Stałe szumy w uszach

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Stałe szumy w uszach

przez Agusia15 02 sie 2010, 15:46
ja mam to samo szumy okolo 3 miesięcy szumy sa tak odczuwane jak zatkacie uszyy takie iii coś takiego mam to 24 h ;(tyle że mi też przy po~łykaniu śliny czasami strzela w uszach gdy oczami mrugam tak mi strzela w g~łowie też ale to czasami tak jak ktos by zuci~ł ma~ły kamyczek o aswalt badanie krwi i moczu mam dobre jutro ide do okulisty a w sierpniu bd miala robione ekg i rezonans dretwieja mi tez nogi i rece i mam drgawki na nogach najczesciej i uczucia ciepla w glowie i skurcze ;(

przez brokenwing 02 sie 2010, 16:08
Przygaszony napisał(a):
ewaryst7 napisał(a):Witaj .szumy uszne i świerszcze mam od ok dwóch lat.Czujesz się ostatnio zmęczony? Bo to może być objaw depresji.
Straszne, że aż 2 lata. Nic nie udało Ci się z tym zrobić? :(
Mam zdiagnozowane zaburzenia lękowo-depresyjne, a w ostatnich kilku miesiącach miałem potężną dawkę nerwów. Plus czułem, że ogarnia mnie depresja.Bez zmęczenia wiem, że nie jest dobrze. Ale co innego depresja, a co innego stały uprzykrzający życie szum.... :(((
Byłem u laryngologa, audiogram nie wykazał uszkodzenie słuchu. Idę na badanie dna oka i morfologię.

[Dodane po edycji:]

Morfologia OK, OB OK, cholesterol OK, trójglicedyry OK... Szumy niestety też OK...

U mnie to już ponad 3 lata ,szumi, piszczy, świszcze. Tylko w lewym uchu . Laryngolodzy nic nie pomogli . Zgadzam się ,że taki szum ,może być spowodowany depresja .Często spotykałem się z taką hipotezą w necie .
brokenwing

przez kasperski 15 wrz 2010, 04:49
Witam wszystkich. Mam tą przypadłość co roku, dokładnie od czasu kiedy miałem zapalenie ucha środkowego. Pojawia się zawsze w okresie jesieni i zimy. U mnie lekarz trafnie zdjagnozował obiawy, mianowicie. zwężenie bądź zatkanie trąbki słuchowej spowodowane reakcją alergiczną. Podczas przebywania w miejscu o dużej ilości alergenów nasze błony śluzowe obkurczają się i prowadzi to do zatkania trąbki słuchowej co skutkuje buczeniem i bezsennymi nocami. Zalecił mi Clarinase, który ma działanie rozkurczające i przeciwalergiczne. Po paru dniach ustąpiło. Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Stałe szumy w uszach

przez Alesis 22 wrz 2013, 17:41
Spokojnie, ja mam szumy i piski od 13 lat, idzie z tym żyć :)
Ostatnio edytowano 26 wrz 2013, 21:11 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto dubel

Stałe szumy w uszach

przez werona_29 06 gru 2013, 20:33
pisk w uszach, który męczy szczególnie cichym wieczorem, po całym dniu gonienia upominania dziecka, które wydaje z siebie katujące mnie dźwięki, krzyki piski i charkotania... szczęście całe że już zima i place zabaw są puste...nie jestem w stanie tam wysiedzieć!!!szczekający pies u sąsiadów kilka godzin bez przerwy,wiele innych bodźców które później zebrałam do kupy daje coś do myślenia.. wieczny pośpiech, brak czasu dla siebie bo zakupy, bo dziecko, bo sto innych rzeczy, które należy zrobić... w efekcie gdy przychodzi wieczór, jestem tak padnięta że chce mi się już wyć z bezsilności, brakuje sił,ze snem bywa rozmaicie, potem trudno jest się dobudzić... nie kontaktowałam się z żadnym specjalistą, bo nie czułam potrzeby....lecz widzę że jest problem... mam 38 lat, męża lalusia który dba o własne potrzeby, goni za piłką po pracy... totalny brak wsparcia, tylko wymagania, a ja się dałam w to zagłębić... zwyczajnie się męczę, bo wszystko robię z przymusu.... pozdrawiam podobne... szukam rady...

Stałe szumy w uszach

przez neon 06 gru 2013, 22:13
Wyjedź sobie na tydzień albo na dwa do senatorium. Powiedz dla męża, że lekarz kazał, niech sobie radzi. ;)
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Sortuj wg