Czy bolą was plecy od nerwów??

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czy bolą was plecy od nerwów??

przez Martin_87 01 kwi 2010, 16:14
Witam. Zrobilem rtg kręgoslupa i wyszlo ze mam pekniety kreg ledzwiowy. Na zdjeciu widac wyraznie pekniecie i z jednej strony kosc wyraznie naciska na reszte kregow(zrobila sie tak jak by taka strzala ktora naciska na reszte). Czy moze to miec jakies powiozanie z moja nerwica. Biore leki jest lepiej, ale ciagle mam straszne uciski w glowie ktore mnie wrecz paralizuja. Gdyby nie te uciski naprawde bylo by extra.
nerwico weź mnie zostaw, daj spokój w końcu, nie odbieraj wszystkiego, ja nie chcę tego
zbyt wiele złego nie chcę być twym kolegą, proszę cię, k***a, błagam nie rób mi tego!
ŻYJE, WIERZĘ i JESTEM.

przez magdalenabmw 01 kwi 2010, 16:26
Martin- wg mnie to nie ma żadnego związku z nerwicą. Mnie głowa też napieprza i uciska, ale to chyba od przesilenia wiosennego.

Ale Twój przykład jest tutaj bardzo dobry- jak widać to nie jest puste pieprzenie że warto zbadać plecy jak bolą, bo to nie musi być nerwica ale poważna wada albo pęknięcie !
magdalenabmw

przez Martin_87 01 kwi 2010, 17:00
Dokładnie nie ma co wszystkiego zganiać na nerwicę... jak skonsultuje się z neurologiem i ortopedą to napiszę co o tym myślą i jak chcą leczyć.
nerwico weź mnie zostaw, daj spokój w końcu, nie odbieraj wszystkiego, ja nie chcę tego
zbyt wiele złego nie chcę być twym kolegą, proszę cię, k***a, błagam nie rób mi tego!
ŻYJE, WIERZĘ i JESTEM.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 01 kwi 2010, 17:19
Kochani

Wracam do starego tematu.

Stress jest powodem wszystkich chorób, wszystkich!
Mówię o długotrwalym stresie, czyli takim gdy nie odreagujemy go, tylko kumulujemy i kumulujemy złe emocje w sobie, zwłaszcza te negatywne.
Kręgoslup jest zbudowany z kręgów pomiędzy którymi znajdują się dyski. Dyski te pod wplywem stressu tracą swoją spręzystość, czyli zaburzona jest gospodarka plynów ustrojowych nie tylko w całym organizmie, ale i w tych dyskach. Dlatego powstają różne schorzenia kręgoslupa typu dyskopatie czy nienaturalne krzywizny ...wtedy zaczyna się jazda......
Znam to z autopsji.
Dlatego powinniśmy zadbać o kręgoslup, najleppiej sprawdza się pływanie.

Długotrwaly stress objawia sie zaburzeniami nerwicowymi, a te z kolei sprzyjają rozwojowi schorzeń kregoslupa. I to nie jest błędne koło.
Obrazek
Główny Moderator

przez magdalenabmw 01 kwi 2010, 17:21
Monika1974 napisał(a):
Stress jest powodem wszystkich chorób, wszystkich!
Mówię o długotrwalym stresie, czyli takim gdy nie odreagujemy go, tylko kumulujemy i kumulujemy złe emocje w sobie, zwłaszcza te negatywne.
Kręgoslup jest zbudowany z kręgów pomiędzy którymi znajdują się dyski. Dyski te pod wplywem stressu tracą swoją spręzystość, czyli zaburzona jest gospodarka plynów ustrojowych nie tylko w całym organizmie, ale i w tych dyskach. Dlatego powstają różne schorzenia kręgoslupa typu dyskopatie czy nienaturalne krzywizny ...wtedy zaczyna się jazda......

Yyy... :shock:
W moim przypadku powodem skoliozy i spłyconej lordozy kręgosłupa były zbyt wysokie szpilki i nagłe odrzucenie sportu (6 lat biegałam wyczynowo, a jak nagle przestałam to mięśnie mi się poluzowały, przestały dobrze trzymać kręgosłup i dupa).
magdalenabmw

przez *Monika* 01 kwi 2010, 17:34
magdalenabmw,

A u mnie dyskopatia się rozwijala przez całe życie.
Raz stress, dwa nieodpowiednie obuwie-szpilki, wąskie czubki, osiadły tryb życia-wszędzie samochodem, mało ruchu, złe przyzwyczajenia typu....mycie włosów nad wanną w pozycji zgiętej na prostych nogach, mycie zębow nad umywalką w tej samej pozycji, podnoszenie cieżkich rzeczy z podloża w tej samej pozycji -z tzw. prostych nóg....i wiele, wiele innych.
Ratuję się masazami manualnymi u takiego niewidomego pana, który skończyl szkołę w Laskach.
Jest zawodowym masażystą, ale nie takim, który robi relaksujący masaż, tylko takim, który poprzez masaż leczy kręgosłup. Potem daja wskazówki do domu co trzeba robić.
Przeważnie nie robię cwiczeń bo wiesz.......... ;)

Trzeba chodzić codziennie przez minimum 10-15 dni. Efekt powalający......mi usunął wypuklinę. Nachodziłam się do niego przez miesiąc czasu dzień w dzień. Teraz profilaktycznie sobie chodzę do niego raz na pół roku.
Obrazek
Główny Moderator

przez magdalenabmw 01 kwi 2010, 17:48
Ja dostałam od radiologa ćwiczenia do robienia w domu. Robię je i widzę dużą poprawę, już rzadko mnie boli.
Natomiast mi jasno powiedział co jest przyczyną mojego skrzywienia i ja się z tym zgadzam :P I o stresie nic nie wspominał.

Wiesz, a propo tego że wszystkiemu winien jest stres, przypomniał mi się mój eks lekarz rodzinny. Do niego nieważne czy się przyszło z nerwicą, zapaleniem gardła czy z kamieniami w nerkach- zawsze winne były jajniki. I zawsze kazał się rozbierać do połowy, bo to na pewno jajniki- jajniki promieniują na mózg, na wątrobę, na serce :mrgreen: (pomijając że mojej jajniki są w lepszej kondycji niż jego IQ). W dodatku za choroby na równi z jajnikami winne były moje tatuaże i tipsy :pirate:

Nie popadajmy dlatego w paranoję, że wszystkiemu winien jest stres czy nerwy, bo tak nie jest.
magdalenabmw

przez *Monika* 01 kwi 2010, 20:04
magdalenabmw,

Każdy ma swoją teorię na temat swoich dolegliwosci. Ważne jest to czy tą teorię przyjmniemy i zaczniemy praktykować,żeby pozbyć się tego co nam w życiu przeszkadza
Obrazek
Główny Moderator

przez Paranoja 01 kwi 2010, 20:14
dziś to zdecydowanie mnie bolą, ale nie od nerwicy :D tylko od sprzątania :lol:
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Sortuj wg