hmmm.. moje zdrowie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: hmmm.. moje zdrowie

przez paradoksy 24 lut 2010, 15:50
bliksa napisał(a):mój sąsiad zmarł na zawał w wieku 18 lat, także wiecie ....

niestety ludzie coraz częściej i coraz młodziej zapadają na choroby serca, układu krwionośnego.. i takie są niestety skutki.
ponad 10 lat temu moja Mama miała zawał w wieku 35 lat i wtedy lekarze mówili, że w bardzo młodym wieku..
niestety, teraz poprzeczka się obniżyła.
paradoksy

przez Lexie 24 lut 2010, 18:18
Syn znajomych również zmarł na zawał w wieku 18 lat, więc aż tak mnie ta informacja nie zaskoczyła, najczęściej jednak osoby w tak młodym wieku umierają, bo mają wcześniej niewykrytą wadę serca lub przesadzają z używkami:/
Tak czy inaczej Twoje objawy są na tyle poważne, że sama sobie z nimi nie radzisz. Idź do lekarza rodzinnego i zrób podstawowe badania - jeśli wyniki będą w normie powinno Cię to uspokoić. A potem pozostaje już tylko wizyta u psychologa/psychiatry. Raczej wątpię, żeby szkolny pedagog jakoś specjalnie pomógł, chociaż spróbować nie zaszkodzi - najwyżej da Ci namiary do odpowiednich osób. Wiem, że ciężko Ci powiedzieć mamie o swoich dolegliwościach, ale innej opcji nie ma, naprawdę nie czekaj, bo będzie tylko gorzej.

przez balwanek 24 lut 2010, 19:14
Ja mam tylko nadzieje że to nic poważnego. Mam od kilku dni takie myśli, że może dlatego dziś coś robiłam czego nie robiłam wcześniej bo umrę i tak w ostatni dzień to zrobiłam. Wiem to dziwnie brzmi :-(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lexie 24 lut 2010, 20:07
Takie myśli na pewno Ci nie pomagają. W ogóle to od jak dawna pojawiają się u Ciebie takie lęki?
Jeśli chodzi o wszelkie kłucia, duszenia, skurcze w obrębie klatki piersiowej - doskonale je rozumiem, bo sama borykam się z tym od kilku lat. I wciąż żyję;) Takie objawy ma 3/4 tego forum i nikt zawału jeszcze nie dostał.
Przede wszystkim staraj się ucinać te myśli w zarodku. Jeśli się takie pojawią to zajmij się koniecznie czymś interesującym - weź książkę, włączy film, zadzwoń do koleżanki, cokolwiek, byleby się nie rozwodzić nad swoim złym samopoczuciem.
I koniecznie wybierz się do lekarza - prawidłowe wyniki EKG z pewnością Cię uspokoją.

przez VasqueS 24 lut 2010, 21:53
Mnie też często spotykają kłucia w klatce piersiowej ale jakoś bardziej się zwykle gdy coś jest z brzuchem
A serce mam zdrowe tylko bije tak z powodu nerwów
VasqueS

przez balwanek 25 lut 2010, 10:16
o tych chorobach takie myśli, to tak myśle codziennie albo co kilka dni. A takie trzęsienie to co miesiąc,dwa czasami dłuższa przerwa.

przez VasqueS 25 lut 2010, 17:19
A rozmawiałaś już z kimś o tym?
VasqueS

przez balwanek 25 lut 2010, 20:03
niestety nie. Nie potrafię jakoś.:( na prawdę o takie trudne dla mnie. teraz mam tak że tak jak bym miała coś w klatce piersiowej, kuje mnie tak nad lewą piersią.:( i tak jak bym miala cos w gardle. i myślę że może to jakiś zator czy co.Ta rozmowa taka trudna dla mnie.a nie wiem czy to cos powaznego:(

przez BladeM 25 lut 2010, 20:06
Umiesz moze dokladnie opisac to uczucie czegos w gardle???
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez balwanek 25 lut 2010, 20:47
tak jak przełykam to tak jak bym miała tam coś. czasami jak jakąś kluskę. i czasami specjalnie wypluwam śline aby sprawdzić czy to nie krew. i dalej tak mnie kłuje tam po lewej stronie ale jak biore głeboki wdech.

przez BladeM 25 lut 2010, 22:01
Jesli chodzi o serce nie wypowiadam sie , zrob EKG. Co do uczucia w gardle, znam je bardzo dobrze mialam tak jakies 5 miesiecy az w koncu znalazlam odpowiedz na to czego sie boje, nie na zewnatrz ale we mnie. Byl to u mnie strach przed stanienciem czolem roznym relacja z mojej przeszlosci . Po konfrontacji z roznymi ludzmi z mojej przeszlosci przeszlo w ulamku sekund. Dlatego nie zamartwiaj sie tym bo to wybitnie somatyczne uczucie.
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez VasqueS 25 lut 2010, 22:06
JA powiem do czucia w klatce mam podobnie i nazywam to lękiem siedzącym w klatce piersiowej wiem, iż to trudne ale jak nie porozmawiasz to twoje objawy nie znikną a możesz naprawde sobie pomóc bo jeśli to nerwica to w moim przypadku się ona z czasem pogłębiala a lepiej ją zdusić w zarodku Trzymam ZA Ciebie Kciuki!
VasqueS

przez balwanek 27 lut 2010, 17:13
teraz nawet jak cos robie i usiade to moj puls to 61. wydaje mi sie ze coraz wolniej bije mi serce, i ze nie moge wyczuc tetna. ;/

przez VasqueS 27 lut 2010, 17:47
To może pójdź do lekarza ogólnego niech Ci zleci podstawowe badania no i do jakiegoś psychologa
VasqueS

Sortuj wg