SEROXAT A CIĄŻA

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

SEROXAT A CIĄŻA

przez wieczor1985 07 mar 2010, 01:12
Witam moja dziewczyna choruje na nerwicę lękową od 4 lat tyle też przyjmuje Seroxat. Niedawno dowiedzieliśmy się że będziemy mieć dziecko :D . Moja dziewczyna jest w 4 tygodniu ciąży byliśmy u ginekologa jak i u psychiatry co zrobić z lekiem ? ginekolog stwierdził ze trzeba od razu odstawić !!! psychiatra zalecił jak odstawiać (pół tabletki co drugi dzień). Jednak moja dziewczyna bardzo źle się czuje po odstawianiu bo brała przez 2 lata cala tabletkę 20 mg i zaczyna brać 3/4 tabletki dziennie. I tu właśnie powstaje problem . Miedzy nami dochodzi do kłótni o dawkę leku!!! Zależy mi na zdrowiu dziecka i matki. Nie wiem w końcu czy bardziej nie będzie szkodzić dziecku nerwy stracone na kłótnie o dawkę leku czy odpuszczenie i branie przez matkę Seroxatu. Czy też stany lekowe które ma jak nie bierze jeszcze bardziej nie zaszkodzą!!! Jak go odstawić zachowując zdrowie i matki i dziecka PROSZĘ O POMOC NIE WIEM CO MAM ROBIĆ

Re: SEROXAT A CIĄŻA

przez magdalenabmw 07 mar 2010, 01:59
Lek trzeba jak najszybciej odstawić bo może mieć bardzo przykre skutki dla zdrowia dziecka! A jak odstawiać to sie nie pytaj na forum tylko stosujcie się do konkretnych wskazań psychiatry ! To lekarz ustala jaką dawkę ma brać aby szybko i bezpiecznie zejść z leku. Nagłe odstawienie może być gorsze w skutkach niż nie odstawienie wcale wg mnie.

Niech odstawi jak najszybciej, ale wg wskazań psychiatry.

No i gratuluję przede wszystkim potomka :smile: Oby zdrowe było.
magdalenabmw

przez wieczor1985 07 mar 2010, 14:02
Dzieki! Ale może ktoś jeszcze wypowie się w tym temacie!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 07 mar 2010, 16:17
wieczor1985, jeśli czekasz na to, że ktoś ci powie, że takie leki są niegroźne i nie mają wpływu na płód to raczej się nie doczekasz.
Wszystko w tym temacie chyba powiedziała Magda. :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez betty_boo 07 mar 2010, 19:45
a ja powiem co innego... ginekolog z kliniki leczenia bezpłodności powiedział mi że u kobiet z depresją w pierwszym okresie ciązy seroxat jest dopuszczalny, nie ma przeciwskazań ... nie drążyłam tematu bo niestety bardziej mnie nie dotyczył.

przez magdalenabmw 07 mar 2010, 20:11
To, że jest dopuszczalny to nie znaczy że jest nie grożny. Np ja wolałabym męczyć się z najgorszą nawet depresją i nerwicą niż truć moje dziecko psychotropami. A wiecie jakie są skutki brania benzo w ciąży? Min rozszczep podniebienia. Paląc jednego papierosa odcinamy dopływ tlenu do płodu na 5 minut. A pijąc alkohol w ciąży nasze dziecko pozbawiane jest bardzo wielu połączeń nerwowych i w efekcie rodzi się dosłownie głupsze i może wystąpić tzw 'faz'.

Nie usłyszysz od nas drogi autorze że branie leków w ciąży jest nie grożne, i nie usłyszysz (przeczytasz) jaką dawkę ma jeść Twoja kobieta. Bo my nie jesteśmy jej psychiatrami. Lekarz ginekolog powiedział stanowczo- odstawić i to szybko. A zadaniem psychiatry jest poprowadzenie Twojej dziewczyny przez bezpieczne (dla niej i dla dziecka) odstawienie.

Pozdrawiam.
magdalenabmw

przez Kn24 07 mar 2010, 20:49
odstawic leki na pewno musi skoro juz tak zalecil psychiatra i wiadomo stopniowo ale z tego co wiem to istnieja pewne leki ktore mozna brac w ciazy jesli kobieta ma naprawde bardzo duza nerwice np RELANIUM daja w szpitalu kobietom w ciazy SERIO !!!! I zawsze mozna sobie kupic mellise w syropie na pewno cos takiego nie zaszkodzi, skoro inne pija i pala przez cala ciaze i rodza dzieci zdrowe. Powodzenia bedzie dobrze:) ja w trakcie ciazy akurat nie bralam zadnych tabletek ale mialam pare gorszych momentow a potem w sumie tak sie skupilam na swojej ciazy i dziecku ze nie myslalam o nerwicy a kazdy jej objaw traktowalam tak ze sobie tlumaczylam ze ciaza tak na mnie dziala i mniej sie balam:):) poza tym hormony robia swoje ja np w pierwszych 4 miesiacach spalam bardzo duzo wiec nie bylo czasu na leki i rozmyslania a potem im blizej porodu to planujesz duzo rzeczy chodzisz po sklepach kupujesz ubranka itd :) bedzie dobrze:):)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Sortuj wg