Przyczyny nerwicy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Przyczyny nerwicy

przez didado1 06 mar 2006, 11:22
xxx
Ostatnio edytowano 31 sty 2008, 06:05 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez Minhoi 06 mar 2006, 14:50
Witam :D

„może lepiej leczyć przyczynę a nie skutek” – zgadzam się z tym w 100%!!
Koncentrując się na skutkach tylko tłumimy przyczyny i przeciągamy dolegliwości w czasie. A przecież nie o to chodzi.
Może spróbuj sama „pogrzebać” w sobie, zamiast oddawać się w ręce obcej osoby? W końcu Ty najlepiej wiesz, co czujesz i co jest Ci potrzebne. Czasem wystarczy się wsłuchać. Przyczyny nerwicowe mogą leżeć właśnie z nieodpowiedniego traktowania siebie samego. Często degradujemy własne ja, bez ustanku krytykując i wywlekając najdrobniejsze błędy. To kopanie pod sobą.
A czasem ktoś inny tak na nas wpływa, pozostawiając nam negatywne wzorce. Uważam, ze przyczyny nerwicy leżą w sferze emocjonalno-psychicznej, nie wierzę z dziedziczenie cech tłumaczone np. bo mój tata był cholerykiem. Przecież każdy dorosły jest odpowiedzialny za siebie…
Życzę powodzenia :D

Minhoi

przez didado1 06 mar 2006, 15:27
xxx
Ostatnio edytowano 31 sty 2008, 06:05 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

to nie tak!

przez dzasti13 06 mar 2006, 15:31
Ja jestem calkieem odwrotnego zdania.Musisz znalezc przyczyne od czego zaczela sie ta nerwica, i trzeba rzerobic ja na terapi.Musisz wspolpracowac z twoiml ekarzem, o ile jest dobry., z kad sie wziela u ciebie ta choroba,.Ale musisz z nim wspolpracowac nieukrywac niczego, miec do niego zaufanie jak by to byl ktos kto wiesz ze cie rozumie i nikomu nigdy nie powie.I jak juz znajdziecie ,a moze to tez potrawac troche i kosztowac cie wiele znow cierpien i smutnych chwil,warto ,bo tylko tak bedziesz mogla wyzdrowiec i zaczac swoje zycie patrzac z innnej perspektywy zycia.Mnie sie to udalo i z perspektywy teraz po terapi jestem ok 8 miesiecy inaczej zaczelam zyc i patrzec na niektore zeczy ,ktorych wczesniej niewidzialam ,a moze niechcialam widziec.Zycze ci duzo sily i walki bys dala z siebie wszystko na terapii by ci sie udalo szybko odnalezc przyczyny nerwicy.
Pozdrawiam :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez Minhoi 07 mar 2006, 09:57
Witaj:)

Nie krytukuje terapii - wręcz przeciwnie, jestem jej zwolenniczką.
Ale nie można polegać tylko na lekarzu. Warto zaglądać w siebie samemu:)

pozdrawiam:)

przez roccola 07 mar 2006, 11:22
warto zaglądac w głąb siebie ale pod okiem specjalisty . Same zagladanie do niczego nie prowadzi gdyby tak bylo sami umielibysmy sie wyleczyc

przez Amator 07 mar 2006, 13:37
Popieram-warto szukać żródła każdej choroby,szczególnie psychicznej.

Przy okazji przypomniała mi się pewna kwestja,o której pewnie też myślicie czasami-Wiem,że jak zaczynała się moja nerwica i nie brałem żadnych leków(10 lat temu),to bym pewnie na to forum nigdy nie zaglądał-pod warunkiem,że miałbym tę wiedzę co dzisiaj.Chodzi mi o to,że lecząc chorobę w fazie początkowej, szybko bym się z nią uporał.Ale to dotyczy wielu chorób przewlekłych-tak mi się wydaje.Lecz w fazie początkowej możemy tylko polegać na specjalistach,bo bez własnej wiedzy mało zdziałamy-to się niestety często nienajlepiej kończy.

Ja poznałem przyczyny mojej nerwicy po kilku latach i pomogło mi to w pewnym sensie-wiem, nad czym musze teraz pracować i co stawiać na pierwszym miejscu.

przez paula 07 mar 2006, 17:40
Ja znam swoją przyczyne nerwicy i zaczynam z tym walczyć. Tzn chodze na terapię DDA, bo w tym tkwi mój problem. Także cieszę się , że wiem skąd biorą sie moję lęki bo mogę skuteczniej z nimi walczyć!
cokolwiek tu wymienisz, zdarza sie to wielu!

przez didado1 07 mar 2006, 17:46
xxx
Ostatnio edytowano 31 sty 2008, 06:07 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez Śmierć 08 mar 2006, 02:03
Moja przyczyna to moje całe życie, było bardzo nerwowe, napięcie w domu, szkole, pracy... kłopoty w życiu osobistym... samonapędzające się lęki, wszystko się na siebie nakłada jak kanapka i człowiek nie daje rady w pewnym punkcie. To można zaleczyć ale nie wyleczyć, bo to co przeżyłem pozostanie... Chciałbym się jeszcze raz urodzić, albo najlepiej to wogóle.

przez roccola 08 mar 2006, 08:41
Didado 1,5 roku? to duzo a Ty znów umawiasz sie na wizyte ? czyli kupa lęków w Tobie. Wiesz dziwi mnie to bardzo mo ja chodzilam na psychoterapie 4 miesiące z przerwami i bardzo mi pomoglo . Zrozumialam wiele lęki ustały..jakoś zycia sie poprawila. Pozostaly jeszcze nerwy ale to juz moze nawet nie wina nerwicy..tylko czegoś innego... :roll:

zgadzam sie1

przez dzasti13 08 mar 2006, 11:07
---------------------------------no tez sie przerazilam powiem szczerze jak przeczytalam 1,5 roku to bardzo duzo .Ja chodzilam w polsce 2,5 miesiaca moj lekarz powiedzial mi ,ze niemial jeszcze takiej osoby ktora praktacznie sama byla swoim psychologiem .Bo jak cos opowiadalam z dziecinstwa to momentalnie pppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppodpowiadalam sobie rowniez w druga satrone.Ale nieprzerobilam dobrze jednego problemu z mojego zycia ,przelecialysmy go szygko ,bo nieczulam takiej potrzeby .Ale teraz caly czas mysli mnie nachodza o ym widz wybieram sie na terapie grupowa.Ja na twoim miejscu zrezygnowala bym z tego lekarza ,bo terapie moga traw do pol roku ,ale nie potora.O czym wy tam mozecie dyskutowac tyle czysu, ajak nie to idz do innego i opowiedz mu to zobacz co ci powie.? :( :( :shock: :shock: :shock: :shock:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez anielka 08 mar 2006, 13:18
wieci co to nie jest tak do końca że terapia nie może trwać pół roku czy więcej...zależy na jaką terapię sie chodzi ... ja chodze na psychodynamiczna a przy takich problemach jak moje sięgających okresu wczesnego dzieciństwa taka terapia może trwać nawet kilka lat...ja chodze juz ponad 2...
i ciągle jest średnio dobrze,,,ale bez leków... brałam je tylko na początku..

przez didado1 09 mar 2006, 13:11
xxx
Ostatnio edytowano 06 mar 2008, 16:43 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg