Czy nerwica może zabić ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czy nerwica może zabić ?

przez Anonymous 19 mar 2010, 00:48
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez www3 31 maja 2010, 19:54
Witam
Mam nerwicę serca, nerwicę lękową. Oczywiście nie będę się rozpisywać jakie to rzeczy potrafię sobie wmawiać, ja bardzo często "umieram" od wielu lat, a mimo tego jakoś żyję... Mój kardiolog mówił mi nie raz, że nerwica odbiera bardzo mocny jakikolwiek komfort życia, ale mu nie zagraża. Pomimo, że badania wychodzą w miarę ok to co jakiś czas je robię. Wtedy w napadzie paniki mówię sobie, że od ostatniego badania nie mogło w moim organizmie porobić się tak, żebym umarła. Ale kiedy puls jest sto kilkadziesiąt i wszystko zaczyna wirować to już ciężko myśleć. Chcę się wybrać na psychoterapię tylko mam problem z funduszami, prywatne wizyty niestety do najtańszych nie należą... Sama nie wierzę w to co piszę, ale cytuję mądrzejszych ode mnie: Nerwica nie jest śmiertelną chorobą, ale może odebrać nam wszelką radość i wiarę w cokolwiek.
Pozdrawiam
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. A.E.

przez isabella_28 31 maja 2010, 20:03
www3, kochana wiem co czujesz.Przeszlam to wszystko.Bedzie dobrze!Zycie jest piekne jak tylko chce sie zyc oczywiscie.Nie mysl o nerwicy.Ja tez nigdy nie chodzilam na zadne zajecia,sama jakos daje rade.Nasz mozg wszystkim kieruje,jak dasz mu odpoczac i zaczniesz widziec pozytywy to on sobie odpusci.Poszukaj jakis dobrych stron np tego,ze zaraz bedzie lato,jest cieplo,moze jakis wyjazd:)Mysl o milych duperelach,o jutrze,o tym co dobrego Cie czeka,a zapomnisz.Bedzie to wracac oczywiscie,ale nie takim natezeniu jak do tej pory:)
isabella_28

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 31 maja 2010, 20:14
isabella_28,

Pozytywna Osóbka z Ciebie. MIło czyta się takie wypowiedzi. Jednak Trudno to wszystko w moim przypadku wprowadzicw życie. Ale nadzieję mam. POzdrawiam.
Obrazek
Główny Moderator

przez Magdaa 31 maja 2010, 20:25
Po pierwsze to nie ma czegoś takiego jak nerwica serca, żołądka, odbytu itd... :? Jest nerwica lękowa i ona daje objawy typu np przyspieszona akcja serca, bóle żołądka, wymioty itd. - objawy somatyczne.

esprit napisał(a):Jak będę miał następny atak będę sobie to powtarzał i żeby ch.... na ch..... stawał nie biorę xanaxu. będę czekał aż samo przejdzie. Może to sposób żeby sie z tego gówna wyleczyć

Chyba Ci nie wyszło :P Ja jakoś tak przez rok nie wzięłam benzo mając atak- bo nie miałam benzo :mrgreen: Atak sam przechodził. Nie wyleczyło mnie to z nerwicy, ale tak jak kiedyś miałam ataki min. raz na tydzień, a często po 10 razy dziennie, tak teraz mam średnio jeden co 4 miesiące od długiego czasu (bez leków, SSRI jem dopiero kilka dni) i są o wiele lżejsze bo już się ich tak nie boję :great:
Magdaa

przez www3 31 maja 2010, 20:30
Isabella_28 dziękuję Ci za słowa otuchy, są one tak potrzebne... Ciężko mi się teraz cieszyć bo straciłam pracę i kilkuletni związek... Ale będę się starać...
Jeszcze raz dziękuję za ciepłe słowa

Magdaa, wiem, że nie ma takiej choroby jak nerwica serca. Jednak tak najprościej można to nazwać, to nie tylko przyspieszony puls bo czasem on bardzo zwalnia, czasem kołatania, potknięcia, skoki ciśnienia, spadki ciśnienia, cała seria - najprościej to ująć w dwóch słowach "nerwica serca", to nazwa potoczna, ale każdy wie od razu o co chodzi.
Pozdrawiam
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. A.E.

przez Shadowmere 31 maja 2010, 22:15
Odpowiedz na pytanie z tematu-Nie.
Natomiast może pośrednio przyczyniac sie do śmierci-jak wszystko w zasadzie.
Shadowmere

przez Anonymous 31 maja 2010, 22:33
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez www3 02 cze 2010, 18:50
Objawy, które nam wydają się straszne, na granicy omdlenia (lub nawet włącznie) wcale nie muszą oznaczać, że zagrażają bezpośrednio naszemu życiu. Nie popadajmy w obłęd, że tak łatwo umrzeć od nerwicy. (Pisze ta, która wciąż panikuje... Ech...) A tak w ogóle to zazdroszczę, ja bez beta-blokerów po kilkunastu metrach mam mroczki a serce wali mi tak, że puls czuje na całym ciele - a dodam, że z sercem wg badań wszystko ok...

przez aniusia001 17 cze 2010, 18:06
jakie są te twoje objawy somatyczne bo ja tez mam różne dolegliwości . Każdy najmniejszy ból prowadzi u mnie do lęku i strachu że to może nie nerwica, że jakaś choroba poważna, że umieram a nic nie robię żeby to sprawdzić. Obłęd.. Mam dosyć już tego ciągle złego samopoczucia.

przez www3 21 cze 2010, 20:02
aniusia001 do kogo kierujesz pytanie?

przez *Monika* 21 cze 2010, 22:15
Tak, moze zabić...........................chęć do życia, do jakiegokolwiek działania.
Jest jak guma. Na ile pozwolimy się jej rozciągać....na tyle moze nam zabrać kawałek po kawałku z każdej ze sfer naszego życia.
Obrazek
Główny Moderator

przez depresyjny86 29 lip 2010, 21:10
Ja się bardzo boję...mam małą wadę serca....no i dlatego wyobrazam sobie ze serce bije coraz mocniej i mocniej i.....zawał
To samo z udarem
Nie wiem juz co mam robić..ostatnie dni to jakas tragedia;/Comamsobie powiedzieć,żeby przestały mnie te myśli dręczyć chociaż przez kilka dni...?
:)

Sortuj wg