Przyczyny nerwicy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez roccola 09 mar 2006, 13:34
No to może zmień lekarza..Ja jak czułam ze moj lekarz nie jest w stanie więcej mi pomóc zakończylam leczenie..

przez didado1 09 mar 2006, 19:52
xxx
Ostatnio edytowano 06 mar 2008, 16:44 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez kar14 09 mar 2006, 20:56
Przeczytalem tutaj na Forum, ze terapia polega na "wchodzeniu w siebie", "grzebaniu" szukaniu przyczyn naszych zachowan i lekow we wczesnym dziecinstwie czyli w nas samych. Na ogol pewnie wiemy co w nas nie dziala, jakie byly te problemy. Ja zreszta mowie o sobie, wiem co mocno wplynelo na moje zycie, co sie gdzies zle i dobrze zarejestrowalo w swiadomosci, ale co dalej? Jest takie powiedzenie lacinskie: video meliora probqve deteliora seqvor, co znaczy: widze dobro i aprobuje ale ide za zlem. Chodzi mi o to jak wyrwac sie z tego co bylo niewlasciwe i wejsc na nowe tory, czy znacie jakies metody, bo niestety tak nie jest jak pisal Sokrates: znac prawde to znaczy dobrze postepowac. Prosze o rade?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez didado1 09 mar 2006, 21:20
xxx
Ostatnio edytowano 06 mar 2008, 16:44 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

Jak myslicie, dlaczego nerwica lekowa nas dopadla?

przez dzasti13 06 kwi 2006, 16:54
JAk myslicie, dlaczego nerwica lekowa nas dopadla!
NApewno kazdy z was zadal sobie to pytanie, i nieodtrzymal odpowiedzie.Ale pomyslcie nad jednym jak wygladalo nasze zycie :
-Rodzinne,
-czas kiedysmy dorastali
-nasze otoczenie, znajomi , koledzy
-Ile razy przezylismy porazki
-niektorzy z nas problemy z Alkocholem , czy innymi uzywkami( rowniez w rodzinie)
-Stresy w pracy i w szkole (ploblemy dnia codziennego)
Mogla bym tu jeszcze tak wymieniac, i wymieniac tysiace powodow....
Dlatego sami odpowiedzmy sobie na to pytanie?
Nerwica pojawia sie kiedy nasz organizm, nasze cialo i dusza ...Ma dosyc...wtedy objawia sie w postaci , lekow, i innych postaci!My musimy zmienic nasze dotychczasowe zycie patrzec na swiat innymi oczami, nauczyc sie inaczej zyc niz do tej pory , wymaga to czasu i poswiecenia...Przerobienie tyle razy naszych problemow, by patrzec na nie z boku, bez bolu....Wtedy mozemy powiedziec ze......Pokonalismy nerwice...nasze zycie zaczelo nabierac, smaku!Tego Wam wszystkim moi drodzy zycze! :D :D ;) ;)
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez toya75 06 kwi 2006, 17:05
Wtaj Dżasti :) A co gdy nerwica dopadła mnie w najlepszym okresie mojego życiatzn. odchowane dzieci, dobre stosunki z mezem,dom z ogrodem,wspaniałe wyczekane wczasy nad morzem?
toya75

JAk myslicie!

przez dzasti13 06 kwi 2006, 17:21
WItam cie TOya!
Jesli masz tak dobrze ulozone zycie i nigdy wzyciu niemialas wiekszych jakis przezyc, to ciekawe ci powiem ze masz nerwice,,a u psychoterapeuty bylas, stwierdzili u ciebie nerwice lekowa....czy jak to u ciebie jest...moze dostalas ja w genach od rodzicow...niezawsze my musimy byc przyczyna choroby! :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez Friday 06 kwi 2006, 17:26
toya75 napisał(a):Wtaj Dżasti :) A co gdy nerwica dopadła mnie w najlepszym okresie mojego życiatzn. odchowane dzieci, dobre stosunki z mezem,dom z ogrodem,wspaniałe wyczekane wczasy nad morzem?

U mnie regularnie nawroty nerwicy występują, kiedy wszystko się układa. ALe ja wiem dlaczego.
I nic mi ta wiedza nie daje.

JAk myslicie!

przez dzasti13 06 kwi 2006, 22:52
Witaj Friday!
WIesz nerwica niezawsze nas atakuje tylko kiedy mamy problemy rowniez kiedy jestesmy szczesliwi, cieszmy sie , poniewaz w naszym organizmie zachodza rowniez emocje, a nerwica bazuje na nich i jak jest niedokonca wyleczona to potrafi nas lapac kiedy sie zloscimy , kiedy sie cieszymy, oraz kiedy jestesmy spokojni...mnie samej sie tak przydarza....ale wtedy trzeba obrac opcje jej eliminowania... :lol: :lol: Pozdrawiam, zdrowka zycze

przez Marzena 06 kwi 2006, 23:25
Czesc Dżasti widze że sie zaklimatyzowalaś na tym forum ciesze sie bardzo :) Ciesze sie że jestes z nami,pozdowionka kochane nerwuski pa!
Pozwólcie mi życ!!

JAk myslicie!

przez dzasti13 07 kwi 2006, 17:20
witam!
powiedz marzenko , a my sie znamy kochana , bo niemoge zkojrzyc co? :P :P

przez Marzena 07 kwi 2006, 18:13
Tak Dzasti to ja podałam ci adres tego forum:)pamietasz?fotki mi przesłalas jarzysz:)pozdrawiam cie serdecznie pa!
Pozwólcie mi życ!!

haj

przez dzasti13 08 kwi 2006, 11:12
WItam cie MArzenko teraz pamietam!
CO u ciebie jak sie czujesz, jak twoje zdrowko!
CIesze sie ze dalas mi adres forum , bo dobrze sie tu czuje! :lol: :lol: Pozdrawiam cie cieplutko!

przez Marzena 08 kwi 2006, 18:39
czesc ,czuje sie okropnie bo zmarł dzis moj tata osoba ktora była bardzo wazna w moim zyciu.Nie wiem czy znow nie powrocą lęki,trzymajcie za mnie kciuki.Ciezko jak ktos kochany odchodzi pa
Pozwólcie mi życ!!

Sortuj wg