Boję się duszności. Czy też je macie??

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Boję się duszności. Czy też je macie??

przez ona0 23 mar 2010, 16:00
Od kiedy biorę lekarstwa wydawało mi się że już widać poprawe, że odczuwam mniejszy stres. Jednak wczoraj znów miałam duszności...przytkało mnie na ulicy i automatycznie poczułam jak ciepło przeszywa moje ciało. Zastanawiam się na jakiej podstawie to działa skoro nie byłam zestresowana w tym momencie i nie myślałam o moich dolegliwościach. W takiej chwili wydaje mi sie że mam zaburzenia układu oddechowego i że doprowadzi to do czegoś złego.

Chciałabym poznać opinię osób które również mniewają takie duszności nie tylko w stresowych sytuacjach. Myśle że pozwoli mi to na spokojniej podejść do tego.
Poza tym mam dość ciągłego siedzenia w domu. Chcę podróżować a nie mogę bo boje się że w trakcie podróży dopadną mnie duszności i nie otrzymam pomocy.

Re: Boję się duszności. Czy też je macie??

przez polakita 23 mar 2010, 17:08
ona0, ja duszności nie miałam (a raczej tylko raz czy dwa nie mogłam zaczerpnąć głęboko powietrza), ale generalnie ataki różne pojawiały się w najmniej oczekiwanych momentach - wtedy kiedy byłam całkiem spokojna. Np. zaraz po przebudzeniu albo gdy siedzę w pracy. Jeżeli twoje duszności są na tle nerwowym, to wydaje mi się że mogą się pojawiać w okolicznościach całkiem nie związanych ze stresem, po prostu nasze ciało wytwarza objawy kiedy się tego nie spodziewamy. Przynajmniej ja tak miałam.
polakita

Re: Boję się duszności. Czy też je macie??

przez Victorek 23 mar 2010, 21:19
ona0, niestety nerwica często odzywa się właśnie wtedy kiedy nie jestesmy zestresowani i w sumie nie mamy czym sie martwić, to jeden z powodów dla którego te nasze objawy daja nam tyle lęku, bo myślimy co jest, nie denerwuje się a mam objawy, pewnie to rak albo coś innego.
Niestety jak już u nas wybuchnie nerwica objawy moga wystepowac non stop, moga występować w sytuacjach stresowych, i mogą wtedy kiedy leżymy sobie w łózeczku spokojni i zrelaksowani.
Czytałem ze masz zdiagnozowaną nerwicę, i pewnie jakieś badania też robiłaś?
Tu masz link do tematu o dusznościach:
nerwica-a-trudno-ci-z-oddychaniem-astma-duszno-ci-t1238.html
Dodam ci tylko, że duszności kiedys były moja zmorą, teraz tez czasem są ale przywykłem, a jak nie m a strachu przed objawem, nie ma tez silnego i długiego objawu.
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg