nerwica - leczysz ziołami czy lekami na receptę?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Jakie leki stosujesz na nerwicę?

Ziołowe
3
21%

Na receptę
11
79%

Liczba głosów : 14

Re: nerwica - leczysz ziołami czy lekami na receptę?

przez linka 27 kwi 2010, 20:28
zbychu, jeszcze jedna zaczepka, post nie na temat a dostaniesz nagrodę specjalną.

W temacie, nie ufam niestety persenom, nervomixom, i innym takim. Melisę piję - bo lubię jej smak, a czy działa - wątpię ;)
Na stałe od pewnego czasu biorę fluoksetynę - antydepresant przepisany przez psychiatrę, doraźnie w strasznych kryzysach alprazolam - no i oczywiście terapia.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zbychu 27 kwi 2010, 20:38
magdalenabmw jesli potrafisz czytac ze zrozumieniem nie ma potrzeby nic rozwijac..

linka nagroda specjalna na tym forum często dobrze swiadczy o osobie nią obdarowaną ..
Nasze ciało wie,czego potrzebuje mózg,gdyz potrafi sie on tego domagać-czasami nawet w wyjatkowo drastyczny sposob.

przez linka 27 kwi 2010, 20:39
zbychu, to świetnie, będziesz się mógł radować - temat jest o lekach a nie masturbacji, trzymaj się więc myśli przewodniej.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zbychu 27 kwi 2010, 20:42
niczego sie nie bede trzymał poniewaz opuszczam ten topik na dobre :mrgreen:
Nasze ciało wie,czego potrzebuje mózg,gdyz potrafi sie on tego domagać-czasami nawet w wyjatkowo drastyczny sposob.

przez carlos 27 kwi 2010, 21:46
Ja zagłosowałem na leki na receptę. Na nerwicę choruję prawie 2 lata.
Mam podzielone zdanie trochę na temat leków ziołowych czy tych na receptę.
Jak brałem leki psychotropowe i czułem się źle ( panika itd ) to ssałem validol i miałem wrażenie, że mi pomagał. Moze to była po prostu moja siła wiary? Placebo takie z lekami ziołowymi, bo skoro te mocniejsze nie działają, to jak mogą te słabsze?
Tak czy owak mogłeś jeszcze dodać do tej ankiety jeszcze jeden punkt. Leczenie bez żadnych farmaceutycznych produktów, tylko terapią :P

Zbych ale jesteś fajny i inteligentny. Nauczysz mnie tak???????
A tak serio nie spodziewałem się, że nawet tutaj herosów napiętej sieci znajdę. :D
Taki prosty temat, a tak trudno z odpowiedzią na jego treść?

przez *Wiola* 27 kwi 2010, 21:51
w ankiecie powinna być jeszcze jedna opcja: ja biorę leki prawie cały czas, ale sięgam również po ziółka.
Moderator

przez MARIAN1967 27 kwi 2010, 22:01
Dla mnie brakuje opcji;bez lekarstw i bez ziół , i tylko na taką zagłosuje.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez fobia 27 kwi 2010, 23:07
na receptę -choruję 4lata i jestem na etapie odstawiania leków. Melise pijam, ale nie działa na mnie jakoś za bardzo ;) na początku mojej choroby brałam Validol ,ale równie dobrze mogłam ssać cukierki miętowe ;) Więc myślę ,że coś takiego jak ziołowe tabletki na nerwicę to nieporozumienie i nie ma czegoś takiego :?

przez SHOWszon 28 kwi 2010, 01:38
temat stworzyłem z myślą taką że chciałem wiedzieć ile osób wybiera daną ścieźkę, celem tematu nie miało być pytanie co jest lepsze a jedynie określenie się czy ziółka czy leki na receptę. ja obecnie ziółka. 9 lat temu też miałem nerwicę, odrazu trafiłem do szpitala na miech, wtedy to był szok, nie znałem choroby. wtedy brałem leki pare miechów i było ok przez 6 lat. btw ankieta jest autorstwa moderki :D A co do Zbycha: nie kumam związku między stukaniem/brandzlowaniem a nerwicą. chyba lepiej że mi jeszcze staje? sam dobrze wiesz co potrafi się dziać z Twoim narządem podczas ciągłego stresu i lęku.

przez wovacuum 28 kwi 2010, 09:46
SHOWszon, z nerwica borykam sie juz ponad 9 lat.od 7 miesiècy mam wzglèdny spokoj(brak atakow lèkow i paniki).Rowniez od 7 miesiècy nie biorè zadnych benzo i tym podobnych.Pijè melisè,krople Bacha,magnez ,omega 3,zakonczylam rowniez terapiè behawioralno-poznawczà.Po prochach czulam siè fatalnie.Jak na razie dajè sobie radè stosujàc wlasnie "ziolka" w ktore to tak wiele osob nie wierzy.myslè,ze to kwestia indywidualna organizmu albo wiary w to,ze pomogà te owe ziolka ,czy inne roslinne srodki.
wierzè rowniez,w dobrà organizacjè dnia,jakis sport,(yoga jak najbardziej- dla cierpliwych).Ja namiètnie plywam-to moj sposob na tè cholernà chorobè;ale bez terapii nie bylo by efektow :D Bylam uzalezniona od prochow-i stàd tez moje bardzo negatywne podejscie do nich.Aaaa i jeszcze wierzè w moc zielonej herbaty i bialej :D
wovacuum

przez magdalenabmw 28 kwi 2010, 11:31
Wiecie w jakie zioła ja wierzę? W te:
http://jiaogulan.pl/kocipazur.html
Byleby nie był w kapsułkach, jedynie naturalna kora do parzenia.
magdalenabmw

przez SHOWszon 28 kwi 2010, 21:24
ja w sumie niekumam swojej nerwicy na teraz... w zasadzie olewam ją, ataków lęku praktycznie nie miewam już. za to te poddenerwowanie. ale ja zmieniłem się bardzo mentalnie. kiedyś była nieśmiałość i wyobcowanie. teraz lgnę do ludu i olewam swoje wcześniejsze kompleksy. z wiekiem człowiek się sporo uczy. nie ma sensu na stres, na doły, stwardniałem a jednak nerwica wciąż ze mną jest, więc silna to choroba ale ja im dalej tym silniejszy od niej. i niech spindala :D

przez Joaśka 28 kwi 2010, 21:31
Madzia - ja w te same zioła co Ty wierzę. :mrgreen: A całkiem na serio to słyszałam o zbawiennych właściwościach kociego pazura, ja niestety zetknęłam się z nimi jedynie w kapsułkach (detox+), ale i tak bardzo pomogły mi one we wzmocnieniu organizmu.
Joaśka

przez linka 28 kwi 2010, 21:38
Z ziół wierzę w miętę - na żołądek, w szałwię - na gardło, w koperek - na trawienie, amol - na przeziębienie, chmiel - na lekkie problemy ze snem no i w coś co się zwie maść z kotkiem- taki śmierdziel ziołowy na katar - o i na tyle by było :mrgreen:
No i jeszcze senes na przeczyszczenie :lol:
Przyjaciel forum

Sortuj wg