upragniona druga dzidzia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

upragniona druga dzidzia

przez renia1311 07 lut 2010, 20:41
Kochani jestem juz mama,mam 2,5 letniego synka i zapragnelam miec drugie dziecko.Jednak mam wielki problem,otoz zazywam leki psychotropowe,choroba rozwinela sie po porodzie z ktora nie potrafilam sobie poradzic i do dnia dzisiejszego jestem na kuracjji psychotropowej.
Biore lek ktory nazywa sie amitriptilinum:wiem ze nie mozna go stosowac w czasie ciazy ale moze jest ktos z podobnym problemem kto moglby mi doradzic czy jest na to jakis sposob,odstawienie leku nie wchodzi wogole w rachube,czuje sie okropnie jak tylko probuje go odstawic. :oops:

Re: upragniona druga dzidzia

przez linka 07 lut 2010, 20:48
Chodzisz w ogóle na terapię?
Z sytuacji jaką opisujesz jasno wynika, że to chyba nie jest najlepszy moment na posiadanie kolejnego dziecka.....chyba nie zaryzykowałabyś brania tak silnych leków w ciąży?
Radziłabym się podleczyć i to solidnie, terapia..........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez renia1311 07 lut 2010, 20:54
Czesc! nie chodze na terapie bo obecnie dobrze sie czuje,i wiem ze w moim przypadku terapia nic tu nie pomoze jestem chyba juz uzalezniona od lekow,raczej napewno.....slyszalam ze kobiety ryzykuja i zachodza w ciaze nawet gdy biora tak silne leki i rodza zdrowe dzieci....chociaz zdaje sobie sprawe ze to zawsze jest ryzyko....hmmmm :cry:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 07 lut 2010, 21:01
A tata tego niedoszlego dziecka ma jakis glos w tej kwestii? Czy tylko wolno mu wynosic smieci i zmywac gary? Ciaza w tym momencie to jest kuszenie losu.. :(
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez linka 07 lut 2010, 21:06
renia1311, no jak widać dobrze się nie czujesz skoro nie możesz odstawić leków.... co ci właściwie jest? Jaką masz postawioną diagnozę?
Dlaczego w twoim przypadku terapia nie pomoże - skąd taki wniosek? Próbowałaś kiedyś?
Co na to wszystko mówi psychiatra? Nie pomaga ci w odstawieniu leków?
Zastanawiałaś się co powiesz dziecku jak urodzi się z wadami i podrośnie?
Mamusia miała kaprys i pomimo tego, że brała silne leki postanowiła powołać na świat kolejne życie........... :-| zastanów się przez chwilkę......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez renia1311 07 lut 2010, 21:10
Zastanawiam sie wlasnie!!!!!!!!!i obawy sa chyba silniejsze ode mnie.....jednak bede jeszcze probowac u roznych psychiatrow.....moja diagnoza to psychoza poporodowa....obawiam sie ze bede musiala zrezygnowac z drugiego dziecka!!!!!!!!!!!!! :cry: moj maz rowniez pragnie tego dziecka jak ja!!

przez miki74 07 lut 2010, 21:14
Oj reniu reniu.

1. Chcesz ryzykować zdrowiem swojego bezbronnego dziecka?
2. Jesteś uzależniona od leku, którego nie można stosować w ciąży i CHCESZ zajść w ciążę?

Jeśli na leku jest napisane, że nie można go stosować w czasie ciąży, to ktoś miał do tego podstawę, by tak napisać. No a jaka to może być inna podstawa, jak nie zagrożenie zdrowia Twojego lub dziecka? A to znaczy, że Ty możesz zaszkodzić sobie, lub co najbardziej prawdopodobne, swojemu dziecku!!! Masz ochotę i odwagę eksperymentować na zdrowiu własnego dziecka?

Druga sprawa, problem "chcę drugą dzidzię ale jestem uzależniona od leku, którego nie można przyjmować w ciąży" NAJPIERW powinnaś zgłosić swemu psychiatrze prowadzącemu. Szewcy znają się na butach, a psychiatrzy na lekach psychotropowych.

Może poczekaj z drugim dzieckiem aż wyjdziesz na prostą ze swoją sytuacją psychiczną? Może psychoterapia pomogłaby Ci zerwać z uzależnieniem od leku? Rozważ to proszę.

Namawiam - nie ryzykuj zdrowiem i szczęściem swego bezbronnego dziecka. Pozdrawiam Cię.
miki74

przez renia1311 07 lut 2010, 21:30
Dziekuje za dobra rade i pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!

Sortuj wg