dławienie w gardle

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

dławienie w gardle

przez Adzia-no23 25 mar 2010, 23:14
Witam,
Nie wiem co to jest nerwica czy co, od jakiegos czasu strasznie meczy mnie dławienie w gardle, uscisk. Pracuje w sklepie i najbardziej nasila sie wlasnie to dlawienie w czasie pracy,co mi ją naprawde utrudnia i rano przed, jak wracam do domu juz jest lepiej, jak gdzies musze wyjsc jest tak samo, zawsze nosze przy sobie tic taki i moze jest to dziwne, ale kiedy poczuje ze zaczyna mnie dlawic biore tic taka lub innego cukierka i troche przechodzi. Nieraz mam takie napady dlawienia, że az naciaga mnie na wymioty. Jest to strasznie męczące i nieprzyjemne, co zrobic zeby sie tego pozbyc, czy ma ktos podobne objawy?

Re: dławienie w gardle

przez Paranoja 26 mar 2010, 00:41
poczytaj o kuli histerycznej ;)
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez fobia 26 mar 2010, 00:55
Adzia-no23, też to przechodziłam. Normalka przy nerwicy ;) Przeszło, nawet nie wiem kiedy ,po prostu ustąpiło wraz z poprawą podczas przyjmowania leków.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 26 mar 2010, 01:52
Adzia-no23,

globus histericus

Jeden z najczęstszych objawow nerwicowych. Coś w tym jest..........to co zostało niewypowiedziane, a stłumione......zostaje jako objaw somatyczny, właśnie taki objaw jak uczucie czegoś, jakiejś kuli w gardle. To też forma lęku, podobnie jak napięcie.
U mnie sie tak zaczęło właśnie.......poczucie "czegoś" w gardle.
Obrazek
Główny Moderator

przez Paranoja 26 mar 2010, 02:10
ja mam to od .... listopada 2008 r. do obecnie, chociaz przy lekach deczko ustąpiło
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez betty_boo 26 mar 2010, 09:25
zgadzam się z dzieczynami , to objaw napięcia. ja pracuję w szkole i też to miałam/miewam.

byłam na warsztatach z emicji głosu prowadzonych przez logopedę i terapeutę i ona udzieliła nam nie tylko technicznych wskazówek jak pracowac głosem, ale tez uświadomiła na to jak duży wpływ ma psychika na aparat mowy.

skąd jestes bo moze polecę Ci tę osobe?

przez Adzia-no23 26 mar 2010, 21:12
dziękuje dziewczyny, a dokładniej o jakich lekach mówicie, ja brałam i biorę jakieś ziołowe, ale nic nie pomagają
betty-boo ja jestem z podkarpacia

przez Paranoja 26 mar 2010, 21:42
u mnie pomaga cloranxen czyli benzodiazepiny, chociaż dziś czuję, że powoli mnie zawodzi :(
ExModerator

przez betty_boo 26 mar 2010, 21:49
no to niestety odpada...ale moze postaraj sie tam kogos poszukac?

przez dominika19 26 mar 2010, 22:35
ja mam pytanie. Czy Wy też macie ostre zawroty głowy albo uderzenia gorąca?

przez Paranoja 26 mar 2010, 22:37
zdarzają sie, ale co to ma do dławienia w gardle?
ExModerator

przez dominika19 26 mar 2010, 22:43
przepraszam nie wiedziałam gdzie to umieścić. Dławienie w gardle to mam nawet teraz odrazu gdy myślę o nerwicy. Ale to jeszcze da się przeżyć. Gorzej jak do tego dochodzi gorąc idący od żołądka do gardła z gulą i właśnie te zawroty silne głowy nie wiem czy to jest normalne..:(

przez *Monika* 26 mar 2010, 22:46
betty_boo,

Tak, zgodzę się,ze psychika ma wpływ na aparat mowy. ale chyba nie w tym sęk. Chodzi o to,że możesz sprawnie używać aparat mowy,żeby nie niszczyć strun głosowych,żeby w przyszłosci nie doprowadzic np. do guzków. Ale jeśli ma się problemy czy zaburzenia depresyjno-lękowe to w gardle odczuwamy w/w globus histericus, nie ma on nic wspólnego z tym,że źle operujemy głosem. Poczucie scisku w gardle to objaw somatyczny nerwicy lękowej.
Obrazek
Główny Moderator

przez dominika19 26 mar 2010, 22:52
no właśnie przy tym wydaję mi się że nie mogę oddychać a moja mama wtedy zawsze mówi że mogę bo zaczynam krzyczeć a jakbym oddychać nie mogła to i bym nie krzyczała;) mam dopiero 19 lat i nie rozumiem dlaczego w takim wieku mi się to przytrafiło:( Ale dziękuję za wyjaśnienie.

Sortuj wg