cisnienia przy siadaniu i wstawaniu

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: cisnienia przy siadaniu i wstawaniu

przez MARIAN1967 08 lut 2010, 22:42
linka napisał(a):MARIAN1967, a miałeś badany błędnik kiedyś?
U laryngologa? Neurologa?

Nie i na razie się nie wybieram.Osiem lat temu zauważyłem te zaburzenia równowagi,nie występują zbyt często.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez Bodzio72 20 maja 2010, 11:46
MARIAN1967 napisał(a):
linka napisał(a):MARIAN1967, a miałeś badany błędnik kiedyś?
U laryngologa? Neurologa?

Nie i na razie się nie wybieram.Osiem lat temu zauważyłem te zaburzenia równowagi,nie występują zbyt często.

Może masz Meniera. Suliryd ponoć na to opomaga.

przez Magdaa 20 maja 2010, 14:05
Chyba z 95% ludzi na świecie to ma, tym bardziej osoby z niskim ciśnieniem- takie jak ja. To jest normalne. Leżysz i nagle wstajesz, krew zanim dopłynie do mózgu (z tlenem) to mózg na ułamek sekundy jest niedotleniony i są 'Mroczki' przed oczyma (a fuj :P ). Chyba każdy człowiek tak miał chociaż raz w życiu, nic nadzwyczajnego. A na pewno nie ma co łączyć tego z zaburzeniami psych.
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bodzio72 20 maja 2010, 16:16
Magdaa napisał(a):Chyba z 95% ludzi na świecie to ma, tym bardziej osoby z niskim ciśnieniem- takie jak ja. To jest normalne. Leżysz i nagle wstajesz, krew zanim dopłynie do mózgu (z tlenem) to mózg na ułamek sekundy jest niedotleniony i są 'Mroczki' przed oczyma (a fuj :P ). Chyba każdy człowiek tak miał chociaż raz w życiu, nic nadzwyczajnego. A na pewno nie ma co łączyć tego z zaburzeniami psych.

Mylisz Meniera z Hipotonią to dwie rózne rzeczy. Poczytaj jendo i drugie i zastanów się co bardzoejn ci dokucza. Jezli to Hipotonia to spróbuj pic więcej wody tak 2,5 litra plus więcej soli zobaczysz jaki będzie efekt.

przez Magdaa 20 maja 2010, 16:42
Nigdy się nie zastanawiałam co to jest, bo rzadko mi się to zdarza. I nie tylko mi- moja rodzina i mój chłopak mają tak samo.
Natomiast wody piję minimum 2 litry dziennie, soli nie używam, cellulit się od niej robi.
Magdaa

przez Bodzio72 21 maja 2010, 10:30
Magdaa napisał(a):Nigdy się nie zastanawiałam co to jest, bo rzadko mi się to zdarza. I nie tylko mi- moja rodzina i mój chłopak mają tak samo.
Natomiast wody piję minimum 2 litry dziennie, soli nie używam, cellulit się od niej robi.

Np to raczej nie masz Meniera spróbuj zwiekszyc ilość soli.

przez Magdaa 21 maja 2010, 10:53
No i wiesz, ja młoda jestem jeszcze, w zasadzie to ciągle dojrzewam ;) Nie miałam nawet 21 urodzin jeszcze. Więc może to wina dojrzewania. A soli nie chcę zwiększać, bo takie 'Mroczki' mam rzadko a sól jest bardzo niezdrowa i zatrzymuje wodę w organizmie.
Magdaa

przez MARIAN1967 23 gru 2011, 22:53
Up !
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez _asia_ 26 gru 2011, 12:15
MARIAN1967 napisał(a):Up !

;)

teeeeż mam ten problem... jak długo leżę lub siedzę i potem nagle wstanę to mam mroczki przed oczami, zaburzenia równowagi, słabo mi, itd. ... :/
jeszcze gorzej jest jak muszę stać dłużej w pozycji pionowej, albo długo siedzieć - wtedy wydaje mi się, że odpływa mi krew z głowy, czuję się jakby niedoleniona, robi mi się zimno, słabo, czasem drętwieją kończyny, brrr... :/ gdy jestem w pozycji pionowej i się ruszam o jest ok, ale jak jestem wtedy bez ruchu to "odpływam". najlepiej jest mi w pozycji leżącej bądź półleżącej. wtedy mam najmniejsze problemy z krążeniem.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez shinobi 26 gru 2011, 12:22
_asia_, też tak mam. :)

przez _asia_ 26 gru 2011, 19:05
shinobi napisał(a):_asia_, też tak mam. :)

razem raźniej :D

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez shinobi 26 gru 2011, 20:27
Tak jest, w kupie raźniej. :)

przez _asia_ 29 gru 2011, 08:07
a powiedzcie mi, do jakiego lekarza należy się udać, żeby zdiagnozował w kierunku hipotonii ortostatycznej??? do kardiologa???

Helen Keller

przez akademiaeft 03 sty 2012, 02:45
Magdaa napisał(a):No i wiesz, ja młoda jestem jeszcze, w zasadzie to ciągle dojrzewam ;) Nie miałam nawet 21 urodzin jeszcze. Więc może to wina dojrzewania. A soli nie chcę zwiększać, bo takie 'Mroczki' mam rzadko a sól jest bardzo niezdrowa i zatrzymuje wodę w organizmie.

Sól wyrównuje gospodarkę wodną w komórkach, sprawia, że organizm jest szybciej i lepiej nawodniony. Plus zwiększa zapotrzebowanie na wodę, która jest niezbędna do funkcjonowania. A skutki nawet niewielkiego odwodnienia to podwyższone ciśnienie krwi i różne inne szaleństwa układu krwionośnego. Łyżeczka soli dziennie to podstawa. Oczywiście wszystko w nadmiarze szkodzi. Zwierzęta takie jak np. konie mają podawaną sól do lizania przez co są świetnie nawodnione.
Europejska Akademia EFT i Emocjonalnej Jogi
Eliminowanie efektu Stresu i Traum
EFT/Health Coaching/Biodecoding of Illness
Rewolucyjne Rozwiązania w Terapii Nerwic, Depresji, Fobii, PTSD
Twórca Programu "Płatność za rezultaty"
http://www.stress-expert.com

Sortuj wg