Przyczyny nerwicy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez dzasti13 08 lip 2006, 21:38
:lol: Haloow!
TY jestes nieezly chyba kazdego z nas dopadla dlaczegos! niewyssales jej z mlekiem jako dziecko co?
Czasem sie zastanawiam czemu sam odsiebie cos nienapiszesz co! :oops: :oops:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

Jakie sa przyczyny nerwicy lekowej?

przez QUESTA 09 sie 2006, 23:10
...jakie sa przyczyny nerwicy lekowej?

przez Eva 10 sie 2006, 14:16
Brak pewności siebie ,duża wrażliwość na świat wokół , dążenie do perfekcji , zwracanie uwagi na złą dla nas krytykę, branie całego zła świata na siebie :) W dzieciństwie nie zapewnione uczucia i poczucie bezpieczeństwa, odrzucenie przez rówiesników, wymagania rodziców ,czesto patologia w rodzinie... wiele jest przyczyn tylko nie każdy jest podatny ,bo więkrzość potrafi sobie z tym wszystkim poradzić i żyć w miarę normalnie a część delikatniejsza człowieczeństwa z czasem buntuje sie czego efektem jest nerwica. To są właśnie te nasze negatywne skrywane emocje które tak wspaniale czasami umilają nam życie.
Eva

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez betty 10 sie 2006, 18:07
nic dodac nic ujac Eva... moze jeszcze niewlasciwe poczucie nizszej wartosci i ogolnie dazenie do naprawiania swiata
...usiadl i zrobil najwazniejsza rzecz w swoim zyciu - posluchal tego, czego potrzebowal uslyszec od samego siebie...

przez Pitia 16 sie 2006, 20:34
EVA w stu procentach się z nią zgadzam

przez Krilan 17 sie 2006, 10:53
Tak sie zastanawiam czy Ewka zawsze ma racje? (joke)

Questa ty też z UK? ja Milton Keynes

przez Eva 17 sie 2006, 11:58
Ewka czasami jest omylna ,ale tak długo cierpiała ,że teraz chciałaby żeby inni nie robili tego błędu żeby nie doprowadzali do takich sytuacji że boją się sami siebie . Dlatego będę wszystkim mówić żeby nie bali się tego to sa tylko myśli , że umieramy ,że czujemy się jakoś tak... jestesmy wspaniałymi wrażliwymi ludzmi ,dzięki nam świat jest piękniejszy ,to nie nasza wina że niektórzy ludzie nie potrafią nas zrozumiec .Nie chcąc nikogo ranić cierpimy strasznie ,ale z tego jest wyjście można nadal cieszyć się życiem ,ale trzeba troche wysiłku ,czasu i małymi krokami do przodu... UDA SIĘ !
Eva

Lęk pochodzi z braku poznania samych siebie...

przez *soltu 02 wrz 2006, 10:10
"Lęk pochodzi z braku poznania samych siebie, może nie uświadamiamy sobie tak w stu procentach, ale po prostu mamy takie poczucie, że nie wiemy kim jesteśmy, wobec tego chcemy być kimś, musze być prezydentem, dyrektorem itp. chce być kimś, bo muszę być kimś, wtedy stwarzamy w sobie samym kogoś innego, kogoś kim chcemy być i wtedy to nie jesteśmy naprawdę my. Brak poznania samych siebie jest podstawą strachu, lęku i w rezultacie tego stwarzamy, wzbudzamy sytuacje zewnętrzne."Tenzin Wangyal Rinpocze

przez QUESTA 07 wrz 2006, 21:23
KrilanEva
a i owszem szkpcja inverness........

przez jowita 07 wrz 2006, 23:07
jakie sa przyczyny nerwicy lekowej?małzenstwo z nieodpowiednim facetem!!wykonczył mnie na maxa :(
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....

przez pitek 07 wrz 2006, 23:18
Tak jak pisała Eva konflikty wewnętrzne - często powodujące stres - czynniki społeczne -presja otoczenia,negatywne przeżycia z dzieciństwa różne życiowe porażki,uzależnienia itd.

przez fendi 08 wrz 2006, 14:34
ja myślę ,że głównie ^coś^ z dzieciństwa ma wpływ, u mnie np, jak analizuję to ciągle przypominam sobie jak rodzice ciągle mi mówili tak nie wypada ,bądż kulturalna,co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie, zachowuj sie cicho i przyzwoicie i takie ciągłe smędzenie oschłym tonem takie wychowanie -bułke przez bibułkę-pełna kultura i zero żywiołu,doszłam że to mnie tak chamuje obecnie w kontaktach międzyludzkich i wywołało nerwicę lękową z którą walczę ładnych parę lat-raz jest lepiej raz gorzej- no ale ostatnio trochę lepiej...pa

przez atrucha 08 wrz 2006, 14:40
Tak jak poprzednicy,zgadzam się z Evą.

Dodałabym tylko - długotrwały stres o mocnym nasileniu. Tak było w moim przypadku.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez KrzysztofT 08 wrz 2006, 16:06
Co? Nic. Rodzisz się felerny/a i tyle. Tak jak z zespołem Downa - masz to do końca życia. A gadanie o poczuciu bezpieczeństwa w dzieciństwie, akceptacji znajomych to zwykłe brednie. Jeden ma zapisane w genach, że będzie normalny, a drugi ma zapisaną w genach schizofrenię, nerwicę, itd. Tyle.

Sortuj wg