkę a mają cery lepsze niż ja :evil:
Także tutaj wiele czynników ma znaczenie. Staraj się po prostu dbać o swoją psychikę, eliminować stresy jak tylko się da, choć wiem że to trudne.
magdalenabmw

przez linka 04 maja 2010, 13:14
Śmiertelniczka, z czystej ciekawości - Ty coś robisz konkretnego w życiu ?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 04 maja 2010, 14:00
przedwczesne siewienie to głównie sprawa odżywiania i genetyki ,ale zbyt silny stres też może powodować siwienie. Na pocieszenie mogę tylko powiedzieć ,że to był tylko sen ;) Na Twoim miejscu zaczęłabym panikować dopiero widząc te siwe włosy w odbiciu w lustrze ;)

przez yans 04 maja 2010, 14:17
Słyszałem o przypadkach osiwienia ze strachu w przeciągu jednej doby. Coś takiego przytrafiło się znajomej mojej mamy (czy komuś z jej rodziny?) w czasach wojny, gdzieś na zsyłce na Syberię. Nawet nie wiem ile w tym prawdy. Ale chyba trzeba się naprawdę mocno zestrachać, bo ja w nerwicy to miewałem potężne lęki i żaden włos mi nigdy nie osiwiał.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Paranoja 04 maja 2010, 16:22
rozmawiałam z moim fryzjerem kiedyś. Mam czarne włosy i właściwie wszystkie siwe, ratują mnie farby do włosów. powiedział, że to cechy dziedziczne a nie stresy czy inne rzeczy.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez linka 04 maja 2010, 16:33
Śmiertelniczka napisał(a):Studiuję, jestem na pierwszym roku. A skąd ta ciekawość? :P

Bo czasem mam wrażenie, że siedzisz i kminisz takie dziwne pytania ;) No i się zastanawiam czy masz jaką pokręconą pracę czy co.......ale studia też się nadadzą :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Natascha 28 cze 2010, 16:43
Wyczytałam kiedyś, ze podobno najszybciej siwieją blondyni a najwolniej rudzi...ale bo ja wiem?
Myślę, ze o tym decydują wyłącznie indywidualne predyspozycje i stres...w inne teorie nie dowierzam ;)
Natascha

przez lakuda 06 sty 2011, 21:26
z tego co zaobserwowałam, odkąd bardziej się stresuje, tym szybciej i więcej włosów mi siwieje niestety.. :(
chyba pogłebia mi się dół :(
lakuda

przez majster69xxx 10 sty 2011, 13:41
Udowodniono naukowo, że stres przyśpiesza procesy starzenia się człowieka, a co za tym idzie siwienie włosów.

przez ehhe 10 sty 2011, 14:15
Większość ludzi na tym forum jest młoda, czy też w średnim wieku, a się martwią o takie pierdoły. Za niedługo będzie temat wypadanie włosów łonowych w depresji czy też siwienie włosów na tyłku spowodowane stresem. Czekam z niecierpliwością ;)
ehhe

przez lakuda 10 sty 2011, 16:22
paradoksy, w tym temacie, w poście z 04 Maj 2010, 12:01 wyglądało, że Doksy też wyemigrowała..
ale się zestresowałam... :-|

[Dodane po edycji:]

ehhe napisał(a):wypadanie włosów łonowych w depresji

no akurat w tym wypadku, to to by było nawet niezłe ;)
lakuda

przez ehhe 10 sty 2011, 16:37
lakuda wiem że nie złe, dlatego napisałem że czekam z niecierpliwością :mrgreen: ;)
ehhe

Siwienie spowodowane nerwicą?.

przez skateordie 29 sie 2011, 23:47
Siwieję

Mam dziwny problem. Jestem chłopakiem, mam 15 lat i już siwieję. Dużo czytałem na ten temat, co może być tego przyczyną. Jestem pewien, że to nie genetyczne. Mój tata ma jeszcze wszystkie włosy w normalnym, czarnym kolorze, a mama ma nadal rude. Wyglądam dosyć dziwnie, ponieważ mam siwe z tylu głowy, po lewej stronie. Czy to może być skutkiem mojej nerwicy?
Ostatnio edytowano 30 sie 2011, 00:05 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Sortuj wg