Macie takie coś ???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Macie takie coś ???

przez christina122 01 mar 2010, 18:17
Mam bardzo często taki objaw, że kłuje mnie w jednym, konkretnym miejscu w głowie, albo czuję tak ucisk, jakby coś się powiększało. Mam w tym miejscu na głowie zgrubienie.
Też macie takie coś ??? Boję się że to guz. Jestem załamana.

Drugi objaw :
W towarzystwie jem, ale chwilami nie jestem w stanie jeść, bo czuję ogromny niepokój, a najgorsze jest to, że głowa zaczyna mi się trząść, jakbym miała dostać ataku padaczki.

Czy to nerwica ???

Mam też fobię społeczną.

Re: Macie takie coś ???

przez Majster 01 mar 2010, 18:32
christina122 napisał(a):Mam bardzo często taki objaw, że kłuje mnie w jednym, konkretnym miejscu w głowie, albo czuję tak ucisk, jakby coś się powiększało. Mam w tym miejscu na głowie zgrubienie. Też macie takie coś ???
Ja nie mam nic takiego. Obmacalem glowe w te i nazad i nic takiego nie znalazlem.
christina122 napisał(a):W towarzystwie jem, ale chwilami nie jestem w stanie jeść, bo czuję ogromny niepokój, a najgorsze jest to, że głowa zaczyna mi się trząść, jakbym miała dostać ataku padaczki.
Tez nie mam.
christina122 napisał(a):Czy to nerwica ???
Mam też fobię społeczną.
Fobia to jedna z wersji nerwicy. Klasyfikacja obejmuje caly szereg zblizonych zaburzen od F40 do 48, fobia jest jedna z tych pozycji. Somatyzacja jest typowa chyba we wszystkich nerwicach i moze przybierac niemal dowolna forme - obawiasz sie guza, padaczki, to najprawdopodobniej zwykla w nerwicy hipochondria. Fobie jakos leczysz? Psychoterapie jakas zaliczylas? Pozdrawiam ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez dipinto 01 mar 2010, 18:38
christina122 napisał(a):Mam bardzo często taki objaw, że kłuje mnie w jednym, konkretnym miejscu w głowie, albo czuję tak ucisk, jakby coś się powiększało. Mam w tym miejscu na głowie zgrubienie.

Drugi objaw :
W towarzystwie jem, ale chwilami nie jestem w stanie jeść, bo czuję ogromny niepokój, a najgorsze jest to, że głowa zaczyna mi się trząść, jakbym miała dostać ataku padaczki.

Czy to nerwica ???

Myślę, że to nasza nerwica lękowa tak działa na nasz organizm iż myślimy o guzach i tp.
Ja walczę od 6 m-cy mimo leków dziś rano miałem ostry napad. Mimio, że wmawiam sobie iż to tylko nerwy!!!

Mam też fobię społeczną.

[Dodane po edycji:]

Też miałem taki atak jak ty, pełno badań i nic tylko NERWICA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez christina122 01 mar 2010, 18:48
owszem leczę fobię, chodzę na psychoterapię
Ale boję się, że mam guza mózgu.

przez paradoksy 01 mar 2010, 19:53
odnośnie guza - czasami u ludzi powiększają się węzły chłonne na głowie - ot tak, i takie sobie zostają.
a bolące są objawem infekcji.
paradoksy

przez christina122 01 mar 2010, 20:31
Ale od czego to uczucie gorąca, kłucie ??

przez paradoksy 01 mar 2010, 20:34
to może być ciśnienie, nerwobóle, to może być zarówno wszystko jak i nic..dlatego najlepiej najpierw zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu, porób badania a potem się dopiero zastanawiaj ;)
paradoksy

przez Majster 01 mar 2010, 20:35
Od hipochondrii moscia panno, zwykla somatyzacja ..
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez magdalenabmw 01 mar 2010, 20:35
christina122 napisał(a):Mam bardzo często taki objaw, że kłuje mnie w jednym, konkretnym miejscu w głowie, albo czuję tak ucisk, jakby coś się powiększało. Mam w tym miejscu na głowie zgrubienie.

Też sobie wkręcam takie rzeczy ale staram się wkręcić sobie że to tylko nerwica.
Bo tak pewnie jest. Mam jedno zgrubienie na głowie, z tyłu - ale mój chłopak ma tak samo i mam to od dziecka. Guz mózgu jest w mózgu a mózg od skóry dzieli czaszka. Guz nie jest w stanie jej naciągnąć, nie wyczułabyś go. A czaszka ma różne nierówności terenu. Równie dobrze mogą to być węzły chłonne.
p.s. Tzw ucisk głowy jest bardzo popularny w nerwicy.

A głowa często mnie boli, kłuje, pulsuje... nawet teraz. Nerwica i skoki ciśnienia, pogoda się zmienia, wiosna idzie.

christina122 napisał(a):Drugi objaw :
Czy to nerwica ???

Atak padaczki inaczej wygląda. A masz problemy z widzeniem? Rozmywa Ci się obraz, widzisz podwójnie? A drętwienie? Drętwieje Ci jedna strona ciała, masz takie napady?
Co do jedzenia- ja też często czuję niepokój jedząc coś w towarzystwie i nic przełknąć nie mogę, to normalne w nerwicy.

christina122 napisał(a):Mam też fobię społeczną.

Ja także :smile:

Cóż, mam te objawy co Ty i też wkręcam sobie różne złe rzeczy ale chyba musimy pojąć że to nerwica nam takie figle robi.
magdalenabmw

przez christina122 01 mar 2010, 20:55
nie, nie drętwieje mi jedna strona ciała. MAM tylko takie problemy w towarzystwie.
Nawet jak jest dużo ludzi to gorzej widzę. Myśle, ze z nerwów :)

Ale teraz np. cały czas czuję w głowie, w jednym miejscu uczucie gorąca ...

przez magdalenabmw 01 mar 2010, 21:07
Masz objawy nerwicy. Ja też to mam. Tzw objawy somatyczne.

Guz ma inne objawy. Min zaburzenia widzenia i drętwienia poważne ciała, ból głowy jest już przy bardzo rozwiniętych guzach.
magdalenabmw

przez miki74 01 mar 2010, 21:20
Guza mózgu być nie wyczuła na czaszce, matołku. ;)
miki74

przez christina122 01 mar 2010, 21:20
Ale ja także mam silne bóle głowy jednostronne, lub boli mnie czoło.
Lekarka kiedyś stwierdziła, ze to migrena, sama nie wiem.

[Dodane po edycji:]

Miki74 owszem, może i bym nie wyczuła.Ale potrafisz odpowiedzieć dlaczego akurat w tym miejscu gdzie mam zgrubienie na głowce kłuje mnie, uciska, czuje gorąco. Niepokój... ??
Czemu nie po prawej stronie, tylko zawsze po lewej ?

przez magdalenabmw 01 mar 2010, 21:47
christina122 napisał(a):Ale ja także mam silne bóle głowy jednostronne, lub boli mnie czoło.
Lekarka kiedyś stwierdziła, ze to migrena, sama nie wiem.

Ja też tak mam i żyję :smile: Bóle migrenowe, uciskowe itp norma w nerwicy.

christina122 napisał(a):Miki74 owszem, może i bym nie wyczuła.Ale potrafisz odpowiedzieć dlaczego akurat w tym miejscu gdzie mam zgrubienie na głowce kłuje mnie, uciska, czuje gorąco. Niepokój... ??
Czemu nie po prawej stronie, tylko zawsze po lewej ?

Jasne że byś nie wyczuła. Chyba że masz moc wyczuwać coś przez czaszkę.
A czemu akurat tam Cie boli?
Bo sobie tak wkręciłaś. I boli. Somatyzacja nerwicy. Jak sobie wkręcisz że boli Cie z tyłu to zacznie boleć z tyłu. I sprawdz czy to nie węzły, tak jak Doxy pisze -możesz mieć infekcję.
magdalenabmw

Sortuj wg