Prośba o przeanalizowanie wypisu.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Prośba o przeanalizowanie wypisu.

przez Pedzel 29 mar 2010, 19:05
Witam.

Większość danych jest w normie ale prosiłbym o przeanalizowanie holtera :

12- odprowadzeniowy Holter EKG przeanalizowano około 103 tys. zespołów QRS. Przez cały czas badania utrzymywał się rytm zatokowy ze średnią częstością ok. 78/min częstścią ok. 38/min o godz 23:45 i maks. częst. 163/min o godz. 14:46. Zarejestrowano 1 pauzę o czasie trwania 2,1 sek o godz. 05:19 spowodowanej zahamowaniem zatokowym. Stwierdzono 88 okresów bradykardii zatokowej (tylko podczas snu). Stwierdzono 28 okresów tachykardii zatokowej (tylko w czasie aktywności dziennej). Zarejestrowano 95 pojedynczych pobudzeń dodtakowych nadkomorowych. Obserwowano w trakcie badania niemiarowość zatokową, najprawdopodobniej oddechową - głównie w nocy. Bez arytmii komorowej. Bes istotnych zmian odcinka ST.

Dzięki z góry.

Re: Prośba o przeanalizowanie wypisu.

przez Anonymous 29 mar 2010, 23:24
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez Pedzel 30 mar 2010, 00:33
No wlasnie mam dosc czeste. A jak bardzo to grozne? Jakos sie to leczy?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anonymous 30 mar 2010, 09:02
Anonymous

przez Pedzel 30 mar 2010, 10:26
Dzięki.

No na wypisie napisano, że zaleca się dalsze leczenie w poradni Psychologicznej bądź PZP. Moje pytanie czy mam się tym przejmować? Czy bez tej poradni się obejdzie.

przez linka 30 mar 2010, 10:53
Pedzel, no hmm to zależy....czujesz, że coś jest nie tak? Jakieś objawy masz?
Jeśłi tak no to raczej bez konsultacji u psychiatry się nie obejdzie.......ale to nic strasznego :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Pedzel 30 mar 2010, 11:11
A dlaczego się nie obejdzie?

Nie zrozumcie mnie źle. Chcę tylko wiedzieć czy fizycznie nic mi nie dolega. W szpitalu mam nadzieję przeglądał te badania kardiolog. Miałem robione echo, badania krwi. Wszystko w normie. Tylko ta pauza... Chciałem właśnie wiedzieć czy to normalne u zdrowych ludzi. Od dwóch dni nie odczuwam już przeskoków serca.

przez Anonymous 30 mar 2010, 18:55
Anonymous

przez Pedzel 30 mar 2010, 19:16
No właśnie kardiolog nie znalazł niczego złego w moich wynikach. Po prostu moim zaleceniem przy wyjściu ze szpitala było "wyluzowanie się". Lekarz nie doradzał mi żadnej wizyty u psychologa więc dziwi mnie teraz na wypisie że mam się udać do poradni PZP.

Miałem także robione badania krwi, ukg, ekg. Wszystko w normie.

Pozdrawiam

przez shadow_no 30 mar 2010, 20:22
Pedzel, kiedyś podczas ataku paniki miałem zrobione ekg które było jednym wielkim bazgrołem gdzie lekarka mówiła coś o dodatkowych skurczach nadkomorowych, arytmii i innych dziwnych rzeczach. Po konsultacjach okazało się, że takie kwiatki stały się przez stres. Oprócz konsultacji z kardiologiem i psychiatrą polecam regularne przyjmowanie magnezu.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Pedzel 30 mar 2010, 20:32
Hejka,

Magnez przyjmuję teraz regularnie (ten z biedronki myślę, że wystarczy). Serce jakoś się uspokoiło to znaczy nie czuję dodatkowych skurczy czy przeskoków. Jedyne co mnie martwi to ten holter. Podczas noszenia go biegałem po schodach w ciągu dnia. Bradykardie nocą też ponoć normalna sprawa gorzej właśnie z tą przerwą czy zahamowaniem zatokowym. To mnie martwi. Chciałbym wiedzieć czy jestem jakoś chory na serce czy nie. Ale skoro kardiolog ze szpitala nie stwierdził żadnej patologi tylko kazał mi się wyluzować to go posłucham. Jeśli zacznę znów odczuwać jakieś przeskoki to pójdę znów do lekarza. Na wypisie tylko było rozpoznanie "zaburzenia psychosomatyczne."

Mam nadzieję, że nie dostanę jakiego zawału w nocy...

Pozdrawiam

przez Anonymous 30 mar 2010, 20:43
Anonymous

przez Honey_lady 30 mar 2010, 20:44
Pedzel, Twój wynik nie jest idealny, pewnie wskutek zab. nerwicowych, tak myślę. Ale ze wzgl. na tą dwu-sekundową przerwę radzę idź do kardiloga. Wydaje mi się, że powinieneś dostać jakiś beta-bloker na serducho. Dziwne, ze lekarz ci tego nie przepisał.

przez shadow_no 30 mar 2010, 20:45
Pedzel, najgorsze co możesz zrobić to dać się diagnozować via internet. ;-) Jeżeli lekarz mówi, że ok to najprawdopodobniej nie masz się co martwić. A tym bardziej nie masz co pytać o diagnozę tutaj, gdzie po 1 nie koniecznie dostajesz odpowiedzi od specjalisty a 2 nie koniecznie wszyscy znają Twoje wyniki badań.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Sortuj wg