Lękowcy nie palcie marihuany...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Lękowcy nie palcie marihuany...

przez bardziej_plejer 06 lip 2010, 20:08
Kurde, a ja sie tak zastanawiam, ze moze to przez to jak zostalismy wychowani.
Moze to podswiadome obwinianie sie: "ale sie zcpalem", "ale sie schlalem"... powoduje
takie poczucie winy, ze ja siedze z nerwica a ty z kolei wkrecasz sobie psychoze...
Moze to jest nerwicowa wkretka, bo np. Ojciec albo Matka nam kiedys nagadali
"nie pij, nie pal, bo umrzesz i bedziesz zly"...?

Nie namawiam absolutnie do jednego ani drugiego, bo i jedno i drugie po prostu SZKODZI.

A odpowiadajac na Twoje pytanie... ja nastepnego dnia jestem totalnie glupi.
Absolutnie wszystko mi wisi, jednego mejla z 5 zdan czytam pol godziny...
Zawsze wtedy mowie "sorry, mam kaca, jestem glupi i nie wiem co sie dzieje...".
Ale tak bylo kiedys. Obecnie boje sie pic :-/ bo boje sie, ze sie uzaleznie :-D nawet po jednym piwie.

[Dodane po edycji:]

Jeszcze co jest dziwne, to to, ze na wszystkich stronach o marihuanie pisza:
Marihuana zmniejsza bol, lek i niepokoj...

:silence: :nono: :blabla: JASNE...
Tylko spokoj nas uratuje.

http://www.ambientmusicguide.com/pages/radio/audioPage.php
Polecam zatopic sie w dobra uspokajajaca muzyke :)

przez Grześ_@24 07 lip 2010, 00:20
No wiesz też testowałem z marichuaną amfetaminą i alkoholem przy swojej nerwicy kosztem dnia następnego i powiem ci ze i powiem ze swojego doświadczenia ze po amfetaminie oraz po alkoholu to wszystko mija nic mi nie dolega żadnych lęków nie mam pod wpływem.

Lecz po marichuanie a konkretniej po skunie jest jazda i to nie za przyjemna plusem jest tylko to ze jak sobie zapale to następnego dnia czuje się po prostu zmęczony a po alkoholu jest koszmar :time:

A i jeszcze jedno kiedyś gdy jeszcze nie miałem problemu z objawami nerwicy , to gdy zapaliłem sobie od czasu do czasu to ogarniał mnie lęk dlatego również paliłem sporadycznie.

przez bardziej_plejer 07 lip 2010, 11:38
Niewatpliwie palic nie wolno, a alkohol ograniczac. Kurcze, to szkodzi przeciez... :time: :yeah:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cookiecrisp 07 lip 2010, 16:48
ja mam taki problem, że na mnie zielsko w ogóle nie działa :shock: nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje xD umiem się zaciągać, palę (paliłam?) papierosy, a skręty biorę ze sprawdzonego źródła.
więc się zastanawiam co ze mną jest nie tak :mrgreen: nie żebym jakoś szczególnie nad tym ubolewała, ale to jednak dziwne. z mocniejszymi używkami nie eksperymentuję, za bardzo boję się reakcji mojego popiep*****go układu nerwowego.
a alkohol lubię, ściślej mówiąc, lubię stan upojenia alkoholowego. udaje mi się wtedy trochę wyluzować i zapomnieć o nerwicy. oczywiście, wszystko z umiarem. zwłaszcza jak się bierze leki (ja już moje odstawiłam, więc akurat tym nie muszę się już przejmować). ataki paniki pojawiają się wówczas nie częściej i nie rzadziej niż na trzeźwo. także u mnie z tym jest w porządku :D

przez bardziej_plejer 08 lip 2010, 18:32
lepiej nie kombinuj z zielskiem, bo sie nabawisz jeszcze jakiegos gowna jak ja...
wiesz, niektore rzeczy czyhaja tylko, zeby w nas uderzyc, wiec po co im pomagac? ;)

alkohol rzeczywiscie troche rozluznia (ma dzialanie przeciwlekowe - stad tylu alkoholikow...),
ale zbyt czesto nie ma co pic, bo najzwyczajniej w swiecie mozna sie uzaleznic...

pozdro

przez halenore 08 lip 2010, 21:49
Zapaliłam marychę 2 razy w życiu.3 tygodnie później ujawniła się moja nerwica...Nie uważam,żeby był to zbieg okoliczności.
Z tego typu rzeczy spróbowałam dwóch typów i żałuję bardzo,że mnie w ogóle podkusiło.Odkąd zdiagnozowano u mnie nerwicę,"nie bawię się w ten sposób".A z alkoholem też bardzo ostrożnie.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez cookiecrisp 08 lip 2010, 21:56
halenore napisał(a):Zapaliłam marychę 2 razy w życiu.3 tygodnie później ujawniła się moja nerwica...Nie uważam,żeby był to zbieg okoliczności.
oczywiście że to mogło mieć związek. mnie psychoterapeutka na początku wywiadu pytała czy miałam kontakt z takimi substancjami, ale akurat u mnie nie miało to związku bo zaczęłam "mieć kontakt" dopiero parę miesięcy PO ujawnieniu się choroby...

przez pete_27 08 lip 2010, 23:40
Różnych rzeczy próbowałem, ale marycha to wg mnie jedno z większych ścierw pod tym względem. Wylądowałem kiedyś w szpitalu z "zawałem" po zielsku. I to nie był jakiś wkręt, który się instalował i skończył w taki sposób, ale nagłe uderzenie piorunem, które sprawiło, że dostałem w 1 s takiego ataku paniki, że przesada. Nigdy tak się nie bałem, ludzie palący ze mną byli przerażeni moim stanem. Dziś się z tego śmieję, ale wtedy było strasznie.
pete_27

przez love_caffeine 08 lip 2010, 23:46
A ja kiedyś czytałam, że marychę przepisuje się w USA chorym na depresję. Nie mam nerwicy i kusi mnie żeby zapalic..
...I'll be there as soon as I can, but I'm busy mending broken pieces of the life I had before...
...There's nowhere left to hide, in no one to confide, the truth burns deep inside and will never die...

przez bardziej_plejer 09 lip 2010, 00:12
pete_27 napisał(a):Różnych rzeczy próbowałem, ale marycha to wg mnie jedno z większych ścierw pod tym względem. Wylądowałem kiedyś w szpitalu z "zawałem" po zielsku. I to nie był jakiś wkręt, który się instalował i skończył w taki sposób, ale nagłe uderzenie piorunem, które sprawiło, że dostałem w 1 s takiego ataku paniki, że przesada. Nigdy tak się nie bałem, ludzie palący ze mną byli przerażeni moim stanem. Dziś się z tego śmieję, ale wtedy było strasznie.

Mialem dokladnie tak samo i niech to bedzie przestroga dla innych!

love_caffeine napisał(a):A ja kiedyś czytałam, że marychę przepisuje się w USA chorym na depresję. Nie mam nerwicy i kusi mnie żeby zapalic..

Ja wlasnie siegnalem po nia bedac w depresji (po stracie kogos bliskiego, rozstaniu)... wypalilem za duzo (dzis doszukuje sie w tym dzialania autodestrukcyjnego) i moj stan depresyjny tylko sie poglebil. Dostalem totalnego ataku paniki, ktory trwal 4 godziny. Myslalem, ze umieram i jednoczesnie chcialem umrzec, bo nie bylem w stanie tego zniesc... ale udalo sie i zdecydowanie przestrzegam. Jakby na to nie patrzec, to jest to substancja psychoaktywna i modyfikuje chemie mozgu. Ja wole w takie rzeczy nie ingerowac. Lepiej korzystac z tego co juz mamy, czyli np. przez wysilek fizyczny doprowadzic swoj organizm do wytwarzania endorfin ;)

przez Infiniti 09 lip 2010, 00:32
dzięki autorowi tematu że to napisał.
Wszystko zrozumiałem... paliłem gandzie jakies 3 tygodnie temu a przez ten czas co jakiś czas mam dziwne myśli, myślałem już że już po mnie , że moje życie się zmieni bo jestem psyhiczny, że bede potrzebował sesji u psychologów leków itp.
Podejrzewałem u siebie juz wszystkie choroby psychiczne. Wszystko co przeczytałem w necie potrafiłem sobie wkręcić że to mam.
Jak poczytałem o schizofrani idąc miastem wkrecałem sobie ze mysle że wszyscy ludzie o mnie mowią i wiedzą ze jestem chory.
Jednak ogarnąłem się i juz jest lepiej. Właśniedziś to wszystko sie działo. To już druga taka akcja że znowu mam napad dziwnych mysli i nie moge sie zebrać w całość. Za pierwszym razem 3 dni po spaleniu marihuany miałem wrażenie że gadam ze swoim sumieniem, bogiem i nie mogłem zasnąć przez to. Miałem wrażenie że jestem psychicznie chory...
Teraz bardzo żałuje że postanowiłem wgl zapalić...
bo to juz 2 raz mam tak że cały dzień chodzę przestraszony i nie wiem czy to będzie wracało.

przez bardziej_plejer 09 lip 2010, 07:27
a jak ci bylo po samym zapaleniu?
miales jakies leki,strach czy euforie?

mi to wszystko o czym pisze powoli mija, w trzecim miesiacu. pierwsze dwa byly naprawde ciezkie tj.ciagle karanie siebie za to co sobie zrobilem i wmawianie sobie,ze zwariowalem. prawda jest taka,ze to tylko mysli... mysli powoduja,ze sie boimy niewiadomoczego...

ale tak jak pisze,mija trzeci miesiac i po pierwsze prawie juz nie pamietam tamtej schizy(madry ten mozg jest,ze zapomina;)) a po drugie nie mam juz albo mam,ale w mniejszym stopniu te posrane mysli. zielsko to nie zabawa dla mnie i innym tez nie polecam;)

ps.jesli bedziesz sie zadreczal,to wymysl sobie jakies miejsce,o ktorym bedziesz myslal,gdy cie najdzie np.plaza,polana,jakies przyjemne miejsce z wakacji-to pomaga.no i cierpliwosci-daj glowie czas,by mogla wrocic do rownowagi;)

przez Infiniti 09 lip 2010, 10:51
no właśnie po zapaleniu czułem się normalnie, nie miałem jakiś lęków...
3 dni potem miałem chyba flash back i nie mogłem zasnąć miałem wrażenie że mowi do mnie Bóg, albo sumienie. Przechodziły mi straszne myśli, nie mogłem się skupić, myślałem że już koniec, że zwariowałóem..
minęło jakies 3 tygodnie a wczoraj cały dzień olęku.. wszystko co przeczytałem o jakiejś chorobie w internecie zaraz sobie wmawiałem... byłem pewny że mam schizofrenie. Dzisiaj wstałem z kołoczącym sercem i znów z tą obawą. Ale jak narazie myśle racjonalnie i oprócz lekkich motyli w brzuchu chyba czuje się lepiej.
Narazie nie mam zamiaru mówić o tym rodzicom bo myśle że poprostu zapomnę i po wszystkim. że z czasem to minie.

przez barman487 24 wrz 2010, 09:38
Witajcie! Ja powiem Ci ziomeczku ze da rade palic marihuane w trakcie tej choroby, aczkolwiek trzeba zaczynac od małych dawek nawet mniej niz pół "lufki" i najlepiej w lolkach.Trzeba tez myslec o tym, ze wiesz dobrze ze to choroba psychiczna i ze masz na nią serdecznie wy***ne(przepraszam za wulgaryzmy ^^).Ja 4 mc-e temu przezywałem koszmary z nerwicą lękową i nerwicą serca :shock: Tyle ze ja miałem jeszcze na początku codziennie ze umieram bałem sie różnych hałasów pisków itp i czułem sie jakbym byl w snie jakims.Wczesniej ze 2 miesiące temu jak zapalilem tak samo miałem jak ty (serce wali i nie obeszlo sie bez szpitala), ale nie byłem na to jeszcze gotowy psychicznie.Wczoraj zapalilem wlasnie w takich mini dawkach, pozniej troszke zwiekszylem i gitara.Ale nie będe jarac dzien w dzien jak kiedys bo uwierzcie ze to moze pogłębic naszą chorobe.Heh trzymajcie sie i duzo nie palcie.Pozdro :papa:

Infiniti napisał(a):dzięki autorowi tematu że to napisał.
Wszystko zrozumiałem... paliłem gandzie jakies 3 tygodnie temu a przez ten czas co jakiś czas mam dziwne myśli, myślałem już że już po mnie , że moje życie się zmieni bo jestem psyhiczny, że bede potrzebował sesji u psychologów leków itp.
Podejrzewałem u siebie juz wszystkie choroby psychiczne. Wszystko co przeczytałem w necie potrafiłem sobie wkręcić że to mam.
Jak poczytałem o schizofrani idąc miastem wkrecałem sobie ze mysle że wszyscy ludzie o mnie mowią i wiedzą ze jestem chory.
Jednak ogarnąłem się i juz jest lepiej. Właśniedziś to wszystko sie działo. To już druga taka akcja że znowu mam napad dziwnych mysli i nie moge sie zebrać w całość. Za pierwszym razem 3 dni po spaleniu marihuany miałem wrażenie że gadam ze swoim sumieniem, bogiem i nie mogłem zasnąć przez to. Miałem wrażenie że jestem psychicznie chory...
Teraz bardzo żałuje że postanowiłem wgl zapalić...
bo to juz 2 raz mam tak że cały dzień chodzę przestraszony i nie wiem czy to będzie wracało.

Heh, nerwica lękowa połączona z nerwicą natręctw.Powinienes udac sie do psychiatry nie do psychologa(chyba ze będzie naprawde dobry).Ja jade na psychoterapie za tydzien i mam nadzieje ze spierd*le od tego całego "matrixa".

Sortuj wg