Jak się czujecie rano, po przebudzeniu?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Jak się czujecie rano, po przebudzeniu?

przez maggieflakes 16 kwi 2010, 15:17
mi tez rano nie chce sie w ogóle wstawać z łóżka, najpierw pojawia się zniechęcenie, że kolejny dzień przede mną, a potem lęk, a że ostatnio śpie prawie do 11 to ciągle się czuję śpiąca i przymulona na maksa, jeszcze gorzej się czuję jak wiem, ze muszę gdzieś iść...jak mi sie nic nie chce :(

przez eligojot 16 kwi 2010, 15:40
Zerknijcie na ten wątek:

post181660.html?hilit=koszmarne%20przebudzenia#p181660

Co prawda moja wypowiedź jest już trochę nieaktualne, bo dość dobrze sobie radzę z objawami nerwicowymi, ale generalnie moment przebudzania się to najgorszy moment mojego dnia.
Jest to irracjonalnie, ale zawsze budzę się i pierwsza myśl, to czy nie mam gorączki, czy nie chce się mi wymiotować, czy mnie nie boli żołądek, czy mnie nie boli głowa... a w końcu czy nie jestem sparaliżowany. To strasznie głupie, ale zdarza się codziennie prawie...

A bywało i gorzej - jak tylko wystawiałem nogę z łóżkę, zaczynały się takie nudności jakich świat nie widział, jakbym normalnie był w ciąży... Nie będę już wspominać o lęku wolnopłynącym, który wtedy atakował ze zdwojoną siłą... Teraz też czasem to się zdarza (znaczy ten lęk poranny), ale bardzo rzadko i w dniach, kiedy rzeczywiście mam prawo się czegoś obawiać (egzamin, kolowkium lub ważne spotkanie).
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Kn24 16 kwi 2010, 19:43
ja to mam roznie raz lepiej raz gorzej jak wstaje...ale ogolnie to ostatnio budzac sie czuje sie tak jakbym w ogole nie kladla sie spac taka totalnie slaba bez sil... ta nerwica to przeklenstwo...
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 16 kwi 2010, 21:59
Od kilku dni budzę się bardzo zmęczony. W nocy mam dużo snów. Poza tym zwykle mnie brzuch boli.

przez Joaśka 16 kwi 2010, 22:19
Dobry pomysł z tym miodem i cytryną Madziu, ja wprawdzie nie mogę jeść/pić miodu, ale jeśli ktoś może to super opcja, i bardzo wzmacnia. :smile:
Ja generalnie od południa czuję się już dobrze, ale właśnie po przebudzeniu bardzo kiepsko, cała obrzęknięta... :( Aha, i budzę się z koszmarnym pragnieniem, po prostu pali mnie w gardle, i całe ciało emanuje strasznym gorącem (nie, nie wydaje mi się, bo dałam się dotknąć bliskim :P ), jest mi potwornie sucho... Trochę lepiej robi mi się, gdy zjem śniadanie.
Joaśka

przez Lili-ana 17 kwi 2010, 03:24
Sorrow napisał(a): W nocy mam dużo snów. Poza tym zwykle mnie brzuch boli.

Mnie może nie zwykle ale często boli brzuch rano ale to pewnie wynik tego, że mam problemy... że tak powiem z regularnym wypróżnianiem się... Ach, to moja "bolączka" od dawna, od czasów dzieciństwa. Ale powoli zaczynam mieć tego świadomość, czemu tak jest, co jest/może być tego przyczyną... :smile:

A snów mam jak zwykle dużo i są fascynujące :D :D

Pozdrawiam ciepło :smile:
Lili-ana

przez puszekokruszek 17 kwi 2010, 08:11
Ja budzę się niewyspana od prawie 12 lat :roll: w tym okresie może ze 3 razy wstawałam w miarę wypoczęta.
Generalnie to po obudzeniu jestem na tyle zamulona, że żadne lęki itp do mnie nie dochodzą.
Po pół godzinie zaczyna się zniechęcenie, zmęczenie i nerrrwy :twisted:
Almost dying changes nothing, dying changes everything...
"Istnieje wiele rodzajów czubków:od depresji dwubiegunowej po socjopatię"("Krew Manitou",G.Masterton :) )

przez mariogangsta 17 kwi 2010, 09:36
Tak mniej więcej 10 do 15 minut po przebudzeniu czuję niesamowity lęk,do tego dochodzi biegunka i tak codziennie...:(

przez zdesper 17 kwi 2010, 11:00
Mam to samo.Własciwie to lęk mnie budzi...
zdesper

przez magdalenabmw 17 kwi 2010, 11:17
Oj to dobrze, że nie jestem sama :roll: A tylko mnie głowa boli jak wstaję? Bo tak czasem jest. Albo czasem mam mdłości (ale lekkie, muli mnie, ale nie wymiotuje) i do tego czasem boli mnie też brzuch - macie mulenie rano? (nie, nie jestem w ciąży). Mi to nie codziennie się zdarza, ale czasem owszem. Był taki miesiąc że codziennie, a były miesiące że wcale. Różnie.

Dziś wstałam, głowa boli, kręciło mi się chwilę w tej głowie jak wstałam z łóżka, wszystko mnie boli, nie mam siły, energii...
Rzygam już tą nerwicą.

Lęku nie ma już na szczęście, ten etap mam za sobą.

Powiedzcie- czy biorąc leki albo chodząc na psychoterapię człowiek jest w stanie pozbyć się tego ch**owego samopoczucia?!

Joasia- też mam zawsze pragnienie, dlatego w nocy przy łóżku trzymam wodę i piję w nocy.
magdalenabmw

przez Lili-ana 17 kwi 2010, 12:05
magdalenabmw napisał(a):Powiedzcie- czy biorąc leki albo chodząc na psychoterapię człowiek jest w stanie pozbyć się tego ch**owego samopoczucia?!

Tak :D
Lili-ana

przez magdalenabmw 17 kwi 2010, 12:07
Bo ja będąc na lekach czułam się równie ch*jowo jak i bez nich wcześniej.
Mam nadzieję, że psychoterapia mi pomoże. I że poranki będą inne.

Kurcze, a w wakacje jak mieszkałam nad morzem to tak nie było. Wstawałam pełna energii i biegłam pracować.
magdalenabmw

przez _incognito_ 17 kwi 2010, 12:24
ja kazdego dnia budze sie zdolowany trzese sie , licze oddechy i zastanawiam nad sensem zycia... porazka
_incognito_

przez pajak 18 kwi 2010, 10:20
Myślę, że bardzo ważne jest to "jacy" kładziemy się wieczorem spać. Jeśli kładę się wieczorem zdołowany lub wnerwiony to rano nic mi się nie chce. Kiedyś, sen pomagał mi się wyluzować, położyć się zmęczonym, zły a wstać wypoczętym i zadowolonym. Teraz wieczorem muszę położyć się z dobrym humorem bo inaczej rano jest bardzo ciężko.
Obrazek

Sortuj wg