Otępienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Otępienie

przez MoNiKa199 03 mar 2010, 18:27
Ten stan chyba jest częsty w nerwicy; nie odnajdywanie się w sytuacji, nie reagowanie na to, co się dzieje i zupełna pustka w głowie, zmęczenie ciągłym napięciem. Gdy próbuję sobie przypomnieć cały dzień w szkole, nic takiego nie pamiętam i dobija mnie to, że żyje z dnia na dzień po to, żeby to dalej "jakoś" leciało... Zupełny brak emocji. Dajecie sobie z tym jakoś radę? Są na to jakieś leki? Da się z tym coś zrobić? Dla mnie jest to uciążliwe, bo bardzo chciałabym normalnie funkcjonować, chodzę do 3. klasy gimn. i nie czuję żadnej radości z życia... Martwię się, ponieważ nie chcę zrobić czegoś głupiego i ciągle przed tym uciekać, jak to robiłam do tej pory...
MoNiKa199

Re: Otępienie

przez Gringo 03 mar 2010, 20:53
Są na to jakieś leki?
Nie ma. Z tego co wiem, to leki otępienia nie usuwają, ale nigdy nie używałem.

Da się z tym coś zrobić?

Tak, możesz sprubować medytacji.
Gringo

przez VasqueS 03 mar 2010, 21:54
MoNiKa199, A może tak bardzo chcesz dokładnie przypomnieć sobie wszystko co robiłaś że Ci nei wychodzi umysł usuwa nie potrzebne rzeczy naprawdę pamiętasz ile miałaś lekcji ?
VasqueS

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez stefan_87 22 mar 2010, 11:32
MoNiKa199, nie mozesz tego bagatelizawac, powinnnas skorzystac z pomocy psychologa, dobrze byloby porozmawiac o tym z rodzicami. Powiem Ci tylko ze w takim samym stanie zyje od dlugiego czasu, a mam 23 lata i jest mi bardzo ciezko. Jezeli sama je jestes w stanie walczyc z tym, nie czekaj ani chwili dluzej i popros kogos o pomoc. Powiedz mi czy masz klopoty z koncentracja? czy masz problemy z zapamietywaniem i uczeniem sie? Bo ja mam takie problemy i własnie one sa jednym z powodow mojej obojetności a co za tym idzie w moim przypadku: stany lekowe, otepienie, nerwica, depresja,
Ja niedawno zaczelem opowiadac o swoich problemach na forum, calem zycie przed tym uciekalem i radzilem sobie raz gorzej raz lepiej. Teraz kiedy chce ulozyc sobie dorosle zycie i zaczac samodzielnie funkcjonowac wydaje mi sie niemozliwe radzenie sobie z namniejszymi trudnosciami, ktore zycie przynosi.

przez magdalenabmw 22 mar 2010, 11:39
To typowy objaw nerwicy. Ja w takim stanie żyłam jakieś 4 miesiące zaraz po zachorowaniu i zdarzyło mi się to przedwczoraj.
Totalne otępienie i uczucie jak by mózg pracował w 20%. Jak zaczęłam chorować na nerwicę było to tak nasilone że nie tylko nie potrafiłam sobie przypomnieć mojego dnia, ale też gubiłam się w datach, godzinach... Porażka. O dziwo nie miałam problemów z nauką. Ale ciężko mi się myślało o sprawach 'życiowych' :? Miałam do tego milion innych objawów. Psychiatra przepisał mi Asertin i wspomagające Xanax i Clon. Pomogły, więc polecam wizytę u lekarza.
magdalenabmw

przez Madzialenka 23 mar 2010, 15:59
Oczywiście że leki pomagają.Mnie spotyka to co roku razem z dd i zawsze po antydepresancie znikało.Teraz niestety znów z tym walcze :( Pozdrawiam

przez ewaryst7 23 mar 2010, 16:19
Mnie psychotropy nie pomagają.W jakis cudaczny sposób nasilaja objawy otępienia.U każdego jest inaczej:)

przez Majster 23 mar 2010, 16:44
VasqueS napisał(a):MoNiKa199, A może tak bardzo chcesz dokładnie przypomnieć sobie wszystko co robiłaś że Ci nei wychodzi umysł usuwa nie potrzebne rzeczy naprawdę pamiętasz ile miałaś lekcji ?

Obiecales sie starac ... Zapomniales?
Poprawniej byloby: "A może tak bardzo chcesz dokładnie przypomnieć sobie wszystko, co robiłaś, że Ci nie wychodzi? Umysł usuwa niepotrzebne rzeczy. Naprawdę pamiętasz, ile miałaś lekcji?"
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Sortuj wg