Stałe szumy w uszach

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Stałe szumy w uszach

przez Przygaszony 12 lut 2010, 16:23
Cześć,
od 4 lat mam zaburzenia lękowo-depresyjne. Przeróżne objawy somatyczne, od miesiąca coś nowego.
Właściwie przed rokiem złapało mnie 1. raz, szumiało mi w głowie/uszach, ale bardzo cicho, słyszalne było rzadko. I minęło.
Teraz natomiast od około miesiąca mam szumy głośne, wieczorami i po przebudzeniu przeszkadzające żyć, dosłownie.
Są dni, gdy są mniej słyszalne, są dni, gdy świerszcze w głowie słychać.
Wybieram się do laryngologa w końcu, ale to jeszcze kilka dni... Chciałem się zapytać, czy ktoś z Was tak miał? Tzn. czy to w ogóle możliwe, że to 'tylko' nerwica?

Re: Stałe szumy w uszach

przez MoNiKa199 12 lut 2010, 16:37
Aj, często mam takie szumy, jak wstanę z łóżka, z fotela, nawet czasem słyszę "pipczenie"
To nerwica, objaw jakiegoś lęku albo zmęczenie, nie martw się
MoNiKa199

przez Przygaszony 12 lut 2010, 19:32
Tyle, że takie szumy trwają sekundami, gdy dochodzi do nagłej zmiany ciśnienia. W moim przypadku trwa to od miesiąca cały czas:( Kilka dni przed ich wystąpieniem bardzo, bardzo mocno się zdenerwowałem. Tuż po tym leciałem (mam lęk przed lataniem), gdzie też nerwy szły. Boję się, że czegoś się fizycznie nabawiłem:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 13 lut 2010, 12:07
Witaj .szumy uszne i świerszcze mam od ok dwóch lat.Czujesz się ostatnio zmęczony? Bo to może być objaw depresji.

przez Przygaszony 21 lut 2010, 00:19
ewaryst7 napisał(a):Witaj .szumy uszne i świerszcze mam od ok dwóch lat.Czujesz się ostatnio zmęczony? Bo to może być objaw depresji.
Straszne, że aż 2 lata. Nic nie udało Ci się z tym zrobić? :(
Mam zdiagnozowane zaburzenia lękowo-depresyjne, a w ostatnich kilku miesiącach miałem potężną dawkę nerwów. Plus czułem, że ogarnia mnie depresja.Bez zmęczenia wiem, że nie jest dobrze. Ale co innego depresja, a co innego stały uprzykrzający życie szum.... :(((
Byłem u laryngologa, audiogram nie wykazał uszkodzenie słuchu. Idę na badanie dna oka i morfologię.

[Dodane po edycji:]

Morfologia OK, OB OK, cholesterol OK, trójglicedyry OK... Szumy niestety też OK...

przez fiki 18 mar 2010, 21:58
kurczę, mam te świerszcze w głowie od tygodnia.......
zaczyna mnie to denerwować......
nie wiem co robić...

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 22:01
Miałam to chyba z pół roku, na szczęście samo przeszło.. Spróbujcie jak najbardziej skupiać myśli na czymś ciekawym.
magdalenabmw

przez fiki 18 mar 2010, 22:21
kurcze za parę dni mam egzamin... i tak czasami mnie to wpienia że się nie mogę skupić

wzięłam już betaserc... ze 2 godz temu i nic....
chyba została przekroczona cieniutka linia mojej cierpliwości

zaraz wezmę aspirynę

jak nie przejdzie to chyba zrobię sobie rezonans głowy czy nie mam jakiegoś guza mózgu czy co od tego uczenia się

robię się nerwowa strasznie....

przez fiki 07 kwi 2010, 15:20
poszłam do laryngologa,, a tu korek w uszach....
wypłukano mi to ucho i dużo dużó lepiej, ale niestety mały szumik został... najbardziej wyraźny jak jets cicho i się skupiam na nauce
więc idę na badanie słuchu
pozdrawiam

przez zula23 26 lip 2010, 23:43
Szumy uszne pojawiaja się u mnie wtedy, gdy pochyle głowę lub gdy znajduje się ona w pozycji poziomej. Nie byłam z tym jeszcze u lekarza, więc na razie nie wiem czym to jest spowodowane. Cierpię również na nerwicę lękowa. Brałam leki ale pare miesiecy temu je odstawiłam. Myślałam ,ze sama sobie poradze. To był jednak błąd, bo pewne objawy wrociły :-| . Pozdrawiam

przez eufrozyna 27 lip 2010, 00:22
Temat w sam raz dla mnie :)

Szumy w uszach i w głowie towarzyszą mi już od roku bez przerwy, 24 godziny na dobę. Jest to pisk, świerszcze, ćwierkające ptaszki, dziwne buczenie. Już się oswoiłam z tymi odgłosami, nie przeszkadzają mi aż tak bardzo. Na początku było naprawdę ciężko, miałam przez to ogromne problemy ze snem, wywoływało to ogromną frustrację i rozdrażnienie. Jeszcze większą frustrację wywoływało u mnie podejście lekarzy do mojej dolegliwości...

Szumy znacznie się nasilają po silnym stresie, kiedy jestem zmęczona, kiedy mam znacznie obniżony nastrój lub kiedy boli mnie głowa. Zrobiłam już wiele badań, nie wykazały nic niepokojącego. Słuch mam idealny. Postanowiłam regularnie kontrolować słuch i robić badania audiometryczne. Tylko tyle mogę zrobić. Szczerze mówiąc to już się poddałam, albo powiem inaczej - pogodziłam się z tym. Nie zamierzam już tego leczyć.

Laryngolog i neurolog rozkładają ręce, zawsze widzę zdziwienie na ich twarzach i czuje się przy nich jak symulantka. Najbardziej zapamiętałam reakcję mojego neurologa, po kilku miesiącach leczenia zapytał: "To się Pani jeszcze nie przyzwyczaiła?" :shock: Zabić to mało. Raczej nie tego się spodziewałam po lekarzu.

Nie wiem czy można ufać temu człowiekowi, ale mój neurolog powiedział, że szum występujący bez przerwy nie może być spowodowany nerwicą. W nerwicy szum może występować co jakiś czas, napadowo, w określonych sytuacjach, pewnie podczas silnego stresu itd.
eufrozyna

przez sitsaluti89 27 lip 2010, 03:00
Ja mam szum buczenie i strzelanie w uszach od paru latek, nie chce straszyć :P , ale jakoś z tym żyję, najgorzej jest w nocy jak jest cicho bo wtedy to idzie dostać szału :?

przez jacas 27 lip 2010, 12:29
u mnie tez pisk w uszach bedzie juz z jakis z rok. raz silniejszy, raz slabszy, ale jak zatkam uszy to dokladnie slysze piszczenie/szum w glowie.
jacas

przez BYSTRY 29 lip 2010, 00:10
a ja mój dotychczasowy pisk w uchu łączę z pierwszym łyknięciem betablokera, gdzieś 3 lata temu :pirate:

Sortuj wg