Analiza pierwiastkowa włosa.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Analiza pierwiastkowa włosa.

przez Tharna 03 maja 2010, 14:42
Czy ktoś wykonywał takie badania?
Zastanawiam się czy nie wysłać włosów do badań, jednak są dosyć drogie... ale mogą za to pokazać stan organizmu, ewentualnych braków w nim w tym tych odpowiedzialnych za stan psychiki :smile:
Obrazek

Re: Analiza pierwiastkowa włosa.

przez Majster 03 maja 2010, 15:17
Tharna napisał(a):Czy ktoś wykonywał takie badania?
Zastanawiam się czy nie wysłać włosów do badań, jednak są dosyć drogie... ale mogą za to pokazać stan organizmu, ewentualnych braków w nim w tym tych odpowiedzialnych za stan psychiki :smile:

A niby w jaki sposób? No i czy chodzi o włosy spod pachy? Z tyłka? Z pleców? Z uda? Łonowe? Bo na głowie wszelkich pierwiastków dostatek skutkiem środowiska zanieczyszczenia i deszczów kwaśnych ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez linka 03 maja 2010, 15:23
Ja myślałam, że krew się bada na obecność lub brak ważnych pierwiastków w organizmie....eh czego to ludzie nie wymyślą, co by wyciągnąć od innych pieniądze.....dobry psychiatra i psycholog też ci powie co jest nie tak z twoją psychiką i to bez analizowania owłosienia :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Joaśka 03 maja 2010, 15:34
Tharna, ja robiłam takie badanie, dwukrotnie. Raz, gdy byłam malutka to mi zrobiono, a drugi raz w ubiegłym roku.
Analiza jest szczegółowa i warto ją zrobić jeśli nasz organizm był przez długi czas wycieńczony przez niedożywienie, odchudzanie itd. Pokazuje dość dokładnie braki bardzo wielu pierwiastków, proporcje między nimi itd.
Jeśli jednak organizm nie był narażony na długotrwałe głodówki, problemy z przyswajaniem pokarmu, niezdrową dietę opartą na sztucznych produktach oraz inne stany, które mogły spowodować poważne ubytki w pierwiastkach to spokojnie wystarczą badania podstawowych pierwiastków z krwi typu potas, magnez, sód, ferrytyna.
Oczywiście, jeśli zdecydujesz się jednak na analizę pierwiastkową włosów to znajdź koniecznie dobre laboratorium. Pozdrawiam serdecznie.
Joaśka

przez Tharna 03 maja 2010, 15:38
Majster, obojętnie. Podobno najlepiej te z głowy, ale mozna też łonowe ;)

hehe, ostatnio staje sie to coraz bardziej popularne, ale zanim podejme taką decyzję zapytam jeszcze o zdanie mojego lekarza. zobaczymy jaki ma poglad na to.

Trafiłam na analize włosa w necie rok temu jak szukałam informacji na temat moich zasłabnięć. Cena jednak nadal mnie odrzuca, może nie jest jakaś kolosalna, ale jakos szkoda mi 235 zł wywalić. Musze zobaczyć cennik badań krwi w laboratorium u mnie w mieście, może wyjdzie na to samo hahaha.

Najbardziej interesuje mnie witamina B12, kwas foliowy, magnez, potas :)

Joaśka, ale hormony to juz trzeba krew badać chyba, co?
Gdzie robiłas?
Obrazek

przez Joaśka 03 maja 2010, 15:42
Tak, hormony to tylko z krwi, zdecydowanie.
Robiłam w Warszawie, w CEMKO. www.cemko.pl ;)
Joaśka

przez LadyLuna 03 maja 2010, 16:02
Hmm ciekawe. Pierwszy raz wogóle o czymś takim słysze. Sama z czegoś takiego bym skorzystała ale taka cena :shock: Chociaż w sumie prawie tyle samo wydaje miesięcznie na leki.

przez *Wiola* 03 maja 2010, 16:06
Kiedyś chciałam, ale farbuję włosy , a to niestety wykluczało:(, nie słyszałam o opcji z łonowych:P

[Dodane po edycji:]

No i nie wiem jak się ma do wiarygodności badania, regularne zażywanie antydepresantów.
Moderator

przez Joaśka 03 maja 2010, 16:56
Włosy muszą być bezwzlędnie niefarbowane bądź mieć co najmniej 4 centymetrowe odrosty.
Z tego co wiem przyjmowanie jakichkolwiek leków nie wpływa na wiarygodność badania.
Przed badaniem nie powinno się pić kawy oraz alkoholu.
Joaśka

przez LadyLuna 03 maja 2010, 16:57
[quote="wiola173"]Kiedyś chciałam, ale farbuję włosy , a to niestety wykluczało
Uuu to ja odpadam a zdążyło mnie już to całe badanie zaintrygować.

przez Joaśka 03 maja 2010, 17:04
LadyLuna napisał(a):
wiola173 napisał(a):Kiedyś chciałam, ale farbuję włosy , a to niestety wykluczało
Uuu to ja odpadam a zdążyło mnie już to całe badanie zaintrygować.

No niestety, włosy muszą być naturalne, a jeśli już farbowane to trzeba poczekać na kilkucentymetrowe odrosty tak jak to zrobiłam ja. (na szczęście miałam kolor farby zbliżony do swojego naturalnego)
Joaśka

przez Tharna 03 maja 2010, 17:07
LadyLuna możesz odczekać aż będziesz miała odrosty, chociaz teraz ciepło sie robi to trudno sie az tak poświęcać heh ;)
niektóre kliniki robią też z włosów łonowych, tych raczej nie farbujesz :D
Obrazek

przez linka 03 maja 2010, 18:01
Tharna, te by trzeba było wyhodować :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Tharna 03 maja 2010, 18:16
no tak... hahaha :D
Obrazek

Sortuj wg