Cięzko zacząc mi mówienie ppomocy!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Cięzko zacząc mi mówienie ppomocy!!

przez haskii007 31 sty 2010, 22:39
Witam.Otóż kiedy chce cos powiedziec to ciezko mi zacząć a później leci,chociarz bywaja bloki.Niewiem czy to lęk przed jakaniem.Bardzo łatwo mówi mi sie słowko "no i"Jak temu zaradzic????Pomocy!!!!!

Re: Cięzko zacząc mi mówienie ppomocy!!

przez Donkey 01 lut 2010, 09:54
Może warto wybrać się do logopedy.

przez miki74 01 lut 2010, 13:41
Niezbyt dokładnie opisałeś chyba swój problem. Jeśli chodzi o przerywnik "no i" to można ten zwyczaj wyrugować. Po prostu trzeba mówić "świadomie", to znaczy zwracać uwagę na to, że np. zaraz chcesz powiedzieć to swoje "no i" ;) I wtedy trochę sztucznie zmuś się, by zamiast tego powiedzieć np. "więc", "następnie", "potem" albo coś innego. Na początku to zastępowanie będzie trochę sztuczne, ale później wejdzie w zwyczaj no i "noi" będzie wyplenione. :)

Jeśli chodzi o rozpoczynanie rozmowy to może pomocne byłoby wybranie sobie jakichś tematów na otwieranie rozmowy. To może być o pogodzie (kurczę, jak zimno, kurczę, jak gorąco, kurczę, nie ma słońca, kurczę słońce mnie razi w oczy :D ), o tym, co robiłeś rano, że jest tłok, albo że go nie ma :) itp. Coś, co pozwoli Ci przejść do momentu, gdy już czujesz się swobodnie w rozmowie.
miki74

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez haskii007 02 lut 2010, 23:14
Mam też problem z powiedzeniem Dzien Dobry albo Cześć,cos innego szybciej zaczne mówic.Czasami jest tam ze niema problemów a czasami sa:(

przez miki74 02 lut 2010, 23:55
Może niepotrzebnie się spinasz na początku rozmowy? Spróbuj jakoś zadbać o to, by na początku rozmowy być zrelaksowanym, uspokojonym, odprężonym... Zwracaj uwagę przy tym na tę drugą osobę, na jej zachowanie, ubiór, itp. I tylko spokojnie! ;) Powodzenia.
miki74

przez Donkey 03 lut 2010, 17:39
Wyprobij rady mikiego , jesli nie pomoga to mysle ze wizyta u psychologa lub loggopedy nie zaszkodzi Tobie.

przez haskii007 03 lut 2010, 23:01
hmm a sa może jakies zioła które uspokajaja itp.Melisa mi nic nie pomaga,moze troche.???????

przez miki74 04 lut 2010, 00:43
Nie jestem dobry w ziołach. Przeczytaj odpowiednie wątki na forum. Możesz też męczyć o radę polakitę bądź korbę. Być może Nervosol by Ci pomógł?

Jednak namawiam do, że tak powiem, psychicznego rozwalenia problemu. No bo co, do końca życia codziennie będziesz pił ziółka? Uzbrój się w cierpliwość i na początku przyzwyczaj się do swojej "przypadłości". Później postaraj się zastosować moje ogólnikowe dość rady (spokój przede wszystkim.) Ale przede wszystkim się przyzwyczaj. Przestań zwracać uwagę na tę przypadłość. (wiem, że to niezbyt łatwa rada)

Powodzenia!
miki74

przez klaudia22 04 lut 2010, 00:47
wiadomo ze jak z kim zaczynasz rozmowe ty juz o tym myslisz ze bedzie sie tak dzialo to twoja podsmiadomosc sprobuj o tym nie myslec zajac mysli czyms innym postarac sobie wmowic ze bedzie dobrze to jest lek a lek to nerwica a to sie leczy

przez panel 04 lut 2010, 06:05
haskii007 napisał(a):Mam też problem z powiedzeniem Dzien Dobry albo Cześć,cos innego szybciej zaczne mówic.Czasami jest tam ze niema problemów a czasami sa:(

mala terapia powinna rozwiazac ten problem. tak mi sie wydaje

przez Donkey 04 lut 2010, 10:21
haskii007 napisał(a):hmm a sa może jakies zioła które uspokajaja itp.Melisa mi nic nie pomaga,moze troche.???????

melisa, zielona herbata, tabletki Persen bez recepty - one na pewno nei zaszkodza !

przez klaudia22 04 lut 2010, 13:47
persen jest faktycznie dobry ale migla bym tez polecic tabletki uspakajajace LABOFRM tez pardzo dobre jest DUOCALMS polecil mi to lekarz z pogotowia ktory byl nie dawno u mnie bo dostalam takiej silnej nerwicy ze nie moglam zapanowac nad oddechem to jest dopiero tragedia mam nadzieje ze ze tobie tez pomoga jak mnie

pozdrawiam i trzymam kciuku

przez haskii007 04 lut 2010, 23:29
Sprubuje!!! hmm no i przez to zaburzenie mowy niemam dziewczyny:(

przez haskii007 07 lut 2010, 22:41
Może jeszcze cos doradzicie???

Sortuj wg