Nerwica choroba zamożnych czy biednych ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica choroba zamożnych czy biednych ?

przez plugins 29 mar 2010, 20:33
Zastanawiam się kim są ludzie którzy chorują na nerwicę lękową tzn kim są w większości :? Przyznam że tych których ja znam a borykają się z tym problemem są to raczej ludzie stabilni finansowo wręcz wszystko mają :? Przyszło mi to do głowy bo dziś poznałem człowieka biednego ale szczęśliwego ! Biednego w tym sensie że żyje skromnie od 1 do 1 nie i jak sam powiedział dziś do mnie cyt .. " Ja nie choruję na nic , bo nie mam na to czasu " Dało mi to do myślenia :?
ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD SENSEM SWOJEGO ŻYCIA , SAM FAKT ŻE JESZCZE ŻYJE NAJBARDZIEJ MNIE ZADZIWIA !

Re: Nerwica choroba zamożnych czy biednych ?

przez Majster 29 mar 2010, 20:57
Byl tu kiedys taki temat: czy nerwica to choroba ludzi inteligentnych? Moim zdaniem równie niedorzeczny jak powyzszy. Z czego wynika chęć takich ustaleń? Jakies kompleksy? Bez urazy, wyjasnijcie mi to jak krowie na rowie bo nie kumam.. :mrgreen:
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez MARIAN1967 29 mar 2010, 20:59
Ja niestety choruje od czasu do czasu,bo jestem człowiekiem.Nie czuje się ani biedny, ani bogaty.Najczęściej grypa albo angina, a jak mam czas to i nerwica też nie pozwala mi zapomnieć ,że i ona też u mnie występuje.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez plugins 29 mar 2010, 21:11
Ja jednak mam wrażenie że ludzie zamożni częściej zapadają na nerwicę :idea: Mają wszystko ! ale często nie mają miłości , tam gdzie kasa tam rozwody tam zdrady tam stres żeby czasami jej nie brakło :/ biedni żyją inaczej , mają inne cele ! mniej ambitne w tym pozytywnym znaczeniu " mają miarkę " jeśli chodzi o kasę ! Większość tych co sobie nie radzą to właśnie właściciele firm , dyrektorzy , managerowie , kierownicy . Ludzie którzy wyjechali za kasą za granice . Czy aby nie mam racji :/ To jest tylko moja teoria może się ktoś zgodzić lub nie ! Dowodem są kolejki prywatnie do psychologa gdzie wizyta to 50 - 80 czasami więcej a chętnych cała masa !
ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD SENSEM SWOJEGO ŻYCIA , SAM FAKT ŻE JESZCZE ŻYJE NAJBARDZIEJ MNIE ZADZIWIA !

przez wovacuum 29 mar 2010, 21:24
plugins napisał(a):Ja jednak mam wrażenie że ludzie zamożni częściej zapadają na nerwicę :idea: Mają wszystko ! ale często nie mają miłości , tam gdzie kasa tam rozwody tam zdrady tam stres żeby czasami jej nie brakło :/ biedni żyją inaczej , mają inne cele ! mniej ambitne w tym pozytywnym znaczeniu " mają miarkę " jeśli chodzi o kasę ! Większość tych co sobie nie radzą to właśnie właściciele firm , dyrektorzy , managerowie , kierownicy . Ludzie którzy wyjechali za kasą za granice . Czy aby nie mam racji :/ To jest tylko moja teoria może się ktoś zgodzić lub nie ! Dowodem są kolejki prywatnie do psychologa gdzie wizyta to 50 - 80 czasami więcej a chętnych cała masa !

co za bzdura 8) nerwicè mialam zanim wyjechalam za granicè.teraz kiedy moja sytuacja finansowa jest stabilna ,objawy nerwicy lagodniejà..nie zgadzam siè z Tobà.
wovacuum

przez Majster 29 mar 2010, 21:30
plugins napisał(a):Ja jednak mam wrażenie że ludzie zamożni częściej zapadają na nerwicę :idea: Mają wszystko ! ale często nie mają miłości , tam gdzie kasa tam rozwody tam zdrady tam stres żeby czasami jej nie brakło :/ biedni żyją inaczej , mają inne cele ! mniej ambitne w tym pozytywnym znaczeniu " mają miarkę " jeśli chodzi o kasę ! Większość tych co sobie nie radzą to właśnie właściciele firm , dyrektorzy , managerowie , kierownicy . Ludzie którzy wyjechali za kasą za granice . Czy aby nie mam racji :/ To jest tylko moja teoria może się ktoś zgodzić lub nie ! Dowodem są kolejki prywatnie do psychologa gdzie wizyta to 50 - 80 czasami więcej a chętnych cała masa !
Zgadlem: kompleksy :mrgreen: :mrgreen:
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez *Wiola* 29 mar 2010, 21:36
Tu akurat się z Tobą nie zgodzę , widziałam wielu nerwicowców i byli to ludzie z najróżniejszym statusem materialnym. Pewnie nie ma takich badań, ale myślę ,że byłoby po równo.
Natomiast mam inne zdanie na temat o , którym wspomniał Majster. Wg mnie częściej chorują ludzie inteligentni i nie wynika to z leczenia jakichś moich kompleksów.
Moderator

przez MARIAN1967 29 mar 2010, 21:52

No,cóż jeśli ktoś ma ambitne cele w życiu [nie realne do swoich możliwości fizycznych i psychicznych],to musi za to zapłacić słoną cenę. W przyrodzie nic nie ginie , tylko zmienia właściciela ,pieniądze też.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez magdalenabmw 30 mar 2010, 12:21
Wiecie co, bo może jak człowiek ma pieniądze to nie ma innych problemów i wtedy za bardzo koncentruje się na sobie, na swoim zdrowiu. A jak jest biedny to nie ma czasu myśleć o takich pierdołach, bo myśli tylko o tym jakby tu kasę zdobyć ;)

Ale nie wydaje mi się że to ma jakiś wpływ. U mnie nerwica dawała sygnały już jak byłam dzieckiem, wtedy nikt nie mógł przewidzieć jaka będzie moja sytuacja finansowa w przyszłości (a wtedy była lipna).
magdalenabmw

przez linka 30 mar 2010, 12:23
To jak rak, nie wybiera w ludziach majętnych czy ubogich, po prostu "wybiera ofiarę" i ataken :evil:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez plugins 30 mar 2010, 12:54
Pięknie powiedziane ... " to jak rak " :cry:

przez betty_boo 30 mar 2010, 19:13
zgadzam się ze dobra sytuacja materialna moze powodowac nerwice bo wbrew pozorom czesto pociąga za sobą rózne syfy, jak opisuje plugins...

przez plugins 30 mar 2010, 19:20
No w końcu ktoś się z tym zgodził :great:

przez linka 30 mar 2010, 19:52
Mi się zaś wydaje, że ewentualnie jeśli miałabym się opowiedzieć po jednej stronie wybrałabym ludzi biednych, niepewność jutrzejszego dnia, złe warunki materialne, co za tym idzie często zła kondycja psychiczna, praca na kilka etatów za marne pieniądze lub brak jakiekolwiek pracy,brak zajęcia, poczucie bycia nieudacznikiem życiowym, niemożność pozwolenia sobie na zaspokojenie podstawowych potrzeb.......depresja + nerwica mają ułatwioną drogę.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg